زمان انتشار: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 11:42
کد خبر : 64946

اعطای بن کارت مهارتی به خانواده‌های کارگران/ گسترش بیمه کارگران ساختمانی در سال 94

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از استراتژی‌های وزارت خانه ارتقای آموزش در سطح کشور است که این امر مهم را با اعطای بن کارت‌های مهارتی افزایش خواهد داد

به گزارش صبح شفت ،علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم رونمایی از 234 عنوان شغلی با اشاره به لزوم افزایش مهارت‌های شغلی در کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطالعات گسترده‌ای انجام شده  است که یکی از مشکلات عمده ما در بحث بهره وری منابع انسانی فاقد مهارت است و افرادی که نمی‌توانند به شغلی دست یابند مهارت کافی ندارند.

وی افزود:‌ 300 هزار نفر از طریق ادارات کاریابی به کارگاه‌ها معرفی شده‌اند که تعدادی از افراد مهارت کافی برای کسب شغل را نداشتند.
ربیعی تصریح کرد: نابرابری مرکز و مناطق مرزی کشور خود یکی از مشکلات عمده ای بیکاری در پیرامون است و متاسفانه در استان‌هایی که پروژه‌های بزرگ در حال فعالیت است قادر به جذب افراد بومی به دلیل عدم مهارت کافی نیستند. و از سوی دیگر نابرابری تسهیلات مشکل دیگری بیکاری در کشور است به طوری که در یک استان 4درصد فارغ  التحصیلان متناسب با شغل استان بوده‌اند و در استان دیگر مانند اصفهان این رقم به 40 و 50درصد می‌رسد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تجدید نظر در آموزش در کشور گفت: در رویکرد سازمان فنی و حرفه ای باید تجدید نظر شود چرا که نیروهای تحصیل کرده تمایلی به بعضی از مشاغل ندارند و باید شغل‌های جدید پدید آوریم.

وی با بیان اینکه it ظرفیت گسترده‌ای برای کسب شغل دارد افزود:‌در این حوزه قادر هستیم که 30هزار عنوان شغلی تهیه کنیم و مهارت افزایی در این زمینه لازم است.

ربیعی ادامه داد: استراتژی گسترش اشتغال و تغییر رویکرد سازمان فنی و حرفه‌ای و ایجاد بنگاه‌های خرد و کسب اشتغال از دیگر رویکردهای وزارت خانه است.

وی با اشاره به سه طرح بزرگ وزارت خانه در آستانه هفته کار و کارگر تصریح کرد: رونمایی از 234عنوان شغلی که مرتبط با انرژی‌های نو و مهارت‌های جدید است اعطای بن کارت مهارتی به کارگران و خانواده‌های آنان و گسترش آموزش‌های مجازی و سیار از جمله برنامه‌های وزارت خانه در استانه هفته کار و کارگر و همچنین ایجاد مشاغل جدید است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای تغییر رویکرد سازمان فنی و حرفه ای از مشاوران بین المللی استفاده کرده ایم تا بهره وری و توسعه اشتغال در کشور موثر باشد.

ربیعی گفت: باید کشور با فرهنگ کار عجین شود، یکی از مشکلات امروز ما تغییر ارزش و فرهنگ کار است و باید باور کنیم که تولید در کشور وابسته به کارگر است و کارگر از ارزش بالایی برخوردار است که این امر در توسعه و رونق اشتغال در کشور تاثیر به سزایی دارد

وی تصریح کرد: بیمه کارگران ساختمانی را در سال جاری افزایش می دهیم و امیدواریم از 100هزار نفر به 700هزار نفر افزایش یابد تا بیشترین صدمات و ناامنی در حوزه کارگری را جبران کنیم.

ربیعی در پایان گفت: رویکرد دولت، کاهش فرار غذایی و مبارزه با این پدیده است و در تلاش هستیم تا سیاست رفاهی جامعه را ارتقا دهیم و تامین پروتئین و کاهش سوء تغذیه از جمله سیاست‌های دولت محسوب می‌شود./خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
 1. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 2. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 3. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 4. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 5. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 6. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 7. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 8. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 9. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 10. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 11. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 12. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 13. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 14. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 15. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 16. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 17. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 18. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 20. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟