زمان انتشار: پنجشنبه 2 بهمن 1393 - 15:55
کد خبر : 60339

تهدیدات اقتصادی دشمن را باور کنیم‌

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ‌گفت: به طور میانگین 50 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی کشور تعطیل است که در این میان وضعیت آذربایجان‌ شرقی بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش صبح شفت به نقل از فارس،رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی با عنوان «مدیران صنعت، اقتصاد مقاومتی، تهدیدها و فرصت‌ها» ‌با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: محورهای این سیاست کلی مورد توجه خاص نمایندگان مجلس نیز قرار دارد و در قوانین تصویبی مختلف مجلس این سیاست‌ها لحاظ شده است.

تعدد قوانین یکی از مشکلات قوانین است

وی با اشاره به جایگاه مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی گفت: بنده این مجمع را اتاق فکر تولید و صنعت می‌دانم و بر کمک و همفکری بسیجیان این بخش حساب ویژه باز کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات تعدد قوانین است و با قوانین ساده می‌توان به راهکارهای تولید و رفع مشکلات دست یافت.

حمایت از تولید ملی راهبرد اصلی است / فضای کسب و کار باید فراهم شود

رحمانی یادآور شد: حمایت از تولید ملی راهبرد اصلی است و در تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی در راس قرار دارد و فضای کسب و کار باید فراهم شود.

در زمینه تولید شعار کافی نیست، باید تولید محور باشد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اظهار کرد: تولید باید محور باشد و سیاست‌های دولت نیز باید در این زمینه قرار گیرد و شعار کافی نیست.
رحمانی گفت: باید مشکلات اقتصادی و تهدیدات اقتصادی دشمن را باور کنیم و تا زمانی که مشکلات را قبول نکنیم نخواهیم توانست راه‌حل مناسبی پیدا کنیم.
وی با اشاره به مشکل نقدینگی در تولید و صنعت کشور گفت: به طور میانگین 50 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی کشور تعطیل است که در این میان وضعیت آذربایجان‌شرقی بالاتر از میانگین کشوری است.

انتقاد از دولت دلیل مخالفت با آن نیست

رحمانی با بیان اینکه انتقاد از دولت به دلیل مخالفت با آن نیست، گفت: نمایندگان مجلس در دولت قبلی نیز انتقادات خود را بیان می‌کردند و در دولت فعلی نیز در حضور دکتر روحانی انتقادات خود را بیان می‌کنیم.

وی اظهار کرد: منابع حاصله از هدفمندی یارانه‌ها در کنار منابع بانکی و صندوق توسعه ملی از منابع مالی کشور است که باید 30 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها  بنا بر قانون به صنعت اختصاص یابد که این درصد بسیار کاهش یافته است.

وی لازمه جهاد در جبهه اقتصادی را تامین منابع مالی دانست و گفت: بدون تامین مالی واحدهای تولیدی نخواهیم توانست در جبهه اقتصادی موفق عمل کنیم و این در حالی است که دشمن به طور گسترده و برنامه‌ریزی شده در ضربه زدن به اقتصاد ایران اقدام می‌کند.

رحمانی با بیان اینکه، توجه به بخش صنعت می‌تواند فضای مطلوبی را حوزه اشتغال به وجود بیاورد، تصریح کرد: اگر توجه به صنعت کشور راهبردی باشد قطعا این بخش می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را رفع کند؛ برخی از مراکز صنعتی به دلیل عدم حمایت کافی کارایی لازم خود را از دست داده است که مسئولان می‌تواند با دقت و برنامه‌ریزی این مراکز صنعتی را به مراکز کارآفرینی جوانان و البته رونق اقتصادی کشور تبدیل کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بار دیگر تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی مستلزم داشتن روحیه بسیجی است و یکی از مولفه‌های مهم آن، مردمی بودن روحیات بسیجی است و اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه تمام مشکلات را حل و در مقابل همه هجمه‌های دشمن، ما را حفظ و بیمه می‌کند.

اخبار مرتبط
 1. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 2. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 3. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 4. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 5. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 6. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 7. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 8. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 9. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 10. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 11. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 12. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 13. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 14. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 15. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 16. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 17. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 18. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 19. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 20. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند