زمان انتشار: شنبه 15 فروردین 1394 - 09:29
کد خبر : 63648

اهداف عربستان در یمن شکست خورده است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر این که عربستان با کشتار کودکان، زنان و مردان بی دفاع و حمله به منازل مسکونی چهره واقعی‌اش را به جهان نشان داد، اقدامات عربستان در یمن را شکست خورده خواند

به گزارش صبح شفت ، هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: عربستان در واقع آن عربستانی نیست که همواره خود را حامی جهان اسلام و عرب می‌خواند و کمک‌های مالی که در گذشته برای برخی از کشورها ارائه می‌کرد تنها اقدامی در جهت تامین منافع خود بود و این اموال در واقع متعلق به مردم هستند نه اموال خاندان حاکم که به خاطر تحمیل قدرت و نظر خود از آن استفاده می‌کند.

وی افزود: هدف عربستان از چنین اقداماتی این است که هیچ مبارزی از فلسطین حمایت نکند و هیچ کدام از ملت‌ها برای تحقق اهداف و آرمان‌های فلسطین تلاش نکنند.

صفی الدین تاکید کرد: گذشت زمان حقایق را روشن‌تر خواهد کرد آنچه که در یمن رخ می‌دهد چهره واقعی عربستان را که دست به کشتار بی‌گناهان می‌زند آشکار می‌کند. عربستان همان طرفی است که مسئولیت یمن را بدون اینکه کسی آن را واگذار کند قبول کرد. عربستان از حدود 50 سال پیش یمن را اداره می‌کرده و حتی اداره اوضاع سیاسی در این کشور نیز به دست عربستان بوده است. در حال حاضر نیز که در یمن درگیری‌ها رخ داده است نتیجه سیاست‌های عربستان است. برای همین آنها نباید مسئولیت درگیری‌ها در یمن را برعهده کسی دیگری بیندازند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز رخ می‌دهد نتیجه سیاست عربستان در منطقه است و پس از گذشت بیش از یک هفته از تجاوز عربستان به یمن ما حق داریم سوال کنیم که عربستان تا امروز چه چیزی به دست آورده است؟ عربستان از حمله به مردم یمن تاکنون تنها شکست را به دست آورده و در رسیدن به اهداف آشکار و پنهان خود ناکام مانده است. عربستان نتوانست عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن را به عدن یا منطقه دیگری در جنوب بازگرداند یا حتی در ناکام گذاشتن پیشروی ارتش یمن و جنبش مردمی انصارالله (شیعیان حوثی) و کمیته‌های مردمی به سمت شهر عدن و دیگر استان‌ها شکست خورد.

صفی‌الدین خاطرنشان کرد: عربستان با موشک‌های خود بیش از 300 یمنی را به شهادت رسانده و 500 تن دیگر را زخمی کرده است که از جمله این‌ها 50 کودک است و مساله‌ای که امروز رخ داده است مساله‌ای استثنایی و غیر منتظره در تاریخ عربستان نیست چرا که این روش و مسلک عربستان است.

وی تاکید کرد: عربستان خود را در رقابتی سختی با مردم یمن قرار داده است و باید بگویم مردم یمن اتحاد و شجاعت بیشتری را نسبت به نظامی دارند که در طول دهه‌های گذشته تنها به آنها ظلم و ستم کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط
 1. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 2. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 3. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 4. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 5. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 6. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 7. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 8. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 9. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 10. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 11. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 12. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 13. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 14. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 15. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 16. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 17. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 18. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 19. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 20. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود