زمان انتشار: یکشنبه 5 بهمن 1393 - 19:34
کد خبر : 60677

حمله به دختران چادری در صومعه سرا در روز روشن

موضوع بسیار تاسف آوری ست که در روز روشن در سطح شهر و در مقابل دیدگان مردم چندین مرد نامحرم دو دختر بی دفاع را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

حمله به دختران چادری در صومعه سرا در روز روشن

 به گزارش صبح شفت به نقل از وار نیوز در ۱۳ دی ماه امسال مطلبی با موضوع “حیا زدایی توسط مانکن های پشت ویترین ” بر روی خروجی پایگاه خبری” واران نیوز” قرار گرفت .
گزارشی تحلیلی که با نیت خیر و در راستای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر به انتقاد از وضع مانکن ها و ماکت های مدل لباس زنانه ، قرار گرفته در پشت ویترین مغازه های لباس فروشی پرداخته بود و ضمن ابراز نگرانی از عدم نظارت مسئولین امر بر نوع الگوی پوششی که این مدل ها در جامعه ترویج می دادند، خواستار انجام اقدامی مناسب از طرف متصدیان امر فرهنگ و اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در زمینه تدوین برنامه ای کاربردی در جهت ساماندهی از این قبیل اقدامات که بعضاً از روی ناآگاهی فرهنگ پوشش جوانان مان را نشانه می روند شده بود.

پس از گذشت بیش از بیست روز از انتشار این مطلب توسط واران نیوز، امروز یعنی پنجم بهمن ماه چند تن از صاحبان بوتیک های لباس فروشی شهر صومعه سرا (بنا بر ادعای خودشان) مراتب اعتراض خود را به این مطلب به بدترین وجه و زننده ترین حالت نشان دادند.
این افراد به اصطلاح معترض صبح امروز زمانی که دو تن از خبرنگاران خانم واران نیوز در حال عبور از پیاده رو و مقابل مغازه ایشان بودند، به این دو دختر محجبه حمله کردند و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و چادر از سر ایشان کشیدند.
طی صحبتی که با یکی از این خانم ها داشتیم ، ایشان اظهار داشت: ((….چند مرد دور ما حلقه زده بودند و به ضرب و شتم ما می پرداختند و چادر و حجاب از سر مان برکشیدند….))
موضوع بسیار تاسف آوری ست که در روز روشن در سطح شهر و در مقابل دیدگان مردم چندین مرد نامحرم دو دختر بی دفاع را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. جای بسی تاثر است که در حکومت اسلامی که حاصل جانفشانی هزاران شهید است آن هم در راه حفظ ارزش های اسلام و انقلاب که بی شک حفظ حجاب و کرامت زن از یک سو و دفاع از ناموس و احیا امر به معروف و نهی از منکر از سوی دیگر چنین اتفاق حولناکی رخ می دهد.
این حق قانونی یک فرد حقیقی مثل صاحب یک مغازه لباس فروشی یا یک شخص حقوقی مثل صنف لباس فروشان است که به اخبار و مطالب یک سایت یا روزنامه و یا…. اعتراض کند.و در جایی که احساس کند به وی توهین شده است و یا مطالب خلاف واقع به وی نسبت داده اند از راه قانونی با منبع و منشا انتشار خبر مقابله کند و صد البته در چهار چوبی که قانون مشخص نموده است .که تمامی همکاران مان در پایگاه خبری “واران نیوز” همواره به این حق قانونی اشخاص احترام می گذارند و تسلیم قانون هستند.
اما موضوع زمانی منزجر کننده می شود که عده ای از طرق غیر قانونی و غیر شرعی در جامعه اسلامی به دنبال احقاق حق خود هستند. که البته این موضوع با اعتقادات و باور های هیچ انسان مسلمانی سازگار نیست.
لازم می دانم که بار دیگر یادآور این موضوع شوم که نیت “واران نیوز ” از انتشار مطلبی که در بیست و دو روز پیش منتشر کرد و امروز منجر به واکنش بعضی از افراد که خود را صاحبان مغازه های لباس فروشی معرفی نمودند واقع شد ، صرفاً و صرفاً تاکید بر احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده و در این مطلب نه اسم و نه عکسی از شخص و یا مغازه خاصی درج نشده است .همچنین هیچ مطلب و عکس دیگری در خصوص مغازه های لباس فروشی صومعه سرا از تاریخ ۱۳دی ماه تا به حال(زمان نگارش این مطلب) در خروجی سایت “واران نیوز” قرار نگرفته است.
اگر از این پس، مسلمانی از غم چنین حادثه‏ای بمیرد، جای ملامت نیست، بلکه به نظر من سزاوار است.
امام علی علیه‏السلام، ربوده شدن زیور از پای یک زن یهودی یا مسیحی را آن‏چنان دردآور می‏داند که مرگ انسان مسلمان را برای آن شایسته می‏شمارد
به درستی که اتفاق امروز نشان دهنده وخامت اوضاع فرهنگی در شهرستان صومعه سراست. اینکه عده ایی به خود این اجازه را میدهند تا با حمله به خبرنگاران خانم آنهم به بهانه ی نشر خبری با موضوع “مبارزه با ترویج بد حجابی” مورد آذار و اذیت قرار دهند.
گویی امر به معروف جرم است. گویی باید در برابر ترویج بد حجابی سکوت کرد و از کنار بی احترامی به ارزش ها به راحتی گذشت. گویی مخالفین با نشر ارزش های انقلاب و اسلام که امام راحل(ره) و شهدا انقلاب تا پای جان در حفظ و زنده نگهداری از آن ها کوشیدند ، امروز تا این حد حاشیه امن دارند که دیگر پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و مروجین ارزش ها و فرایض انقلابی و دینی مورد آزار و اذیت قرار داده و جامعه را برای حضور ایشان نا امن می کنند.
طبق پیگیری های انجام شده تمام مسئولین شهرستان از اتفاق تاسف بار امروز شهر صومعه سرا با خبر شده اند و همه آنها با تاسف و ناراحتی توام با خشم و انزجار از این اهانت به ساحت دختران مسلمان شهرشان اعلام نمودند که تا پایان پیگیر این موضوع خواهند بود و با اهانت کنندگان برخورد قاطع و قانونی خواهند نمود. امید که همه مسولین مسلمان و انقلابی شهر در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در راستای حفظ ارزش های انقلاب کوشا بوده و با قاطعیت بدون ذره ای اقماض نسبت به افرادی که سعی در توجیه این عمل ناپسند و ضد ارزشی دارند به بدخواهان نشان ئهند که بسان سال ۱۳۵۷پای انقلاب و حفظ ارزش های آن ایستاده اند.

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. احمد سجادی بهمن 13, 1393 در 8:39 ق.ظ - Reply

  ازمسئولین امر انتظارمیرود با این موضوع به سادگی کنار نیایند و با بی ادبان و گستاخان که اجازه اهانت به نوامیس مردم را میدهند برخورد قاطع و بازدارانه داشته باشند تا دیگر شاهد اینگونه موارد ناراحت کننده در این کشور عزیز که حاصل خون هزاران شهید معظم است نباشیم.

 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد