زمان انتشار: جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 13:45
کد خبر : 65537

باید مادران فلسطینی را کشت تا مبارز تربیت نکنند

«آیلت شاکد» نماینده زن پارلمان رژیم صهیونیستی که در اظهاراتی خواستار کشتار مادران فلسطینی شد، گفت عادلانه‌تر از این چیزی نیست که آن‌ها هم همراه پسرانشان بروند. آن‌ها باید بروند، همین‌طور خانه‌هایی که آن‌ها این مارها را در آن پرورش دادند.

به گزارش صبح شفت، «نفتالی بنت» رهبر حزب «خانه یهودی» با سوءاستفاده از تنگنایی که «بنیامین نتانیاهو» برای تشکیل کابینه ائتلافی در آن گیر کرده بود، توانست «آیلت شاکد» را بر مسند وزیر دادگستری بنشاند.

به دنبال این انتصاب بود که برخی انتخاب «شاکد» را یک کودتای سیاسی بزرگ محسوب کردند که راه را برای یک تغییر تاریخی در سیاست رژیم صهیونیستی هموار می‌سازد. او پیشگام تلاش‌های راستگراها برای محدود کردن فعالیت‌های قضایی است و از آنجائیکه سیستم قضایی در داخل این رژیم غاصب قدرتمندترین سنگر نخبگان چپگراست و از آنجائیکه چندین دهه‌ است، فعالیت‌های آنها مانع تلاش‌ راستگراها برای حکومت موثر بر این رژیم (اسرائیل) شده است، از این رو، چپگراها در روزهای اخیر از اینکه او وزیر دادگستری شود، ابراز نگرانی کردند.

اما این تنها عامل شهرت «آیلت شاکد» نیست. او که به اتخاذ مواضع ضدفلسطینی معروف است، در یکی از اظهارنظرهای خود طی جنگ غزه در تابستان گذشته، جوانان فلسطینی را «مار» خواند و خواستار قتل عام مادران فلسطینی شد.

در آن دوره،  همزمان با انتشار موجی ضد فلسطینی در شبکه‌های اجتماعی در اراضی اشغالی مبنی بر اینکه «کودکان فلسطینی را بکشید تا فلسطین نسل جدید نداشته باشد»، «آیلت شاکد بن شائول» نماینده زن پارلمان رژیم‌صهیونیستی نیز خواستار کشتار مادران فلسطینی شد.

این زن صهیونیست در اظهاراتی که ماهیت اصلی حملات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان را آشکار می‌کند، کشتار مردم فلسطین را خواستار شد و اذعان کرد که  رژیم صهیونیستی نه با حماس، نه با گروه‌های مقاومت و نه با تشکیلات خودگردان، بلکه با مردم فلسطین می‌جنگد و قصد نابودی آن‌ها را دارد.

شاکد که پیشتر هم موضع‌گیری‌های بسیار تندی علیه مردم فلسطین داشته، در پستی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده، نوشته بود: «پشت هر تروریست ده‌ها مرد و زن قرار دارند که او بدون آن‌ها نمی‌توانست درگیر اقدامات تروریستی شود. همه آن‌ها دشمنان ما هستند و خونشان گردن خودشان است».

این عضو حزب راستگرای افراطی «خانه یهودی» افزوده بود: «این مادران شهیدان را هم شامل می‌شود که فرزندانشان را با گل و بوسه به جهنم می‌فرستند. عادلانه‌تر از این چیزی نیست که آن‌ها هم همراه پسرانشان بروند. آن‌ها باید بروند، همین‌طور خانه‌هایی که آن‌ها این مارها را در آن پرورش دادند. در غیر این صورت مارهای بیشتری آنجا پرورش می‌یابند».

شاکد پیشتر هم، پیش از آنکه «محمد ابوخضیر» نوجوان 16 ساله فلسطینی زنده زنده به دست شهرک‌نشینان به آتش کشیده شود، در صفحه فیس‌بوک خود در مورد فلسطینی‌ها نوشته بود: «این جنگ علیه ترور نیست، علیه افراط‌گرایان نیست و حتی علیه تشکیلات فلسطینی هم نیست. واقعیت این است که این جنگ بین دو ملت است. دشمن کیست؟ مردم فلسطینی. چرا؟ از آن‌ها بپرسید، خودشان شروع کردند».

او همچنین نوشته بود «کل مردم فلسطین دشمن هستند» از این رو خواستار نابودی افراد مسن، زنان فلسطینی و همین طور شهرها و روستاها و زیر ساخت‌های فلسطینی‌ها شد و نوشت:‌«مردم فلسطینی علیه ما اعلان جنگ کردند و ما باید با جنگ پاسخ دهیم».

شاکد با دفاع از کشتار غیرنظامیان در جنگ با فلسطینی‌ها افزود: «سربازان دشمن در میان مردم پنهان می‌شوند و از طریق دفاع همین مردم از آنهاست که می‌توانند بجنگند».

این اظهارنظرها بود که باعث شد «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه او را با «آدولف هیتلر» مقایسه کند و بگوید: «اگر این جملات را یک فلسطینی گفته بود، همه جهان آن را محکوم می‌کرد».

اظهارات شاکد نه فقط از سوی حامیان فلسطینی‌ها بلکه از طرف بسیاری از روزنامه‌نگارهای غربی نیز با انتقاد مواجه شده است. از جمله خبرنگار روزنامه «دیلی‌بیست» که اولین بار این خبر را منتشر کرد، به شدت از اظهارات نژادپرستانه شاکد انتقاد کرد. او دو روز بعد خبر داد که شکد در تماس با او، وی را برای حذف گزارش تحت فشار قرار داده است.

«میرا بار هیلل» ستون‌نویس روزنامه «ایندیپیندنت» نیز در یادداشتی که با تیتر «چرا می‌خواهم گذرنامه صهیونیستی خود را بسوزانم؟» منتشر کرد، در مورد شاکد نوشت: «او جوان است. او زیباست. او فارغ‌التحصیل دانشگاه و یک مهندس کامپیوتر است. او همین‌طور نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل هم هست که می‌خواهم گذرنامه صهیونیستی خود را بسوزانم. چون پشت آن صورت معصوم و کودکانه، «فرشته مرگ» قرار دارد».

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: «شاکد به آنچه می‌خواست رسیده: آمار تلفات در غزه به 100 نفر نزدیک شده که یک چهارم آن‌ها کودک هستند. صدها نفر دیگر هم دچار مجروحیت‌های جدی شده‌اند، آن‌ هم در جایی که بیمارستان‌ها هدف بمباران قرار می‌گیرند و اقلام دارویی رو به پایان است».

«آیلت شاکد» همچنین با امضا توافق صلح با فلسطینی‌ها بر مبنای مرزهای 1967 مخالف است و می‌گوید، چنین توافقی «خودکشی سیاسی» است. او همچنین خواستار ضمیمه کردن بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی است که از سال 1967 به طور غیرقانونی تحت اشغال صهیونیست ها قرار دارد./شبکه خبر

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود