زمان انتشار: چهارشنبه 14 خرداد 1393 - 12:35
کد خبر : 47870

اگر کسی مقابل قدرت مشروع سینه سپر کند، اسمش فتنه است/ ایران در شرایط تحریم به غرب باج نداد

امام خامنه ای: اگر کسی مقابل قدرت مشروع سینه سپر کند، اسمش فتنه است/ در مکتب امام اقتدار برخاسته از انتخاب مردم معنا دارد/ ایران در شرایط تحریم به غرب باج نداد

اگر کسی مقابل قدرت مشروع سینه سپر کند، اسمش فتنه است/ ایران در شرایط تحریم به غرب باج نداد

 

 رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: در مکتب امام قدرتی که از تقلب و اعمال زور حاصل شده باشد مورد قبول نیست،اما اقتدار برخاسته از انتخاب مردم معنا دارد، در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کند. اگر چنین کرد اسم او فتنه است.

 

صبح شفت:رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب تاکید کردند: عرایضم را در این روز به یادماندنی در سه بخش عرض می‌کنم، بخش اول واقعیت مهمی درباره جمهوری اسلامی، بخش دوم توصیف کوتاهی از مکتب ماندگار امام ، بخش سوم ۲چالش مهم سر راه ملت و نظام ایران.

ایشان خاطر نشان کردند: این کنجکاوی که در نسل جوان امروز به خصوص دنیای اسلام درباره پدیده مردمسالاری دینی وجود دارد که ناشی از آن است که جمهوری اسلامی یک پدیده‌ای بود که ۳۵ سال از آغاز ولادت آن گذشته و در تمام این مدت ۳۵ سال با واکنش خشن و خصمانه قدرتهای قدرت های مسلط دنیا مواجه بود هم واکنش نظامی نشان دادند و هم واکنش تبلیغاتی و هم خصمانه و هم اقتصادی نشان دادند که تحریم ها از اول انقلاب آغاز شد و روز به روز بیشتر شد ؛ واکنش سیاسی نشان دادند؛ یک جبهه پرقدرت غربی در مقابل  جمهوری اسلامی ۳۵ سال است که هرکاری از دستش برآمده کرده است، تلاش نظامی  کرده، به مهاجم نظامی به کشور کمک کرده است، دشمنان را در هر نقطه ای علیه جمهوری اسلامی حمایت کرده است، تبلیغات پرحجم علیه آن به کار برده است، تلاش تحریمی و محاصره اقتصادی را در اعلا درجه ممکن و بدون سابقه به کار برده است، اما در مقابل، جمهوری اسلامی در برابر این همه هجمه و این همه مخالفت خشن و بی ملاحظه، هم از بین نرفت و هم دچار محافظه کاری نشد و هم به غرب باج نداد، روز به روز هم پیشرفت کرد.این آن چیزی است که ماهیت این کنجکاوی را تشکیل می‌دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخشی از سخنانشان تاکید کردند : در مکتب امام قدرتی که از تقلب و اعمال زور حاصل شده باشد مورد قبول نیست،اما اقتدار برخاسته از انتخاب مردم معنا دارد، در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کند. اگر چنین کرد اسم او فتنه است.

رهبر معظم انقلاب بیان داشتند:اگر دشمن خیال کند که بیداری اسلامی را سرکوب کرده، این هم یکی دیگر از خطاهای آنها خواهد بود. بیداری اسلامی ممکن است در بخشی سرکوب شود اما بلاشک ریشه کن نمیشود و گسترش خواهدیافت. 

ایشان تصریح کردند: جمهوری اسلامی امروز در سیاستهای منطقه حرف اول را میزند. در مقابل رژیم غاصب و مورد حمایت زورگویان عالم یک تنه می ایستد. با ظالم نمیسازد و از مظلوم دفاع میکند.

ایشان یاد آور شدند: جمهوری اسلامی ایران مقابل اعلا ترین درجه ممکن تحریم و محاصره اقتصادی ، از بین نرفت ، دچار محافظه کاری نشد و به غرب باج نداد.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیاناتشان در تشریح چالش های بیرونی و درونی کشور افزودند: چالش بیرونی ما چالش مزاحمت های استکبار جهانی است ، بی رودربایستی حرف بزنیم ؛ مزاحمت های آمریکا است . 

ایشان خاطرنشان کردند: اروپاییها در یک خطای بزرگ راهبردی قرار دارند که خود را در خدمت آمریکا قرار داده اند. 

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: حمله نظامی امروز از نظر آمریکاییها یک اولویت نیست. فهمیدند که در قضیه عراق و افغانستان که تهاجم نظامی کردند، ضرر کردند. فهمیدند که تهاجم نظامی همان اندازه که برای کشورهای مورد هجوم موجب خطر است، گاهی همان اندازه و حتی بیشتر ممکن است برای هجمه کننده خطر داشته باشد. این را درست فهمیدند. لذا از حرکات نظامی می توان گفت منصرف هستند و راههای دیگر دارند که یکیشان این است که پیشبرد هدفهای خود را در آن کشور مورد نظر، به عناصر داخلی همان کشورها بسپرند. مساله مساله ی ایران فقط نیست. در همه جای دنیا این کار را می کنند و نمونه هایش را می بینیم. یا به وسیله کودتا، کسانی را تقویت کنند برای کودتا؛ تا آن نظام و دستگاه دولتی و سیاسی که مقابل آنها تسلیم نمی شود را با کودتا از میان بردارند. یکی دیگر از راه ها کشاندن بخشی از مردم به خیابانهاست. انقلاب های رنگی از این قبیل است. 

حضرت آیت الله خامنه ای درباره چالش های درونی کشور خاطرنشان کردند: چالش درونی برای ملت ما عبارتست از اینکه روحیه و جهت نهضت امام بزرگوار را از نظر دور بداریم و فراموش کنیم و از دست بدهیم. این بزرگترین خطر است. در شناخت دشمنمان اشتباه کنیم. در شناخت دوستمان اشتباه کنیم. جبهه دشمن و دوست را مخلوط کنیم و نفهمیم دشمن و دوست کدام است. یا در شناخت دشمن اصلی و فرعی اشتباه  کنیم که این هم خطر است.

ایشان هشدار دادند: توجه داشته باشند برادران و خواهران عزیز و عموم ملت ایران، گاهی یکی با شما دشمنی میکند اما اگر دقت کنید دشمنی او دشمنی اصلی نیست، تابعی است از یک عامل دیگر. باید دشمن اصلی را پیدا کرد. والا اگر با دشمن فرعی سینه به سینه شود هم قوا تحلیل میرود و هم نتیجه کار مطلوب نخواهد شد.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه امروز در بخش هایی گروه های تکفیری علیه اسلام و شیعه و تشیع تلاش میکنند اما اینها دشمنان اصلی نیستند خاطرنشان کردند: دشمن اصلی آن کسی است که اینها را تحریک میکند و پول در اختیارشان میگذارد و وقتی انگیزه اینها ضعیف شد به وسایل گوناگون آنها راانگیزه دار کرده و تخم شکاف را بین آن گروه نادان و مردم ایران می افشاند.

ایشان تصریح کردند: گروه های بی عقلی که به نام سلفی گری و تکفیر و به نام اسلام با نظام جمهوری اسلامی مقابله میکنند، اینها را فریب خورده می دانیم. اگر اینها خطا می کنند و اشتباه می کنند و کمر به قتل برادر مسلمان خود می بندند، ما آنها را کسی نمی دانیم که کمر به قتل آنها ببندیم؛ البته از خود دفاع می کنیم، هر کسی به ما حمله کند با مشت محکم ما مواجه می شود. اما معتقدیم که اینها دشمنان اصلی نیستند بلکه فریب خورده هستند و دشمن اصلی ‌آن دشمن پشت پرده و دست نه  چندان پنهانی است که از آستین سرویس های امنیتی بیرون می آید و گریبان مسلمانان را گرفته و به جان هم می اندازد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: سرگرم شدن به اختلافات در درون کشور ، اینکه اختلافات فرعی و سطحی ما را سرگرم کند و ما را از خطوط اصلی غافل کند از چالش های درونی ماست ، از دست دادن انسجام ملت از چالش های درونی ماست . 

ایشان دچار شدن به تنبلی و بی روحیگی، کم کاری و یاس و ناامیدی  و تصور اینکه ما نمی توانیم و تا حالا نتوانسته ایم را از دیگر چالش های درونی ما برشمردند. /مرصاد

اخبار مرتبط
 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد