زمان انتشار: سه شنبه 16 مهر 1392 - 16:23
کد خبر : 24158

تمام نقاشی هایی که نتانیاهو امسال با خود به سازمان ملل نبرد! + تصاویر

رفتار خنده‎دار نتانیاهو در یکی دو سال اخیر، در سازمان ملل متحد، نشریه فارین پالیسی را هم به تمسخر او واداشته است، به نحوی که ظاهرا خاطره نقاشی سال گذشته او در سازمان ملل همچنان در ذهن مردم دنیا مانده است

تمام نقاشی هایی که نتانیاهو امسال با خود به سازمان ملل نبرد! + تصاویر

 به گزارش صبح شفت، بعد از اینکه سال گذشته نخست وزیر اسراییل با این نقاشی سعی کرد خطر ایران را به جامعه جهانی گوشزد کند و فقط از سوی رسانه ها تحقیر شد، دیگر با خود هیچ نقاشی‏ای به سازمان ملل نبرد. با این حال رسانه‏ها چه در داخل سرزمینهای اشغالی و چه در آمریکا، همان نقاشی را به نطق حماسی امسال «بی بی» ترجیح می‏دادند. او امسال در انزوای مطلق در جمع رهبران دنیا حاضر شد. به قول رسانه‏های صهیونیستی او امسال دیر به سازمان ملل رسید! نتانیاهو در حالی وارد سالن جدید مجمع عمومی شد که ایران و آمریکا نه تنها سخنرانی‏های خود را ادا کرده بودند.

مجله فارین پالیسی در شماره این هفته خود به همین مسئله اشاره کرده و در مطلب طنزی با تمسخر نتانیاهو بیان کرده است که نطق حماسی نتانیاهو باز هم اثر نقاشی سال پیشش را نداشته و البته به ظاهر امسال نیز طرحهایی برای ارائه داشت که گرچه در سازمان ملل رونمایی نشد، اما این رسانه آنها را منتشر ساخته است.

در گزارش طنز فارین پالیسی آمده است: “گرچه بنیامین نتانیاهو دوران جوانی خود را در کالج معماری دانشگاه کمبریج در ایالت ماساچوست به خط خطی کردن کاغذها گذرانده است و بعد وارد رشته بازرگانی و سیاسی شده اما به نظر می‏رسد همچنان در اشتیاق قلم به دست گرفتن و طرح کشیدن مانده است. او هنرهای دیگری هم دارد و آن هنر او در استفاده از تمثیل در ادبیات است که البته از این لحظه روی وینستون چرچیل را هم که واقعا هنر استعاره را به کلی نابود کرد سفید کرده است! از گوسفند و شیر گرفته تا اردک های هسته ای و تشبیه کردن برخی به کروکودیل، همه این حیوانات دست به دست هم داده اند تا آقای نخست وزیر بتواند رکورد استفاده از تمثیل و استعاره را در نطق‏های عمومی خود بشکند. “

با وجود اینکه نتانیاهو همیشه در به کار بردن صنعت استعاره و تشبیه در ادبیات ماهر بوده اما رویکرد و ارتباط جدید اوباما و روحانی روسای جمهور ایران و آمریکا به ظاهر تلنگر بزرگی به شور و شوق بلاغی و ادبی او زده است. در سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل تشبیهاتی به کار رفته که ما اینجا به صورت تصویری این تشبیهات را آورده‏ایم که شاید برای روحیه هنری او نیز مفید باشد.

 

* من کتاب روحانی را خریدم و خواندم. همه ما این کتاب را خوانده‏ایم. این کتاب «باز»ی هست. (مطالبش کاملا واضح و مشخص است که چه هدفی را دنبال می کند) (3 اکتبر 2013)

1 

* روحانی فکر می کند می تواند کیکی زرد داشته باشد و از همان بخورد . (1 اکتبر 2013)

2

 * می‏دانید اینها در منطقه بیست قدم آخر هستند و نمی‏توانید به آنها اجازه دهید که از این خط رد شوند. نمی‏توانید به آنها اجازه دهید که دستشان را به زمین بزنند و امتیاز آخر را بگیرند (در بازی فوتبال آمریکایی) چرا که نتایج غیر قابل باوری به همراه خواهد داشت. این کار عواقب بدی برای صلح و امنیت جهانی، یعنی همه جهان خواهد داشت. (16 سپتامبر 2012)

3

 

* خانمها و آقایان، یک موجود اگر شبیه اردک راه برود، اگر شبیه اردک کواک کواک کند و اگر شبیه اردک باشد ، پس مسلما اردک است. بله این اردک است. اما اردک هسته‏ای زمان آن فراسیده که جهان به اردک، اردک بگوید. (6 مارس 2012) 

4

 

* منتقدان اسراییل ناخواسته کسانی را ستایش می کنند که به تمساح سیری ناپذیر مسلمانان ستیزه گر غذا می دهند. (14 سپتامبر 2014)

5

* درباره مسئله خاورمیانه عاری از سلاح، وقتی شما می دانید که شیر چه زمانی به میان گوسفندها می آید، دیگر نیازی ندارید هر روز یک گوسفند را برای قربانی شدن نزد شیر بفرستید . بعد از بین رفتن این شیر است که ما به چنین تحولی در منطقه نیاز پیدا می کنیم. (11 جولای 2010)

6

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد