زمان انتشار: سه شنبه 24 دی 1392 - 16:45
کد خبر : 33702

توافق‌ ژنو‌ به معنی‌ شکستن‌ سد‌ تحریم‌ها‌ است

استان خوزستان یعنی مردم مقاومی که هشت سال نه در برابر صدامیان که در برابر جهانیان ایستادند و پیروز شدن ای کاش می‌شد همه‌ی این تربت‌های پاک را زیارت می کردم و سر تواضع در برابر رزمندگان عزیز یکبار دیگر فرود می‌آوردم

توافق‌ ژنو‌ به معنی‌ شکستن‌ سد‌ تحریم‌ها‌ است

به گزارش صبح شفت به نقل از رهیاب،دکتر روحانی در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز در جمع مردم اظهار داشت: به دلیل تاخیر در ورود به خوزستان به دلیل مشکل مه‌گرفتی و مشکل پروازی از شما عذرخواهی می کنم که از صبح اول وقت در مصلی و فرودگاه و خیابان‌ها اجتماع کرده بودید.

وی با اشاره به دلیل اینکه چرا خوزستان اولین سفر استانی دولت است بیان داشت: خوزستان نه به دلیل استان مرزی بودنش، نه به دلیل اینکه استان زرخیز است، نه به دلیل معادنش،سرزمین حاصل‌خیزش، راه‌های استراتژیکش، نهرهایش، بلکه به دلیل داشتن مردم غیورش انتخاب اول دولت بوده است
رئیس جمهور در جمع مردم اهواز گفت:استان خوزستان یعنی مردم مقاومی که هشت سال نه در برابر صدامیان که در برابر جهانیان ایستادند و پیروز شدن ای کاش می‌شد همه‌ی این تربت‌های پاک را زیارت می کردم و سر تواضع در برابر رزمندگان عزیز یکبار دیگر فرود می‌آوردم.
وی تصریح کرد:خوزستان سرزمینی است که هرچقدر دولت تلاش و سرمایه‌گذاری برایش کند، کم انجام داده است. اولین قدمی که دولت قبل از این سفر بحث‌هایش را انجام داده است بحث کشاورزی استان خوزستان است.
رئیس دولت یازدهم افزود: ما برای آماده کردن 550 هزار سرزمین این استان که زیر کشت قرار بگیرد، به 1500 هزار میلیارد تومان نیازمند هستیم . برای این رقم دولت پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده است. ما از طریق صندوق توسعه در طول سه‌سال آینده انشاءالله همه‌ی این زمین‌ها را آماده کشت خواهیم کرد و این کار بسیار بزرگی است که باید در این استان انجام شود.
رئیس جمهور گفت:در سفر مقام معظم رهبری حدود 17 سال قبل این برنامه مورد تاکید قرار گرفته است و قدم‌هایی در این زمینه برداشته شده اما باید این قدم ها تکمیل شود. امروز رئیس جمهور شما به شما قول می دهد که همه توان دولت را برای اجرای این پروژه عظیم و بزرگ استان به کار گیرد.
روحانی تصریح‌کرد: کار دوم، احیای کارون خواهد بود که احیای شریان حیات خوزستانی هاست. شورای عالی آب در دولت یازدهم تصمیم گرفت از سرشاخه‌های کارون جز برای آب آشامیدنی هیچ اقدام دیگری صورت نخواهد گرفت. هر طرح و پروژه دیگری اگر قبلا جزو برنامه بوده، بدانید که متوقف خواهد شد. برای احیای کارون، باید برای پس‌ماندها و فاضلاب‌هایی که به این رودخانه متاسفانه می‌ریزد، باید جلوگیری شود. برای این کار طرحی که برای تصفیه شهر اهواز هست، به سرعت پیگیری خواهد شد.
وی اضافه‌کرد: ما این موضوع را در دولت مورد بررسی قرار دادیم و طرح تکمیل این پروژه را با دادن سرعت لازم در زمانی کوتاه که اعلام خواهم کرد، به اتمام خواهیم رساند.
رئیس جمهور در خصوص اقدامات دیگر دولت در این سفر نیز خاطرنشان‌کرد: مسئله سوم، مسئله آب برای شهرهای مختلف استان خوزستان بویژه اهواز، خرمشهر و آبادان است.
روحانی افزود: آب آشامیدنی اهواز انشاءالله به حول و قوه الهی هفته آینده وصل خواهد شد. و برای خرمشهر و آبادان تلاش پیگیر خواهد شد تا در زمانی کوتاه آنها هم به ثمر نهایی برسد. من طرح های دیگری هم دارم که توضیح میدهم مانند قطار شهری در اهواز، مثل آزادراهی که بین بندر امام و تهران است و بخشی باید تکمیل شود. از اندیمشک تا اهواز و بقیه طرح ها که در سخنرانی ها و مصاحبه هایم توضیح می‌دهم.
رئیس دولت یازدهم گفت: اما خرمشهر و آبادان؛ به عنوان سمبل مقاومت استان در دوران دفاع مقدس، شهری که توسط متجاوزین اشغال شد. شهری که بخشی از ان در آبادان به اشغال درآمد و مقاومت کرد. برای آبادانی خرمشهر و آبادان دو طرح مورد نظر است.
وی ادامه داد: اول پاکسازی و لایروبی اروند برای این کار باید با توافق دولت عراق این کار را به ثمر برسانیم. در سفر نخست‌وزیر عراق به تهران به طور مفصل در این زمینه صحبت کردم و به او گفتم باید آبادان و خرمشهر و بصره و … آباد شوند. و این راهش پاکسازی و لایروبی اروند است. ما توافق کلی را انجام دادیم. هیئتی به بغداد رفت و هم اکنون هیئتی از عراق در تهران است. این مسیر را ادامه میدهیم تا اروند را به صورتی در آوریم که نه تنها کشتیرانی در آن میسر باشد بلکه بخشی از رفع بیکاری توسط آن انجام شود.
رئیس جمهور گفت: مسئله بعد منطقه آزاد است. منطقه آزاد اروند شرایطش مناسب نیست. دولت مصمم است کل آبادان و خرمشهر را به عنوان منطقه آزاد اروند اعلام کند.

اخبار مرتبط
 1. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 2. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 3. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 4. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 5. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 6. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 7. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 8. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 9. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 10. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 11. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد
 12. 6 تن چوب قاچاق در شفت توقيف شد
 13. سرشماری اساس توسعه کشور/ سرشماری رایگان مددجویان در کمیته امداد شفت
 14. رئیس جدید پلیس راهور شهرستان شفت معارفه شد
 15. مراسم تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی شفت برگزار شد
 16. تیرانداز شفتی به مرحله نهایی مسابقات اهداف پروازی کشور راه یافت
 17. تبلیغ ۱۰۰ مبلغ دینی به‌مناسبت دهه اول محرم در فومن و شفت
 18. بسته بودن مسجد این روستا در روز عاشورا کذب است
 19. جناب افتخاری ما هم با شما موافقیم
 20. سر شماری نفوس و مسکن نیاز آینده ماست .آینده را بی پاسخ نگذاریم “