زمان انتشار: جمعه 23 فروردین 1392 - 22:36
کد خبر : 8033

فاطمه (س) فدای دین ، نبوت و ولایت شد/دشمن در سال گذشته تلاش های زیادی کرد که مردم را از ولایت جدا کند اما شکست خورد

حجت الاسلام هاشمی: ما شاهد حماسه ای دیگر منهای فتنه ها پیش بینی شده باشیم. چه این فتنه قبل از انتخابات و چه در حین انتخابات و چه در بعد انتخابات رخ دهد

فاطمه (س) فدای دین ، نبوت و ولایت شد/دشمن در سال گذشته تلاش های زیادی کرد که مردم را از ولایت جدا کند اما شکست خورد

نماز وحدت بخش و دشمن شکن  جمعه این هفته  شفت در  مسجد جامع این شهر به امامت حجت الاسلام  و المسلمین سید عبدالله هاشمی  برگزار شد.

امام جمعه شهرستان  شفت در ابتدای صحبت های خود نقش فراگیر حضرت زهرا را به عنوان یک الگوی کامل  یاد آور شد و گفت : حضرت زهرا (س) الگویی  کامل بوده است که  هم از  بُعد خانوداه و خصوصی خود، یک همسر خوب، و هم از بعُد سیاسی، یک انسان  مجاهد ، غیور ، خسته ناپذیر در برخورد خود با حوادث سیاسی بود که می تواند الگویی بسیار خوبی باشد.

دکتر سید عبدالله هاشمی همچنین به شهبه ای که  وهابیت مطرح می کنند و می گویند گفتگوی ملائکه با غیر انبیا چه معنا دارد و آیا این امر با خاتمیت تناقض ندارد ، پرداخت و به حدیثی از حضرت محمد (ص) اشاره کرد و گفت: در کتاب صحیح مسلم از پیامببر اسلام(ص) نقل شده است که کسی که دستور خدا را انجام دهد و ملزم به رعایت احکام الهی باشد  ملائکه با آن شخص مصاحفه خواهند کرد.

دکتر هاشمی همچنین در خطبه دوم مردم را به تقوای الهی توصیه کرد و به کلامی از حضرت امام خامنه ای اشاره نموده و گفت:مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه ای، فرموده اند : نمی توانیم مقابل شیوه ی زندگی اهل بیت(ع) زندگی کنیم و  ادعا  کنیم  که جزو مولیان اهل بیت(ع) هستیم، بلکه باید جوری زندگی کنیم که خانه ما رنگ و بوی فرهنگ  اهل بیت عصمت و طهارت را بگیرد.
1111
وی در ادمه صحبت های خود به سیره زندگانی حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: فاطمه(س)  فدای  دین، نبوت و ولایت شد و برای حمایت و دفاع از حریم نبوت و ولایت با تمام هستی خود  به میدان آمد و به دفاع پرداخت.

وی همچنین به نقش زهرا (س) در افشای فتنه ها و  برای بیدار کردن مردم، حتی خواص ، اشاره کرد و گفت : شما مردم و مسئولین در مناسبت های مختلف  ثابت کردید که الگوی همه  شما  حضرت  زهرا (س) می باشد.

ایشان در ادامه روز ارتش جمهوری اسلامی را گرامی داشته و بیان کرد :روز پنج شنبه 29فروردین که روز ارتش جمهوری اسلامی نامیده شده است را به همه ی این عزیزان تبریک می گویم ؛ نه تنها به ارتش بلکه به همه کسانی که در این عرصه هستند،  به سپاه ، بسیج و همه و همه.  امروز ما به پاس الگو قرار دادن حضرت زهرا(س) بسیجی هستیم؛  ارتشی ما بسیجی هست؛ بازاریان، معلمان کسبه، دانشجویان، و در راس همه ، رهبر ما هم شخصی بسیجی هستد.

وی به نظر سنجی های جدید صورت گرفته از فرمایشات رهبری در سال 91 اشاره کرد و گفت : کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده بودند، به یادماندنی ترین فرمایش رهبری را در بحث مذاکره با امریکا دانسته بودند که اقا فرمودند “من دیپلمات نیستم من انقلابی ام” به عبارت دیگر یعنی من بسیجی هستم و صراحتاً مواضع خود را اعلام می کنیم و هیچ تعارفی با بیگانگان نداریم. بر اساس نظر سنجی به عمل آمده این کلام موجب دلگرمی دوستان انقلاب و ناامیدی دشمنان انقلاب نامیده شد.

دشمن در سال گذشته  تلاش های زیادی کرد که مردم را از ولایت جدا کند، اما شکست  خورد. اولین نشانه شکست آنان در حضور شما مردم در 22 بهمن بود. این حضور زمانی صورت گرفت که  مردم  در اوج نگرانی ها و مشکلات بودند ، همین امر باعث شد  ساعت های زیادی رسانه های غربی گیج و مبهوت گشته و شوک زده باشند.

یکی دیگر از نشانه های شکست دشمنان قسم خورده شما مردم  فعالیت  فعلان سیاسی با گرایش های مختلف در عرصه رقابت های  انتخاباتی است که  به ترافیک  کاندیدا ها تعبیر شده است.

ایشان با بیان اینکه امروز روز درنگ نیست و چشم  دوستان و دشمنان  به این انتخابات است، گفت: برادان و خواهران! بایستی حماسه ی دیگری خلق کرد  و مقام معظم رهبری فرموده است جریان های مختلف سیاسی باید شرکت کنند  و این حق  و وظیفه همه است.

هاشمی ادامه داد : انتخابات از آن یک سلیقه خاص و برای یک جریان فکری و سیاسی خاصی نیست؛ به این معنا که بعضی ها تعبیر می کنند اگر رأی آوردیم  انتخابات آزاد است و اگر نیاوردیم انتخابات آزاد نیست. خیر؛ انتخابات  متعلق به سلیقه خاصی نیست. تکلیف را خود مردم روشن می کنند. این مردم با بصیرت  افرادی هستند  که در صحنه های مختلف  حماسه ها خلق می کنند.

ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد : ما شاهد حماسه ای دیگر منهای فتنه ها پیش بینی شده باشیم. چه این فتنه قبل از انتخابات و چه در حین انتخابات و چه بعد از انتخابات رخ دهد، می شود جلوی این فتنه ها را گرفت  که آن هم با حضور همه  شما مردم امکان دارد.

اخبار مرتبط
 1. آقایان از کدام نجابت سوء استفاده میکنید
 2. دندان فاسد مدیر بی کفایت است نه جوان با لیاقت شفتی/ تمام رفتار شما زیر ذره بین فرزندان مردم است
 3. مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) در شفت برگزار شد+تصاویر
 4. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 5. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 6. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 7. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 8. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 9. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 10. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 11. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 12. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 13. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 14. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 15. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 16. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 17. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 18. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 19. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 20. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد