زمان انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 - 21:14
کد خبر : 11840

دمشق، حمله اسرائیل را اعلان جنگ به سوریه دانست

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مهم جمرایا و جبل قسیون سوریه نقطه عطفی در بحران این کشور در دو سال گذشته محسوب می شود

به گزارش صبح شفت به نقل از وب سایت سی ان ان، در پی هدف گرفته شدن برخی از مناطق نظامی و غیر نظامی در سوریه توسط جنگنده های اسرائیلی، دمشق این اقدام را اعلان جنگ رسمی اسرائیل به سوریه اعلام کرد.

فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه به سی ان ان گفت: حمله هوایی اسرائیل به سوریه به منزله اعلان جنگ است و سوریه در زمان مناسب و به شیوه مناسب به این حمله پاسخ خواهد داد.

شب گذشته جگنده های رژیم صهیونیستی به یکی از انبارهای تسلیحاتی در منطقه الدیماس و جبل قسیون حمله کردند. هواپیماهای اسرائیل همچنین یک مرکز دیگر را در مقابل مرکز علمی جمرایا هدف قرار دادند که متعلق به اداره و بخش تولیدات ارتش سوریه در زمینه پرورش مرغ و طیور بوده است .
در همین حال واحدمرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد که مقامات سوریه با تشکیل نشستی امنیتی واکنش به حملات رژیم صهیونیستی را بررسی می کنند.

در پی انشتار این خبر و اعلام موضع دمشق مبنی بر تلقی کردن این اقدام به عنوان اعلان جنگ اسرائیل به سوریه، ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به حالت آماده باش در آمد
بر اساس اعلام منابع امنیتی در لبنان، در این خبر آمده است نیروهای ارتش اسرائیل به طور گسترده در مناطق مرزی با لبنان به ویژه در مناطق غجر تا بلندی های شبعا و کفر شوبا مستقر شده اند.
موضع اتحادیه عرب و مصر

از سوی دیگر اتحادیه عرب و بعد از آن دولت مصر با صدور بیانیه های جداگانه ای حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه را محکوم کردند. المیادین گزارش داد اتحادیه عرب ضمن محکوم کردن حمله رژیم اشغالگر به سوریه خواستار واکنش شورای امنیت شد. محمد کامل عمرو وزیر خارجه مصر حمله رژیم اشغالگر به سوریه را محکوم کرد و افزود هرگونه تعرض به کشورهای عربی مردود است.
اسرائیل خط قرمز را رد کرد
همچنین در پی حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به سوریه، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد حملات اسرائیل به سوریه نقض « خطوط قرمز » است.
خالد البطش از فرماندهان این جنبش در صفحه خود در پایگاه اجتماعی فیس بوک گفت : «دشمن خطوط قرمز را زیر پا گذاشت و پایتخت یک کشور عربی و برادر را بمباران کرد. اگر به این جنایت دشمن پاسخ داده نشود ، دشمن به چنین جنایتی ادامه خواهد داد و آن را به سیاست و اقدامی روزانه بر ضد سوریه تبدیل خواهد کرد. صهیونیست ها برتری طلبی خود را نشان دادند و دولت آمریکا این برتری طلبی را تضمین می کند ». خالد البطش افزود این حمله آغاز آتش افروزی بزرگی در منطقه است و پیامدهای زیادی دارد و مسئولیت این حمله و پیامدهای خطرناک آن متوجه اسرائیل و به دنبال آن دولت آمریکاست.

رژیم صهیونیستی تاوان حمله به حومه دمشق را خواهد پرداخت
سفیر سوریه در لبنان تصریح کرد هدف اصلی از حمله رژیم صهیونیستی به حومه دمشق هموار کردن راه برای گروههای تروریست مسلح جهت ورود به دمشق بود که ارتش سوریه آنها را ناکام گذاشت و یقینا رژیم صهیونیستی و حامیانش تاوان این حمله را پس خواهند داد .
علی عبدالکریم علی در گفتگو با شبکه المنار درباره حمله اخیر رژیم صهیونیستی به منطقه جمرایا گفت : این حلقه جدیدی از سناریوی گسترده جنگ تمام عیار علیه سوریه است . در این جنگ رسانه ها ، دستگاههای اطلاعاتی با کمکهای مالی گسترده دست به دست هم داده اند و اسرائیل و آمریکا نیز آنرا رهبری می کنند .
عبدالکریم علی گفت :شکستهایی که باندها و گروههای مسلح اعزامی توسط قطر ، ترکیه ،آمریکا ، انگلیس و فرانسه با مشارکت اسرائیل متحمل شدند ؛ این رژیم را بر آن داشت کاری را که مزدوران و نمایندگانش نتوانستند انجام دهند ؛ خودش مبادرت به انجام آن کند .
در نتیجه آنچه در القصیر ،ریف لاذقیه ، ریف حلب و ریف دمشق اتفاق افتاد (شکستهای پی در پی گروههای مسلح) اسرائیل را به چنین حمله ای وادار کرد .

وی گفت : این حمله از قبل برنامه ریزی شده بود و الحمد لله گروههای مسلحی که قصد داشتند از این حمله سوء استفاده کنند و شکستهای خود را جبران کنند ؛ بار دیگر ناکام ماندند . این توطئه کاملا با شکست مواجه شد و به عقیده من واکنشها به این حمله واکنشهای مقطعی نخواهد بود و اسرائیل و کسانی که پشت سر این حمله قرار دارند ؛در آینده زیان شدیدی متحمل خواهند شد .

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟