زمان انتشار: شنبه 17 خرداد 1393 - 19:28
کد خبر : 48090

تحقیر پرافتخارترین تیم جهان به دست مردان ایران+عکس

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ جهانی 2014 مقابل برزیل پیروز شد

تحقیر پرافتخارترین تیم جهان به دست مردان ایران+عکس

به گزارش صبح شفت، تیم ملی والیبال ایران پس از قبول دو شکست برابر ایتالیا در هفته دوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال 2014 روز گذشته در اولین بازی هفته سوم به مصاف برزیل رفت و با حساب 3 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و امروز برای جبران شکست روز گذشته بازهم به مصاف برزیل رفت. برزیل در دو بازی اول و دوم خود در لیگ جهانی سال 2014 در بازی خانگی مغلوب ایتالیا شد و در دو بازی بعدی نیز تنها یک پیروزی برابر لهستان به دست آورد. تیم ایران هم از سه بازی گذشته خود، سه شکست در کارنامه داشت.

جدال شاگردان کواچ و رزنده با نتیجه 3 بر صفر (25 بر 18 – 25 بر 21 – 25 بر 22 ) به سود تیم ملی والیبال ایران و شاگردان کواچ خاتمه پیدا کرد. تیم ملی والیبال ایران سال گذشته با هدایت ولاسکو تمامی قدرت‌های جهان به غیر از برزیل و روسیه را شکست داد و حالا هم برزیل که پرافتخارترین تیم جهان است برابر شاگردان کواچ به زانو درآمد.

اسلوبودان کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب اولیه سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، آرمین تشکری، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و عبدالرضا علیزاده روانه میدان کرد. مهدی مهدوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، علیرضا مباشری و سامان فائزی نیز بازیکنان ذخیره ایران در این مسابقه بودند. تشکری و میرزاجانپور که دیروز به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفتند و عملکرد درخشانی داشتند در این مسابقه برای نخستین بار از ابتدا در ترکیب تیم ملی کشورمان قرار گرفتند.

ست نخست؛ 25 بر 18 به سود ایران

تیم ایران این مسابقه را با قدرت آغاز کرد تا اینکه در امتیاز 8 بر 5 از برزیل پیش افتاد و به وقت استراحت فنی اول رفت. برزیلی‌ها تا امتیاز 8 دو سرویس خود را از دست دادند و ایران هم توسط معروف و میرزاجان‌پور هم دو سرویس را از دست دادند. دفاع خوب بازیکنان ایران و از همه مهمتر دریافت‌های عقب زمین ایران در این مسابقه بهتر از بازی قبل بود و همین امر موجب شد تیم‌ها در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند.بازی درخشان شهرام محمودی و سایر بازیکنان ایران موجب شد تا شاگردان کواچ 19 بر 16 از حریف خود پیش بیفتند؛ رزنده هم که احساس خطر می‌کرد مجبور شد درخواست وقت استراحت کند.

دریافت بد برزیلی‌ها موجب شد تا در حملات نتوانند مانند همیشه خطرناک باشند؛ شاگردان کواچ هم به خوبی از این فرصت استفاده کردند و بازی را 22 بر 17 به سود خود کردند تا بازهم رزنده درخواست وقت استراحت فنی کند تا شاید مانع امتیازگیری بازیکنان ایران شوند، اما بلافاصله بعد از آغاز بازی بازهم میرزاجان‌پور مهاجم حریف را تک دفاع کرد. امتیاز مستقیم سرویس توسط تشکری بازی را 24 بر 18 کرد؛ در این امتیاز مائوریسیو سیلوا هنگام فرو بعد از دفاع روی پای شهرام محمودی پایین آمد و موجب شد تا مچ پایش پیچ خورده و مصدوم شود که همین امر عصبانیت شدید رزنده، سرمربی طلایی‌پوشان را هم به همراه داشت. این ست در با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.

ست دوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

در حالی که ایران با امتیاز 4 بر 2 از حریف پیش بود در امتیاز 5 تیم‌ها به تساوی رسیدند، اما بازهم شاگردان کواچ با اعتماد به نفس بهتر از حریف و عملکرد خوب بود توانستند نتیجه بازی را 7 بر 5 کنند و در نتیجه 8 بر 6 تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

به دلیل از دست دادن سرویس توسط قائمی و یک دریافت اشتباه توسط علیزاده بازی در امتیاز 11 به تساوی کشیده شد، اما در ادامه سرویس‌ها بی‌نقص تشکری دریافت کننده‌های برزیل را با مشکل روبرو کرد و پس از آن مدافعان ایران با عملکرد خوب خود نتیجه بازی را 14 بر 11 به سود ایران کردند تا رزنده بازهم درخواست وقت استراحت کرده و وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند. بازی در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 19 بر 15 به سود ایران رزنده را عصبی کرده بود و کواچ هم تصمیم گرفت در این امتیاز مهدوی را جایگزین معروف کند. سرویس‌های محکم و پرشی برزیلی‌ها به راحتی توسط دریافت‌کننده‌های ایران دریافت می‌شد و معروف هم پاس‌های بی نقصی را برای مهاجمان خود آماده می کرد. شهرام محمودی هم فرصت‌ها را از دست نمی دادند و به خوبی توپ‌ها را به امتیاز تبدیل می‌کرد. در امتیاز 23 بر 18 بازهم رزنده که تیمش در آستانه شکست در ست دوم قرار داشت بازهم درخواست وقت استراحت فنی کرد تا شاید بازیکنانش به بازی بازگردند. در امتیاز 24 بر 20 هم کواچ درخواست وقت استراحت کرد؛ این ست در با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

رزنده برای اینکه این ست را واگذار نکند بازیکنان با تجربه‌تر خود را وارد زمین کرد، اما شاگردان کواچ اعتماد به نفس خوبی پیدا کرده بودند و تا امتیاز 4 پایاپایی پیش آمدند تا اینکه برزیلی‌ها در امتیاز 6 بر 4 از ایران پیش افتادند. در امتیاز 8 بر 6 به سود برزیل تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برزیلی‌ها اختلاف دو امتیازی خود با ایران را تا امتیاز 13 بر 11 هم حفظ کردند تا اینکه دفاع خوب سید محمد موسوی بازی را در امتیاز 13 به تساوی کشاند و در ادامه هم شاگردان کواچ توانستند از حریف پیش بیفتند و در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران تیم‌های به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 18 بر 15 به سود ایران که با تیزهوشی شهرام محمودی و سرویس خوب سعید معروف به دست آمد بازهم این رزنده بود که احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت فنی کرد تا مانع امتیازگیری شاگردان کواچ شود. رزنده در امتیاز 22 بر 19 و در حالی که بسیار عصبی بود و پیراهنش را گاز می‌گرفت درخواست وقت استراحت کرد. کواچ در امتیاز 23 بر 21 به سود ایران درخواست وقت استراحت کرد تا بازیکنانش با آرامش بازی را به پایان برسانند. این ست هم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد تا پرافتخارترین تیم والیبال جهان برابر شاگردان کواچ زانو بزند.

با این نتیجه تیم ملی والیبال ایران که در گروه نخست با تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان هم گروه است، 4امتیازی شد. برزیل هم با این نتیجه در امتیاز 5 باقی ماند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم، روزهای جمعه، 23 خردادماه و یک‌شنبه، 25 خردادماه از ساعت 21 میزبان برزیل خواهد بود./فارس

اخبار مرتبط

یک دیدگاه

 1. همشهری خرداد 17, 1393 در 9:28 ب.ظ - Reply

  مسابقات جهانی عامل نزدیکی ملل میباشد .پس مواظب کلام خود باشیم کسی با باخت تحقیر نمیشود !!!مگه در بازی با تیم والیبال ایتالیا 6گیم باختیم تحقیر شدیم؟

 1. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 2. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 3. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 4. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 5. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 6. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 7. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 8. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 9. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 10. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 11. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 12. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 13. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 14. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 15. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 16. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 17. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 18. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 19. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 20. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن