کد خبر: 20832

تاریخ انتشار: 1392/05/24 - 16:53

دلیلی برای ابطال انتخابات شورای شهر رشت وجود ندارد

فرماندار رشت به اختلاف نظر بین هیئت‌های نظارت بر انتخابات شورای شهرستان با استان اشاره کرد و گفت: دلیلی بر ابطال انتخابات شورای شهر رشت وجود ندارد.


به گزارش صبح شفت به نقل از فارس ، سید ولی‌الله عظمتی پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال 92 اظهار کرد: تجمیع دو انتخابات مهم در مرکز استان با جمعیت یک‌میلیون نفری فعالیتی طاقت‌فرسا و شبانه‌روزی بود.

وی به تمهید مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در شهرستان رشت از دو ماه قبل از آغاز انتخابات اشاره کرد و افزود: برنامه‌ها طبق زمان‌بندی و بدون وقفه پیگیری و اجرا شده است.

عظمتی با بیان اینکه حرف‌های گفتنی درباره انتخابات رشت بسیار است، یادآور شد: خلق حماسه سیاسی بزرگ‌ترین افتخار برای کشور در سال 92 است.

فرماندار رشت تعامل شورای نگهبان در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با هیئت‌های اجرایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان رشت زودتر از موعد مقرر اعلام شده و این امر ذائقه مردم را شیرین کرده است.

وی اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورای شهرستان رشت را از نیروهای با تجربه خواند و تصریح کرد: انتخابات با مشارکت بسیار خوب مردم برگزار شد و نتیجه انتخابات از طرف هیئت اجرایی اعلام شده است.

عظمتی با تاکید براینکه اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت در تمام مراحل انتخابات حضور داشتند، بیان کرد: اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراها با امضای خود صورتجلسه‌ها را تایید کردند.

فرماندار رشت به وجود اختلاف نظر بین هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت و استان اشاره کرد و افزود: تعامل نامناسب با هیئت‌های اجرایی مشکلاتی را پس از انتخابات برای شهروندان به وجود آورده است.

وی با اشاره به نظرهای جدید هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهرستان و استان در هر مرحله، اظهار کرد: پروسه مذکور طولانی شده و مدت 10 روز است که باید نتیجه انتخابات از طرف هیئت نظارت بر انتخابات شوراها از مرکز اعلام می‌شد و تاکنون این امر ابلاغ نشده است.

عظمتی تایید و رد صحت انتخابات را از وظایف هیئت نظارت بر انتخابات دانست و تصریح کرد: بعضی از اعضای هیئت نظارت بر انتخابات با کاندیداهای انتخاب شده، مشکل داشتند.

فرماندار رشت با تاکید براینکه دلیلی برای ابطال انتخابات شورای شهر رشت وجود ندارد، بیان کرد: تمام دستگاه‌های مربوطه صحت انتخابات رشت را تایید می‌کنند و انتخابات سالم برگزار شده است.

وی به بازشماری 203 صندوق آرای شورای شهر رشت اشاره کرد و افزود: بازشماری آرای مذکور با تاکید هیئت نظارت بر انتخابات شوراها به طور کامل انجام شده و تفاوت آرا بین نفر چهاردهم و پانزدهم کمتر از 25 رای است.

عظمتی با بیان اینکه تغییرات معناداری در بازشماری آرای شورای شهر رشت نداشتیم، خاطرنشان کرد: نقص‌هایی در کار وجود داشت اما به گونه‌ای نبود که انتخابات باطل شود.

فرماندار رشت بر روند صحیح انتخابات شورای شهر رشت تاکید کرد و یادآور شد: مشکل در اجرا نبوده و تا آخر ایستاده‌ایم و از آرای مردم حراست می‌کنیم.

وی با اشاره به سوء استفاده بعضی از افراد از وضعیت موجود، اظهار کرد: بعضی از افراد درباره انتخابات شورای شهر رشت سخنان غیر منطقی بیان کردند و انسان متاسف می‌شود از اینکه افرادی شأن و جایگاه خود را در نظر نمی‌گیرند.

عظمتی مبرا کردن خود با تخریب دیگران را صحیح ندانست و بیان کرد: رضایت خداوند و خلق خدا را در برگزاری انتخابات در نظر گرفتیم و تلاش کردیم انتخابات در سلامت کامل برگزار شود.

فرماندار رشت برگزاری انتخابات را امانت بزرگ نزد مسئولان خواند و اظهار کرد: مسئولان بیش از وظیفه و اختیار سازمانی برای برگزاری مطلوب انتخابات تلاش کردند.

به گزارش فارس، در جلسه مذکور محمد ملک‌پور و عباس پیرهنگام به ترتیب به سمت رئیس کمیته امداد شهرستان رشت و آموزش و پرورش بخش خمام معرفی شدند.

ارسال دیدگاه


پنج × 3 =