زمان انتشار: جمعه 16 فروردین 1392 - 23:13
کد خبر : 6849

از شما مردم به خاطر تکریم ایام شهادت زهرا (س) تقدیر می کنیم

  نماز  وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شفت  به امامت حجت الاسلام دکتر سید عبدالله هاشمی  در مسجد جامع این شهر برگزار شد به گزارش صبح شفت در خطبه اول خطیب نماز جمعه شفت به تبین جایگاه حضرت زهرا (س) پرداخته و اهمیت دادن  آن حضرت  به نماز  را یاد آور شد [&hellip

از شما مردم به خاطر تکریم ایام شهادت زهرا (س) تقدیر می کنیم

 

نماز  وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شفت  به امامت حجت الاسلام دکتر سید عبدالله هاشمی  در مسجد جامع این شهر برگزار شد

به گزارش صبح شفت در خطبه اول خطیب نماز جمعه شفت به تبین جایگاه حضرت زهرا (س) پرداخته و اهمیت دادن  آن حضرت  به نماز  را یاد آور شد و به نقل روایتی  از آن حضرت پرداختند  که زهرا (س) در آخرین لحظات عمرش  از حضرت علی(ع) طلب لباس نماز  خود را کرده و  این نشان دهند ه این است که باید به  نماز اهمیت داد .

وی همچنین از مردم به خاطر تکریم ایام شهادت حضرت زهر(س) در زمان عید نوروز که روزهای شادی مردم ایران می باشد قدر دانی نمود.

حجت الاسلام و مسلمین  سید  عبدالله هاشمی  در خطبه دوم نماز جمعه همه  به تقواای لهی  توصیه کرد و یاد  شهدا  بخصوص خانواده صدر و شهید  اهل قلم شهید آوینی و سپهبد صیاد  شیرازی را گرامی داشت و گفت : حقیقتا همه ما سر سفره  شهدا نشسته ایم.

وی  همچنین به 20 فروردین اشاره کرد و گفت جالب است بدانیم که 20 فروردین که سالروز قطع سیاسی رابطه ایران و آمریکا است را روز فناوری هسته  ای نام گذاشته اند.

ایشان همچنین  به کلام امام خمینی ( ره ) اشاره کرد و گفت : حضرت امام خمینی (ره ) فرمود ما تا آخر ایستاده ایم  نکته قابل توجه کلام اما م (ره) این است که  نمی فرماید من ایستاده ام  بلکه به نیابت از شما مردم می فرماید ما ایستاده ایم.

وی همچنین به بخشی دیگر از فرمایش امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت : ما با آمریکا رابطه برقرار نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود که من تعبیری سریع تر و روشن تر از حضرت  جایی ندیده ام و  مقام معظم رهبری هم به این حرف امام اشاره دارند؛ چون راه ، راه امام است.

هاشمی همچنین افزود: دشمنی  بدون دردسر و مشکلات نیست . حضرت امام صادق (ع) می فرمایند : اگر انسان  هزار دوست داشته باشد باز هم کم است چه بسا بهتر این است که یک دوست دیگر هم داشته باشد . اما دشمن یکی هم  زیادی است .  مسلما دشمنی آنان در سایه فشار های سیاسی و اقتصادی و دیپلماتیک  برای نظا م ما دردسر ها و زحماتی دارد  و کسی منکر این قضیه نیست اما  همه خوب است بدانیم هدف دشمان این نظام و مردم ، از این همه تهدید و فشار چه چیزی هست،  این چیزی نیست جز  جدا کردن مردم از اسلام و انقلاب .

ایشان یکی دیگر از اهداف استکبار در دشمنی با ملت ایران را  به زانو در آوردن مردم دانست و گفت :  از دیگر اهداف دشمنان   این است که جلوی ترقی شما مردم را در همه زمینه ها  بگیرند، تا در منطقه   تاثیر گذار  نباشید.

هاشمی  همچنین یادآور شد: آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و هرکسی به آمریکا اعتماد کرده رسوا شده است و ما هم به آمریکایی ها اعتماد نداریم و عدم این اعتماد هم صداقت نداشتن در رفتار و گفتار شان است  و علت این همه پافشاری در نداشتن انرژی صلح آمیز هسته ای ، با وجودی که کشورما عضو ان. پی.  تی است، چیزی نیست جز اینکه می خواهند  ما وابسته با آنان باشیم .

امام جمعه شفت در پایان ابراز امیدواری کرد که در سالی  که  حماسه سیاسی و  حماسه اقتصادی  نامیده شده  با مقاومت و ایستادگی  مردم حماسه ها خلق شود.

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد