زمان انتشار: شنبه 27 دی 1393 - 18:01
کد خبر : 59870

جلسه هماهنگی مسوولین ستاد فاطمیه شهرستان های جنوب غربی گیلان در شفت

عصر امروز جلسه هماهنگی مسوولین ستاد فاطمیه شهرستان های جنوب غربی گیلان با حضور عضو ستاد فاطمیه کشور در حسینیه شهدای گمنام شهر شفت برگزار شد

جلسه هماهنگی مسوولین ستاد فاطمیه شهرستان های جنوب غربی گیلان در شفت

به گزارش صبح شفت، مسوول ستاد فاطمیه شفت در این مراسم ضمن خیر مقدم به حضار، این گردهمایی ها را مفید خواند و خاطرنشان کرد: این جلسات به منظور هماهنگی و تبادل نظر بین مسوولین ستاد فاطمیه برگزار شده و چنین نشست هایی برای بهتر برگزار شدن مراسمات فاطمیه نیاز است.

سردار احمد قاسمی به مراسمات اجرا شده در سال جاری گزارشی ارائه داد و افزود: با توجه به اینکه پراکندگی جمعیتی در شهرستان شفت زیاد است اما مراسمات ولادت ها و شهادت های حضرات معصومین(ع) در نقاط مختلف شهرستان برگزار شده است.

وی به استعداد های نیروی انسانی و منطقه ای این شهرستان اشاره و اذعان داشت: شفت در شاخص های توسعه استان جز معدود شهرستان فرهیخته گیلان می باشد و از بیشترین سطح تحصیلات عالیه در گیلان زبان زد خاص و عام است.

قاسمی وحدت بین مسلمانان و بشریت را از مبانی اعتقادی انقلاب دانست و اشاره کرد: وحدت گیلانیان و ایرانیان فقط مخصوص به این مرز و بوم نیست بلکه زبان دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران وحدت بین همه ی بشریت است.

وی با بیان اینکه ما با مهندسی فرهنگی مد نظر مقام معظم رهبری حرکت می کنیم گفت: گرچه جامعه فرهنگی ما به نقد هایی در دوره های مختلف همراه بوده اما تمام فعالیت ها و تلاش ما با مهندسی فرهنگی مد نظر مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینک ما تکلیف گرا هستیم گفت: امروز ممکن است سیاستی را در کشور مشاهده کنیم که در تقابل با اهداف عالیه نظام است اما ما ساکت نمی مانیم و راهی را که مقام معظم رهبری برای ما تبیین می کند پیوسته در حال حرکت هستیم.

در ادامه  غلامرضا کریمی عضو ستاد عالی فاطمیه کشور و مسوول ستاد فاطمیه استان ساختار این تشکل را تبیین کرد و عنوان نمود: ستاد فاطمیه از سال 1378 با هدف اشاعه فرهنگ اهل بیت در قم پایه ریزی شد و در حال حاضر بیش از 80 درصد کل کشور را با کمتر از 10 کارمند در حال فعالیت است.

مسوول ستاد فاطمیه گیلان افزود: این ستاد در گیلان از سال گذشته به صورت شورایی آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به فرمایش حضرت زهرا(س) به امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه سلام من را تا قیام قیامت به فرزندانش برساند اضافه کرد: سادات نقش برجسته تری را باید در فاطمیه داشته باشند.

کریمی به برپایی عزای دسته سادات در امسال خبر داد و بیان نمود: یکی از مراسمات امسال برپایی هیأت سوگواری توسط سادات است که پیش بینی شده اعضای تشکیل دهنده آن همه سادات باشند.

وی افزود: این خواسته مراجع است که باید فاطمیه را عاشورایی برگزار کنیم و ادامه داد: در 10 کشور خارج ستاد فاطمیه در حال فعالیت است.

وی به همه ی اعضا توصیه کرد: دوری از تنش بین مسلمانان باید سرلوحه همه باشد و ما ضمن اینکه از مواضع شیعه بودنمان کوتاه نمی آییم به باورهای همه احترام می گزاریم.

کریمی در پایان به تشریح راهکارهای ارائه شده در برگزاری مراسمات پرداخت و عنوان کرد: امید است با استعانت از امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و توجه به راهکارهای ارائه شده ستاد به نحو مطلوبی فعالیت های خود را شروع نماید.

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. ناشناس دی 27, 1393 در 7:07 ب.ظ - Reply

  انشاا.. باهمدلی مسئولان ومردم فهیم شهرستان مراسمات خوب ودر شآن حضرت زهرا(س)درایام فاطمیه درشهرستان شفت برگزارگرددو اطلاع رسانی دقیق شود تاحرمت این ایام نگه داشته شود ومردم دراین مدت عروسی نگیرن.

 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟