زمان انتشار: جمعه 6 اردیبهشت 1392 - 18:50
کد خبر : 10493

تروریست‌های ترکیه به ایران کوچ کنند!

خبری که طی روز های اخیر کمتر مورد توجه رسانه های ایرانی قرار گرفت، خبر توافق اردوغان با حزب کارگران کردستان برای برقراری صلح بین طرفین بود. اما ظاهرا از نکات محرمانه این توافق کوچاندن این افراد به ایران بوده است. هنوز وزارت خارجه ایران در این مورد واکنش نشان نداده است. به گزارش صبح [&hellip

خبری که طی روز های اخیر کمتر مورد توجه رسانه های ایرانی قرار گرفت، خبر توافق اردوغان با حزب کارگران کردستان برای برقراری صلح بین طرفین بود. اما ظاهرا از نکات محرمانه این توافق کوچاندن این افراد به ایران بوده است. هنوز وزارت خارجه ایران در این مورد واکنش نشان نداده است.
به گزارش صبح شفت به نقل از تابناک، پس از گذشت بیش از سه دهه، گویا نبرد مسلحانه بر سر خودمختاری منطقه کردنشین ترکیه به پایان خود نزدیک می‌شود. رهبری «پ.ک.ک» که اتحادیه اروپا آن را سازمانی تروریستی اعلام کرده است، روز پنجشنبه اعلام کرد جنگجویانش روز پنجم ماه مه عقب نشینی از ترکیه را آغاز می‌کنند. «مراد کاراییلان»، رهبر کنونی«پ.ک.ک »روز پنجشنبه گفت: عقب نشینی گروه‌های مختلف یکی پس از دیگری صورت می‌گیرد و قرار است در سریع‌ترین زمان ممکن خاتمه یابد.

اما نکته مهم در این میان،محل یا جایی است که اعضای این گروه قرار است به آن عقب نشینی کنند. اگر چه آنچه اعلام شده، اینکه اعضای مسلح حزب کارگران کردستان، به شمال عراق منقل می شوند، اما برخی از اخبار هم از انتقال بخشی از این افراد به ایران خبر می دهند، خبری که کمتر در رسانه های ایرانی از آن گفته شده است.

اما روز گذشته روزنامه ملیت ترکیه در این باره اشاره کوتاهی کرده و نوشت که برخی از این نیروها به ایران منتقل خواهند شد. این روزنامه همچنین نوشت که ایران تا کنون موضع گیری رسمی در این باره از خود نشان ندانده است، اما یک دیپلمات ناشناس ایرانی از مخالفت دولت ایران با این انتقال سخن گفته است. اگر خبر روزنامه ملیت درست باشد این بدان معناست که دولت ایران از انتقال بخشی از این نیروها به ایران آگاه است ولی تا کنون موضع گیری در این ارتباط از خود نشان نداده است .

این در حالی است که تا کنون نه مردم ترکیه و نه سران احزاب مخالف دولت توسعه و عدالت آقای اردوغان، از محتوای توافق دولت با حزب کارگران ترکیه اطلاعی ندارند و نمی دانند که دولت در قبال صلح با این گروه چه امتیازاتی به این گروه داده است . در حوزه خارجی هم، وعده های دولت اردوغان به این گروه هم مشخصا پای ایران و عراق را به این ماجرا باز خواهد کرد. چرا که انتقال اعضای این گروه به شمال عراق، حتما در موافقت با اقلیم کردستان این کشور و احتمالا شریک کردن این گروه در منافع اقتصادی و سیاسی شمال عراق و در نهایت پیدا کردن رویکردی ضد دولت عراق و نهایتا براندازی دولت شیعی این کشور خواهد بود.

اما انتقال این افراد به ایران و کشاندن نیروهای افراطی به ایران، نیز هدف جز تهدید امنیت ملی ایران ندارد. به نظر می رسد وزارت امور خارجه لازم است با تحرک بیشتری در این باره وارد عمل شود.

اخبار مرتبط
 1. دکتر نوبخت برای ایت الله حجتی شفتی نوشت: همه خاطراتم از خورشید
 2. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 3. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 4. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 5. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 6. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 7. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 8. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 9. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 10. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 11. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 12. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 13. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 14. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 15. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 16. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 17. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 18. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 19. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 20. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند