زمان انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1392 - 13:51
کد خبر : 22606

جنایتی که تاریخ فراموش نمی‌کند!

در فاصله روزهای 16 تا 18 سپتامبر 1982 (25 تا 27 شهریور 61) اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد به خاک و خون کشیده شدن هزاران زن و کودک و پیر و جوان آواره فلسطینی توسط صهیونیست‌ها به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و مزدوران وی یعنی نیروهای فالانژ [&hellip

جنایتی که تاریخ فراموش نمی‌کند!

در فاصله روزهای 16 تا 18 سپتامبر 1982 (25 تا 27 شهریور 61) اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شاهد به خاک و خون کشیده شدن هزاران زن و کودک و پیر و جوان آواره فلسطینی توسط صهیونیست‌ها به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی و مزدوران وی یعنی نیروهای فالانژ لبنانی به رهبری سمیر جعجع و ایلی حبیقه بودند.

اردوگاه های صبرا و شتیلا كه در جنوب بیروت واقع شده و محل اسكان فلسطینی هایی بود كه از همان آغاز اشغال فلسطین در این اردوگاه ساكن شده بودند ظهر روز 16 سپتامبر با بیش از 150 تانك،‌100 نفربر، 14 زره پوش حامل انواع توپ و 20 بولدوزر توسط ارتش اسرائیل با همراهی شبه نظامیان فالانژ مسیحی و به فرماندهی آریل شارون محاصره شد. شارون عصر همان روز فرمان حمله و قتل عام ساكنین این دو ارودگاه را صادر كرد تا یكی از سیاه ترین روزهای تاریخ حیات این رژیم رقم بخورد.

اگر چه عمق این جنایت پس از سال ها به دلیل ممانعت از حضور خبرنگاران هنوز ناشناخته باقی مانده است اما اندك حكایت های روایت شده از سوی شاهدان این فاجعه نیز موجی از نفرت را دل جهانیان رقم زد كه تنها به چند مورد كوچك در این رابطه اشاره می كنیم.

“دیوید هرست” خبرنگار معروف غربی در كتاب «تفنگ و زیتون» می نویسد: ” … قتل عام به مدت 48 ساعت شروع شد و حتی در شب نیز با روشن کردن محوطه اردوگاه توسط اسرائیلی ها ادامه داشت. آنها به زور وارد خانه های مردم شده و فلسطینی های در خواب را به رگبار مسلسل بستند. فالانژ‌ها بعضاً قبل از کشتن آنان را شکنجه می دادند، چشم هایشان را درمی آوردند، زنده زنده پوستشان را می کندند، شکم ها را می دریدند، به زنان و دختران گاه بیش از 6 بار تجاوز می کردند و بعد سینه هایشان را می بریدند و در آخر به ضرب گلوله آنها را از پا در می آوردند. بچه ها را از وسط دو شقه می کردند و مغزشان را به دیوار می کوبیدند. در حمله به بیمارستان عکا تمام بیماران را بر روی تخت خود کشتند. دست بعضی را به ماشین می بستند و در خیابان ها می کشیدند، دست های فراوانی برای بیرون آوردن دستبند و انگشتر قطع شد.در نهایت چند بولدوزر به اردوگاه آورده تا علاوه بر دفن مقتولان خانه های سالم را با خاک یکسان کنند. اجساد مردم تا چند روز بر زمین مانده بود و گربه ها از گوشت آنها می خوردند و آنقدر وحشی شده بودند که به مردم زنده نیز حمله می کردند زیرا به خوردن گوشت انسان عادت کرده بودند. (تفنگ و شاخه زیتون، هرست دیوید، قاسمیان رحیم، ص 468 – 469)

“غازی خورشید” نیز درباره این جنایت در كتاب «تروریست صهیونیستی در فلسطین اشغالی» می نویسد: “در خیابانی جسد 5 زن و چند کودک روی تلی از خاک افتاده بود… از جمله یک زن که پیراهنش از جلو پاره و سینه هایش بریده شده و در کنارش سر بریده دخترکی با نگاهی خشمگینانه به قاتلانش دیده می شد. زن جوانی را دیدم در حالی که طفل شیرخواره اش را در آغوش گرفته، گلوله ها از بدنش عبور کرده و در بدن طفل شیرخوارش نشسته بود. (تروریست صهیونیستی در فلسطین اشغالی، خورشید غازی، چایچیان كاظم، ص 255 و 256)

در صبرا و شتیلا چه گذشت؟

در یک روز آرام ساعت 5 بامداد مصادف با 24 /6/61 ارتش رژیم صهیونیستی وارد بیروت غربی شد که یکی از ستون های ارتش ظلم در کنار اردوگاه صبرا و شتیلا استقرار یافت ، آریل شارون که فرمانده این سپاه بود به ژنرالهای زیر دست خود فرمان داد که نیروهای فالانژهای مسیحی ،تحت فرمان ارتش اسراییل هر چه سریع تر وارد اردوگاه فلسطینی شوند. دقایقی‌ پس‌ از فرمان‌، شارون‌ سوار بر اتومبیل‌ خود و همراه‌ اسکورت های‌ نظامی‌، به‌ سوی‌ مقر حزب‌ کتائب‌ در منطقه‌ «کرانیتینا» رفت‌. وزیر دفاع‌ رژیم‌ صهیونیستی‌، از رفتن‌ فالانژها به‌ درون‌ اردوگاه ها همراه‌ با نیروهای‌ ارتش‌ اسرايیل‌، سخن‌ به‌ میان‌ آورده، درباره باقیمانده رزمندگان‌ فلسطینی‌ در بیروت‌ غربی‌ گفت‌: من‌ نمی‌خواهم‌ حتی‌ یک‌ نفر از همه‌ کسانی‌ که‌ داخل‌ اردوگاه ها هستند، باقی‌ بماند.

اسراییل بعد از کنار زدن‌ ارتش‌ لبنان‌، نیروهای‌ اسرايیلی‌ به‌ طرف‌ بیروت ‌غربی‌ پیش‌ رفتند. آن ها از شش‌ محور حمله‌ کردند. سه‌ محور از طریق‌راه های‌ اصلی‌ که‌ سربازان‌ اسرايیلی‌ ده‌ روز پیش‌ آن ها را از مین‌ها و سنگرها پاکسازی‌ کرده‌ بودند، و سه‌ محور دیگر از طریق‌ منطقه‌ «مزه‌» و«مرفا». آن ها مواضع‌ تخلیه‌ شده‌ توسط‌ تفنگداران‌ دریایی‌ آمریکایی‌ را اشغال‌ کردند.

صبح چهارشنبه تمام نشده بود که تانکها و زره پوش های اسراییل کثیف راه و ورودی های شهر را بستند . شفیق‌ وزان،‌ نخست‌ وزیر لبنان‌، با‌ ارسال‌ تلگرافی‌ در مورد حمله ‌اسرايیل‌، به‌ ریگان‌ ريیس‌ جمهوری‌ آمریکا اعتراض‌ کرد؛ اما ریگان‌ به‌ وی ‌پاسخ‌ داد:«اسرايیل‌ معتقد است‌ که‌ بعد از کشته‌ شدن‌ بشیر جمیل‌، این‌ یک پیشروی‌ محدود برای‌ حفظ‌ امنیت‌ است‌.»

نیروهای‌ ملی‌ لبنان‌ تا پای‌ جان‌ از بیروت‌ دفاع‌ کردند و در چندین ‌محور از جمله‌ «الطریق‌ الجدیده‌» و «المَزرَعِه‌» و «فاکِهانی‌» و در کنار اردوگاه ها و منطقه‌ «الروشِه‌»، درگیر نبردهای‌ بی‌امان‌ شدند.
بعد از ظهر چهارشنبه‌، تانک های‌ اسرايیلی‌ اردوگاه های‌ صبرا و شتیلا را محاصره‌ کرده‌، آن ها را زیر آتش‌ توپخانه‌ خود گرفتند. در این‌ میان ‌سربازان‌ مشغول‌ بازرسی‌ خانه‌های‌ مجاور اردوگاه ها شدند و سپس‌ روی ‌ساختمانهای‌ نزدیک‌ و مشرف‌ بر اردوگاه ها سنگر گرفتند. با فرا رسیدن شب‌، نیروهای‌ اسرايیلی‌، برق‌ بیروت‌ غربی‌ را قطع‌ کردند.

نبردها در بامداد پنجشنبه‌ 25 شهریور (16 سپتامبر) ادامه‌ داشت‌،اما نیروهای‌ اسرايیلی‌ بیروت‌ غربی‌ را به‌ کنترل‌ خود در آورده‌ و ارتباط‌ هر منطقه‌ای‌ را با دیگری‌ قطع‌ و اعلام‌ منع‌ عبور و مرور کردند و به‌ مردم ‌دستور دادند که‌ از خانه‌های‌ خود خارج‌ نشوند؛ سپس‌ همه‌ راه های‌ منتهی‌ به‌ پایتخت‌ را بستند و یورش‌ به‌ خانه‌ها و جمع‌ آوری‌ سلاح‌ و بازداشت ها آغاز شد.

ظهر پنجشنبه‌، اسرايیلی‌ها با بیش‌ از 150 تانک‌ و 100 نفر بر و 14زره پوش‌ حامل‌ انواع‌ توپ‌ و 20 دستگاه‌ بلدوزر، اردوگاه های‌ صبرا و شتیلا را در محاصره‌ خود داشتند. بعد از ظهر آن‌ روز، اهالی‌ شهرک‌«شُویفات‌» که‌ به‌ فرودگاه‌ بین‌ المللی‌ بیروت‌ مشرف‌ است‌، شاهد سرازیرشدن‌ سیلی‌ از کامیون ها و نفربرهای‌ زرهی‌ به‌ یکی‌ از باندهای‌ فرودگاه‌ که‌ در نزدیکی‌ قرارگاه‌ اسرايیلی‌ها قرار داشت‌، بودند. شاهدان‌ عینی‌ گفتند که‌ نفربرها حامل‌ سربازانی‌ در لباس‌ شبه‌ نظامیان‌ فالانژ بوده‌ که‌ از دو سو سرازیر می‌شدند: یکی‌ از جاده‌ جنوب‌ لبنان‌ «دژ سَعَدَ حَدَّاد» و دیگری‌ از بیروت‌ شرقی‌ «دژ کتائب‌». منابعی‌ در ارتش‌ لبنان‌، گفته‌های‌ اهــالی ‌شویفات‌ را تایید کردند.

ساعت‌ چهار بعد از ظهر، کاروان‌ فالانژها  به‌ مرز اردوگاه ها که‌ در محاصره‌ نیروهای‌ اسرايیلی‌ بود، رسیدند. سربازان‌ راه‌ را برای‌ این‌ کاروان ‌باز کردند‌ و با  گلوله‌ باران‌ شدید وارد اردوگاه ها شدند.
در شامگاه‌ پنجشنبه‌ 25/6/1361 هـ.ش.‌ (16 سپتامبر 1982م‌)، در زیر نور خمپاره‌های‌ منوری‌ که‌ ارتش‌ اسرايیل‌ شلیک‌ کرده‌ و منطقه ‌عملیات‌ را کاملاً روشن‌ می‌ساخت‌، افسران‌ اطلاعات‌ ارتش‌ اسرايیل‌، از پشت‌ بام‌ مقرِ ژنرال‌ «آموس‌ یارون‌» و نیز از یک‌ گیرنده رادیویی‌، در جریان ‌چگونگی‌ عملیات‌ فالانژها در اردوگاه ها قرار می‌گرفتند.

یک‌ افسر رابط‌ موساد، در سراسر این‌ مدت‌ در مقر فالانژها در«کرانیتینا» بود. مقامهای‌ اسرايیلی‌، در ساعت‌ 19 بعد از ظهر نخستین‌ خبررادیویی‌ را درباره‌ چگونگی‌ کشتاری  که‌ در حال‌ انجام‌ بود، دریافت‌ کردند. نیروهای‌ مسیحی‌ فالانژ، بی‌ رحمانه‌ هر انسان‌ زنده ‌ای‌ را که‌ یافتند،ابتدا مورد اذیت‌ و آزار قرار داده‌، سپس‌ به‌ قتل‌ رساندند. روش‌ کشتار به ‌فجیع‌ ترین‌ شکل‌ِ ممکن‌ بود. با کارد شکم‌ زنان‌ حامله‌ دریده‌ شد، سرها از تن‌ جدا گردید و با سرنیزه‌ بر روی‌ بدن‌ خونین‌ کودکان‌ و زنان‌، نشان ‌صلیب‌ کشیده‌ شد.
یک‌ افسر فالانژ، پشت‌ بی‌ سیم‌، از فرماندهی‌ عملیات‌ پرسید: با پنجاه‌ زن‌ و کودکی‌ که‌ به‌ محاصره‌ در آورده‌ام‌ چه‌ کنم‌؟

«ایلی‌ حُبَیقِه‌»، فرمانده‌ شبه‌ نظامیان‌ مسیحی‌، با عصبانیت‌، پاسخی ‌تکان ‌دهنده‌  بر زبان‌ آورد که‌ از تمامی‌ بی‌ سیم های‌ منطقه‌ به‌ گوش‌ رسید. ایلی‌ حُبیقه‌ در پاسخ‌ افسرِ فالانژ گفت‌: این‌ آخرین‌ باری‌ باشد که‌ این‌ چیزها را از من‌ می‌پرسی ‌… خودت‌ که ‌بهتر می‌دانی‌ باید چه‌ کار بکنی‌!

دقایقی‌ بعد، در پشت‌ بی‌ سیم‌، صدای‌ یکی‌ از فرماندهان‌ فالانژ به ‌گوش‌ رسید که‌ می‌پرسید با چهل‌ و پنج‌ مرد فلسطینی‌ که‌ دستگیر کرده‌، چه‌ بکند؟ و لحظاتی‌ بعد، رگبار گلوله‌ که‌ بر سر و روی‌ زنان‌ و کودکان‌ می‌بارید، در قهقهه‌ فالانژیست ها گم‌ شد. شبه‌ نظامیان‌ فالانژ، از مسیحیان‌ افراطی‌ که‌ کشتار و جنایت‌ برایشان‌ تفنن‌ و سرگرمی‌ به‌ شمار می‌آمد، تشکیل‌ شده‌ بودند. در میان‌ جنایتکاران‌ فالانژ، زنانی‌ نیز به‌ چشم‌ می‌خوردند که ‌وحشیانه‌ در کشتارها شرکت‌ می‌کردند.
گزارش هایی‌ که‌ از اردوگاه‌های‌ صبرا و شتیلا ارسال‌ می‌شد، حاکی‌ از اوج‌ وحشیگری‌ و جنایت‌ بود. برخی‌ از مشاهدات‌ خبر نگاران‌ که‌ در بعضی‌ مطبوعات‌ به‌ چاپ‌ رسید، جوّی‌ از وحشت‌ در میان‌ مردم‌ ایجاد کرد. در یکی‌ از این‌ گزارش ها آمده‌ بود:
«بوی‌ مرگ‌ و انبوه‌ مگس‌ و اجساد روی‌ هم‌ انباشته‌، همه‌ جا را گرفته ‌… دستها و پاها به‌ هم‌ گره‌ خورده‌ است‌. انگار از قساوت‌ِ مرگ‌ به‌ هم‌ پناه‌ آورده ‌بودند. گلوله‌ها را در سرشان‌ خالی‌ کرده‌ بودند.  سر عده‌ای‌ دیگر را قطع‌ کرده‌ بودند. چشمانشان‌ باز و متشنج‌ مانده‌ بود.مرگ‌ هم‌ نتوانسته‌ بود رعب‌ و وحشت‌ را، به ویژه‌ در چشمان‌ کودکان‌، برطرف‌کند. چند متر جلوتر، جسد پنج‌ زن‌ و تعدادی‌ کودک‌، روی‌ تلی‌ از خاک‌ به‌ پشت ‌افتاده‌ … از جمله‌ یک‌ زن‌ که‌ اجزای بدنش مثله شده بود و در کنارش‌ سر بریده‌ دخترکی‌ با نگاهی‌ خشمگینانه‌ به‌ قاتلان، دیده‌ می‌شود؛ و دخترکی‌ دیگر، تقریباً سه‌ ساله‌ در لباسی‌ سفید، آغشته‌ به‌ خون‌ و گِل‌، و سری‌ از هم‌ پاشیده‌ با گلوله ‌…


در کنار خانه‌ای‌ نیمه‌ ویران‌، زن‌ جوانی‌ در حالی‌ که‌ طفل‌ شیرخوارش‌ را در آغوش‌ گرفته‌، به‌ رو افتاده‌ است‌. تلاش‌ کرده‌ بود خود و کودکش‌ را از چنگ ‌قاتلان‌ نجات‌ دهد، اما جنایتکاران‌ از پشت‌ او را به‌ رگبار بسته‌ بودند. گلوله‌ها از بدنش‌ عبور کرده‌ و در بدن‌ طفل‌ شیر خوارش‌ نشسته‌ بود.
در کنار دیواری‌، اجساد دست‌ بسته‌ بیست‌ نوجوان‌ پانزده‌، شانزده‌ ساله ‌ردیف‌ شده‌ بود. آن ها دیگر نه‌ مدرسه‌ را خواهند دید، و نه‌ معلمان‌ و دوستانشان‌، آن ها را.
بالای‌ تلی‌ از آوار، جسد دخترکی‌ چهار ساله‌ افتاده‌ است‌. در میان ‌خرابه‌های‌ خانه‌ ویران‌ شده‌ خود، دنبال‌ مادرش‌ می‌گشت‌ که‌ قاتلان‌ او را دیده‌ و گلوله‌های‌ خود را در تنش خالی کرده بودند. در کنار جسدی‌ که‌ سر آن‌ از هم‌ پاشیده‌ بود، زنی‌ کارت‌ شناسایی‌ آلوده‌ به‌ خونی‌ به‌ دست‌ گرفته‌ و فریاد می‌زند: این‌ برادر من‌ است‌ … لبنانی‌ است‌ نه‌ فلسطینی‌.

در کوچه‌ای‌، دو دختر یازده‌ یا دوازده‌ ساله‌ افتاده‌اند، قاتلان‌ قبل‌ از خالی‌ کردن‌ گلوله‌ در سرشان‌، آنان‌ را مورد تجاوز قرار داده‌ بودند. در جای‌ دیگری‌، بلدوزرهای‌اسرايیلی‌، آوار خانه‌ها را روی‌ تعدادی‌ جسد ریخته‌ بودند. از میان‌ سنگ ها وخاک ها، دست‌ زن‌ بارداری‌ دیده‌ می‌شود، می‌خواسته‌ کارت‌ شناسایی‌ لبنانی‌اش ‌را نشان‌ دهد که‌ مهلتش‌ نداده‌ بودند. کارت‌ شناسایی‌ هنوز در دستش‌ بود. در خانه‌ای‌ دیگر، همه‌ افراد خانواده‌ در حین‌ غذا خوردن‌ به‌ رگبار بسته ‌شده‌ بودند. بشقاب ها نیم‌ خورده‌ مانده‌ بود. در خانه‌ای‌ دیگر، قاتلان‌ شکم‌ زن ‌بارداری‌ را از هم‌ دریده بودند .

اندك اخبار به بیرون درز كرده از این جنایت وحشتناك از كشتار بی رحمانه و قتل عام 3297 كودك و نوزاد و زن و مرد فلسطینی و لبنانی حكایت دارد كه این آمار ها در مواردی تا 6000 نفر نیز عنوان شده اند و سازمان ملل رسما از این واقعا به عنوان “نسل كشی” یاد كرده است. اگر چه در سال های قبل سردمداران رژیم صهیونیستی “اسرائیل بزرگ” را در سر می پروراندند اما خون های به ناحق ریخته شده توسط این رژیم باعث شد كه حتی “ایهود اولمرت” نیز “اسرائیل بزرگ” را منتفی تلقی كند اما او نتوانست به این موضوع اشاره كند كه نه تنها تفكر اسرائیل بزرگ مرده است بلكه مدت هاست از مرگ این رژیم نیز می گذرد و فقط دفن لاشه آن به تعویق افتاده است.

خالد ابونور زمانيکه فالانژهاي اسراييلي وارد صبرا و شتيلا شدند در اردوگاه حضور نداشت. وي که در آن زمان تنها يک نوجوان بود به کوه‌هاي اطراف اردوگاه رفته بود. وي با به يادآوردن آن حادثه مي‌گويد که عميقا سرخورده است چرا که تا کنون مجامع بين‌المللي هيچ اقدامي براي محاکمه مسببان اين فاجعه انساني انجام نداه‌اند و اگر چنانچه چنين محاکمه‌اي صورت گرفته بود ديگر فجايعي همچون کشتار سال 1986 در لبنان و حمله و محاصره و کشتار مردم غزه در سال 2007 اتفاق نمي‌افتاد.در حاليکه بسياري از روساي جمهور و نخست وزيران خود را براي حضور در مراسم 11 سپتامبر به منهتن رسانده‌اند، اما هيچ رهبر دولت غربي به خود جرات حضور در صبرا و شتيلا و مشاهده فجايع صورت گرفته در آنها را نداده است.حتي رهبران جهان عرب نيز به خود زحمت ديدار از اين اردوگاه را ‌نداده‌اند چرا که هيچ يک از آنها نمي‌خواهند اسراييلي‌ها و آمريکايي‌ها را از خود برنجانند.طنز روزگار اينجاست که تنها دولتي که در خصوص کشتار صبرا و شتيلا کميسيون تحقيق تشکيل داد دولت اسراييل بود. نکته جالب اينکه ارتش اسراييل قاتلان خود را به اردوگاه فرستاد و شاهد قتل عام فلسطيني‌ها بود.البته کميسيون کاهان (Kahan Commission) آريل شارون وزير دفاع اين رژيم را مسئول اين کشتار دانست که فالانژها را براي کشتن به اصطلاح تروريست‌ها به اين دو اردوگاه فرستاد. هر چند شارون بعها به مقام نخست وزيري اسرايل نيز رسيد. تروريست‌هايي که هيچگاه وجود خارجي نداشتند و تنها مردم غير نظامي در آنجا حضور داشتند. دروغي که 21 سال پس از آن نيز بار ديگر در خصوص سلاح‌هاي کشتار جمعي عراق گفته شد.اما من خود در سومين و در واقع آخرين روز اين کشتار فجيع يعني 18 سپتامبر 1982 وارد اين دو اردگاه شدم. من در آنجا اجساد کودکان و زناني را ديدم که پيش از کشته شدن مورد تجاوز مزدوران اسراييلي قرار گرفته بودند. در خصوص افرادي نيز که توسط فالانژها به اسارت گرفته شده بودند نيز بايد گفت که پس از آن که اين مزدوران از معاوضه آنها با گروگان‌هاي مسيحي نااميد شدند همگي به صورت دسته جمعي اعدام شدند.در سال‌هاي گذشته بسياري از حاميان اسراييل به من گفته‌اند که چرا به طور دائم از کشتار صبرا و شتيلا صحبت مي‌کنم و مرا به ضد اسراييلي بودن متهم کرده‌اند. اما آيا من مي‌توانم فجايعي را که با چشمان خود ديده‌ام فراموش کنم؟ ما بايد به خاط داشته باشيم که همه ما مسئول پيگيري کشتار صبرا و شتيلا هستيم. هنوز هم قربانيان اين فاجعه از به ياد آوردن فجايع آن سال واهمه دارند و تنها کساني که دستور آن قتل عام را صادر کردند و يا مرتکب آن شدند مسئول آن فجايع نيستند و ما نيز به خاطر انفعال در پيگيري مقصريم. به عبارت ديگر، آيا لبنان در قبال فالانژهاي لبناني مسئوليت ندارد، آيا اسراييل مسئول اقدامات فاجعه آميز ارتش خود نيست؟ آيا دولت‌هاي غربي نبايد مسئوليت اقدامات متحد خود يعني اسراييل را بر عهده بگيرند؟ آيا اعراب نيز مسئول سياست‌هاي آمريکا نيستند؟ در پايان بايد گفت که در يک جامعه آزاد هر چند برخي ممکن است دچار خطا و اشتباه شوندآ اما همه اعضاي جامعه در برابر آن مسئول هستند.
و بدینسان بود که محصول حمله خونبار اسرايیل به لبنان، نتیجه ای جز هزاران هزار جسد در خون آغشته، ویرانی، کشتار و ناآرامی در بر نداشت و این جز با حمایت امریکا میسر نمیشد.

بعد از خواندن این مقاله امیدوارم بیشتر درک کرده باشید که رژیم صهیونیستی جنایت کاری بزرگ است که قدوم شیطانی خود را هر مکانی که قرار دهد محصولی جز جنایت و وحشی گری نخواهد داشت . امید است به روزی که سپاهی اسلامی با تمام تجهیزات ظالمان را از نقشه کره خاکی محو کند . در آخر به شما توصیه میکنم سوره اسرا را بخوانید و در آن تدبر کنید.

اما باید دانست که چوب خدا صدا ندارد زیرا آریل شارون خوک کثیفی که فرماندهی این عملیات ننگین را عهده دار بود از سال 2006 سکته مغزی کرد و تا بحال در حالت فریز زنده میباشد . و این عذاب خدا برای ظالمان است.

حال میخواهیم گذری بر تاریخچه گروه فالانژ و جایگاه فعلی در لبنان بپردازیم:

حزب کتائب با نام قبلی حزب فالانژ لبنان، یکی حزب دست راستی تندرو در کشور لبنان است. اگر چه حزب فالانژ لبنان به طور رسمی یک حزب سکولار است، اما به مسیحیان مارونی منتسب است و برای حفظ منافع مسیحیان مارونی در لبنان فعالیت می‌کند. حزب فالانژ لبنان یکی از بازیگران اصلی در طول جنگ داخلی لبنان بود که از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ میلادی در لبنان جریان داشت که نهایتا با اخراج سازمان آزادی‌بخش فلسطین از لبنان پایان یافت.

حزب فالاتژ لبنان در سال ۱۹۲۶ میلادی، توسط پیر جمایل بنیان‌گذاشته شد. شعار این حزب «خدا، میهن و خانواده» بود. حزب فالانژ برای به قدرت رساندن مسیحیان مارونی در لبنان تلاش می‌کرد.

در فرودین سال ۱۹۷۵ میلادی، چند تن از اعضای مسلح عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین به روی کلیسایی در شرق بیروت آتش گشودند تا پیر جمایل موسس حزب فالانژ لبنان را در آنجا ترور کنند. او از سوءقصد جان سالم به در برد، ولی این سوءقصد باعث مجموعه‌ای از اقدامات متقابل شد که در نهایت به جنگ داخلی ۱۵ ساله در لبنان منجر شد.

در طول جنگ داخلی لبنان، حزب فالانژ با همراهی دیگر احزاب ملی‌گرای لبنانی با سازمان آزادی‌بخش فلسطین و نهضت ملی لبنان به جنگ خیابانی می‌پرداخت و متحد استراتژیک اسرائیل به شمار می‌رفت. در سال ۱۹۸۲آریل شارون با محاصره بیروت راه را برای به قدرت رسیدن فالانژیست‌ها هموار کرد. در همین هنگام مجلس لبنان، بشیر جمایل فرزند پیر جمایل را به عنوان رییس جمهور برگزید.

در تاریخ ۱۴ سپتامبر۱۹۸۲ میلادی، بشیر جمایل نه روز پس از تحویل گرفتن مقام ریاست جمهوری لبنان و قبل از ادای سوگند رسمی، به همراه ۲۵ نفر از همراهانش، در مقر حزب فالانژ لبنان در منطقه اشرفیه، بیروت به وسیله انفجار بمب، به قتل رسید. قتل بشیر جمایل ضربهٔ بزرگی بر حزب فالانژ بود. پس از دو روز از قتل بشیر جمایل، شبه‌نظامیان فالانژ، به انتقام ترور بشیر جمایل، رئیس جمهور لبنان، به دو اردوگاه صبرا و شتیلا در جنوب لبنان وارد شدند و بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر از فلسطینیان را به انتقام قتل بشیر جمایل به قتل رساندند.

برادر بشیر به نام امین جمایل رئيس جمهور بعدی لبنان شد. اما با افزايش نفوذ سوريه، موقعيت مسیحیان مارونی در صحنه سياسی لبنان متزلزل شد. امين جمايل در سال ۱۹۸۸ میلادی، به همراه خانواده خود لبنان را ترک گفت و وارد تبعید خودخواسته شد.

فالانژها پشت توطئه فتنه 88:

در مراسم سالروز ترور رفیق حریری كه در سال 88 داخل بیروت برگزار شد ، گروهی از فالانژهای لبنان و اعضای حزب سمیر جعجع با حمل پلاكارهایی به زبان فارسی با مضمون «رای من كجاست؟» با عناصر جریان سبز در ایران اعلام همراهی كردند.

در  پنجمین سالروز عده معدودی فالانژ به سرکردگی سمیر جعجع و طرفداران حزب مسیحی نیروهای لبنانی که نقش اصلی را در ربودن 4 دیپلمات ایرانی از جمله جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان داشتند خود را به جریان سبز فتنه بستند.

این عده ضمن اعتراض به شمارش آرا در انتخابات سال گذشته لبنان، همبستگی خود را با آشوب طلبان ایرانی و سران فتنه سبز اعلام کردند. روی این پلاکاردها به زبان انگلیسی نوشته شده بود: “where is my vote” و در ذیل آن به زبان عربی آمده بود: “ماذا فعلتم بصوتی” که هر سه جمله به معنای« رای من كجاست» می باشد.

گفتنی است پیش از فالانژهای لبنان ، گروهك های تروریستی سازمان منافقین ، انجمن پادشاهی و جندالشیطان عبدالمالك ریگی از  سران فتنه بعد از انتخابات ایران حمایت كرده بودند.

«و مَکَروا و مَکَرَ الله ، والله ُ خَیرُ الماکِرین»

و از هر راهی مکر کردند خداوند مکرشان

را به خودشان باز گرداند که او بهترین

چاره جویان است.

منبع:

http://www.humanrights-iran.ir

http://www.tebyan.net/

http://www.shia-news.com

http://yaranaghsa.blogfa.com

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. سعید شهریور 28, 1392 در 4:26 ب.ظ - Reply

  خداوند دنیا رو سپرده دست آدم ها ببینه با این همه ادعا چجوری می خوان اداره ش کنن…
  از رژیم اشغالگر اسرائیل که توقعی بهتر از این نمیره.
  دلخوری ما از اوناییه که میگن مسئله فلسطین و جنایات اسرائیل به ما ربطی نداره…
  اگه خدای نا کرده همچین اتفاقی تو ایران بیفته از جامعه جهانی و کشورهای مسلمان چه انتظاری دارید؟
  حالا فلسطین هم همین انتظار و از ما داره.

 1. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 2. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 3. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 4. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 5. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 6. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 7. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 8. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 9. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 10. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 11. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 12. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 13. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 14. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 15. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 16. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 17. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 18. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 19. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 20. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد