زمان انتشار: چهارشنبه 27 آذر 1392 - 11:14
کد خبر : 31254

ماجرا از این قرار بود که…

اظهارات علی مطهری درباره نقش وی در تغییر یک معاون و مدیر کل وزارت اطلاعات، خلاف واقع و نوعی فرار به جلو است

ماجرا از این قرار بود که…

صبح شفت:  روزنامه کیهان امروز چهارشنبه 27/09/92 در ستون اخبار ویژه خود نوشت: برخلاف در باغ سبز نمایی‌های روزنامه زنجیره‌ای شرق از توافق ژنو، یکی از گردانندگان فراری این روزنامه اعلام کرد این بیانیه الحاقیه‌های کثیفی دارد و طی 6 ماه آینده روی اعصاب ایرانیان راه خواهد رفت!

«فرزانه-ر» همسر رضا رئیسی ‌طوسی (از عناصر روند جدایی) تا چندی پیش دبیر سیاسی روزنامه شرق و جزو سرمقاله‌نویسان این روزنامه شبه اصلاح‌طلب بود که از کشور گریخت. او اخیرا در وبسایت روزنت، به مقاله دیوید کوهن معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا که از سوی روزنامه وال‌استریت ژورنال منتشر شد، اشاره می‌کند و می‌نویسد: مقاله کوهن را می‌توان مهم‌ترین الحاقیه توافق ژنو دانست که احتمالا پس از چند دور شش ماهه خود را آشکار خواهد کرد. کوهن به عنوان یکی از مقام‌های مالی ارشد آمریکا تاکید می‌کند که «ایران در شش ماه آینده در تحریم‌های شدیدتری فرو می‌رود» و بخش اعظم امتیازهای مالی که در ژنو به ایران داده شد چنان با دقت و مهارت طراحی شده که نه تنها امکان تحقق ندارند، بلکه وعده تحریم‌های جدیدی را داده که از راه می‌رسند.

کوهن در این مقاله خاطرنشان کرده است: ایران در حال حاضر فقط به 4/2 از درآمدهایش دسترسی دارد که برای اداره کشور مبلغ ناچیزی است. تعلیق تحریم پتروشیمی ایران بر اساس توافقنامه ژنو موقتی است و حداکثر در شش ماه 1/2 میلیارد دلار درآمدهای ایران را افزایش می‌دهد. اما طرف ایرانی این را نمی‌داند که برای کالای شش ماهه مشتری پیدا نمی‌شود و عملا آن 1/2 میلیارد دلار درآمد برای ایران تحقق پیدا نمی‌کند. در ضمن، به ایران اجازه فروش قطعات یدکی ماشین داده شده اما با پیش‌بینی‌هایی که انجام شده است ایران مشتری برای قطعات یدکی نخواهد یافت. طبیعت قرارداد خرید برخی از کالاها طوری است که حتما باید بیش از شش ماه باشد و ایران نمی‌تواند مشتری شش ماهه برای این دو کالا بیابد.

همچنین به ایران اجازه خرید و فروش طلا داده شده است، اما ایران برای خرید و فروش فلزهای قیمتی مانند طلا نیاز به مبالغ قابل توجهی ارز دارد. همه مجاری که به ایران اجازه دسترسی به ارز را می‌دهد همچنان بسته است. به این ترتیب، ایران نه به ارزی برای خرید طلا دسترسی دارد و نه به لحاظ محدودیت‌های بانکی، که همچنان برقرار است، امکان انتقال ارز ناشی از خرید یا فروش طلا را دارد.

عضو تیم گرداننده روزنامه شرق ادامه می‌دهد: با صراحتی که معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به خرج داده می‌توان انتظار داشت که اعصاب ایرانیان طی 6 ماه آینده با احساس توهین مواجه شود.

یادآور می‌شود روزنامه زنجیره‌ای شرق در تیترها و تحلیل‌های اصلی خود در روزهای اول توافق ژنو، از این موضوع به عنوان تابوشکنی، بزرگ‌ترین توافق قرن، بزرگ‌ترین پیروزی 40 سال گذشته برای ایران، بزرگ‌تر از نهضت ملی شدن نفت و شاهکار دکتر مصدق، فرو ریختن مبانی ایدئولوژی آمریکاستیزی و… یاد می‌کرد.

ماجرا از این قرار بود که…

اظهارات علی مطهری درباره نقش وی درتغییر یک معاون و مدیر کل وزارت اطلاعات، خلاف واقع و نوعی فرار به جلو است.

اخیرا مطهری ادعا کرد که با پیگیری وی در ماجرای شنود دفتر وی، یک معاون وزیر اطلاعات و مدیرکل زیرمجموعه وی برکنار شده‌اند اما گزارش منابع مطلع حاکی از آن است که تغییر معاون مورد اشاره چند ماه پیش در پی شروع به کار وزیر جدید صورت گرفته و هیچ ربطی به ماجرای آقای مطهری ندارد. به همین ترتیب، با تغییر معاون جدید، مدیرکل مجموعه‌ نیز تغییر کرده است.

اما موضوع مهم‌تر، تور پهن کردن یکی از سرویس‌های بیگانه برای علی مطهری است. از چندی پیش سرویس مربوطه مقدماتی را تدارک کرده و بدون اطلاع مطهری، به وی نزدیک شده بود. اما نیروهای سخت‌کوش وزارت اطلاعات که این سناریوی خطرناک را کشف کرده بودند، مطهری را در جریان ماجرا قرار می‌دهند.

این گزارش حاکی است مطهری پس از اطلاع از این مسئله حتی از وزارت اطلاعات تشکر هم کرده است. گویا رئیس‌ مجلس نیز در جریان موضوع قرار گرفته است. اما آنچه در این میان عجیب است، ریل عوض کردن آقای مطهری و جنجال علیه وزارت اطلاعات است به نحوی که تغییرات مدیریتی این وزارت پس از آمدن وزیر جدید را به جنجال مورد علاقه خود ربط داده و غفلت خطرناک خود را این‌گونه جبران کرده است!

به نظر می‌رسد برخی همکاران نشریات و رسانه‌های زنجیره‌ای نقش عمده‌ای در به بازی گرفتن آقای مطهری ایفا می‌کنند. برخی از این شبه خبرنگاران که در نشریات زنجیره‌ای فعال بودند، هم‌اکنون در خدمت رسانه‌های دولتی آمریکا و انگلیس قرار دارند و برخی دیگر از همان‌ها به اسم خبرنگار با سیاستمداران ایرانی تماس می‌گیرند و انواع مأموریت‌های جاسوسی نیابتی را به انجام می‌رسانند.

کریم بغدادی شب‌ها راحت می‌خوابد

وکیل آدم‌فروش سازمان منافقین می‌گوید: اجر خود را گرفته و شب‌ها راحت می‌خوابد!

عبدالکریم لاهیجی در جمع گروهی از عناصر ضد انقلاب شامل برخی اعضای بهائیت و دو گروهک تروریستی کومله و دموکرات و شیرین عبادی که به نام «تجلیل از 50 سال تلاش وی برای احقاق بشر» جمع شده بودند، گفته است: کار ما براندازی و تغییر رژیم نیست بلکه ایجاد تحول حقوقی است.

او همچنین می‌گوید: وقتی دوستان به من گفتند می‌خواهند برای من بزرگداشت بگیرند من گفتم خیلی پر قدر و ارج است ولی این کار را نکنید، من اجر خودم را گرفته‌ام؛ همین که شب‌ها راحت می‌خوابم. در این گعده گروهکی، پیام سخنگوی حزب صهیونیستی بهائیت قرائت شد و شیرین عبادی نیز که جایزه نوبل خود را به لاهیجی و سازمان منافقین- به عنوان معرفی‌کنندگان وی- مدیون از لاهیجی ستایش کرد و گفت: وی هرگز حقوق بشر را فدای مصلحت‌اندیشی نکرد.

شایان ذکر است، لاهیجی به اعتبار خدمات ویژه‌اش به استخبارات عراق در سازمان منافقین حتی در میان محافل اپوزیسیون به کریم بغدادی معروف است. نه او و نه همقطارانش در بزرگداشت کذایی توضیح نداده‌اند که با کدام فعالیت، برای لاهیجی سابقه 50 سال تلاش برای حقوق‌بشر تراشیده‌اند. در عین حال این پرسش همواره بی‌پاسخ مانده که ادعای پیگیری حقوق بشر چه تناسبی می‌تواند با ترور وحشیانه ده‌ها هزار شهروند ایرانی توسط سازمان تروریستی منافقین داشته باشد و آیا در پس همه این سرویس‌دهی‌ها به سازمان مذکور و رژیم متجاوز عراق می‌توان ادعا کرد که هدف از فعالیت‌های کذایی ایجاد تحول حقوق‌بشری است و نه براندازی؟!

یادآور می‌شود بالغ بر 17 هزار شهروند ایرانی به دست گروه‌های مختلف تروریستی به شهادت رسیده‌اند که سهم اصلی و عمده از این آمار مربوط، کارنامه سیاه سازمان متبوع عبدالکریم بغدادی است و بقیه نیز به گروهک‌هایی نظیر کومله و دموکرات و ریگی تعلق دارند که مورد حمایت عناصری نظیر لاهیجی قرار دارند.

جویش ویک: آمریکا در مذاکرات نفوذ منطقه‌ای ایران را به چالش بکشد!

یک مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا گفت: باید از مذاکرات برای به چالش کشیدن مقامات ایرانی به ویژه سپاه پاسداران استفاده کرد.

آبراهام سوفار عضو ارشد اندیشکده هوور در مصاحبه با نشریه صهیونیستی جویش ویک گفت: مذاکرات هسته‌ای باید همه مقامات ایرانی به‌ویژه سپاه پاسداران را به چالش بکشد. ایران کشور متفاوتی است که دولت سوریه را با قدرت حفظ کرده و نفوذ این کشور در عراق پیش از این هیچ‌گاه مانند امروز قوی نبوده است. ایران همچنین از طریق حزب‌الله در دولت لبنان نفوذ دارد و به این حزب در تصمیم‌گیری‌های دولتی قدرت وتو داده است. تهران همچنین در شرایطی که براساس قطعنامه‌‌های شورای امنیت هیچ کشوری حق مسلح کردن حزب‌الله را نداشت، بار دیگر حزب‌الله را تسلیح کرد.

نویسنده کتاب «بررسی مسئله ایران: قدرت، دیپلماسی و تهدید ایران» می‌افزاید: براساس برآوردها، ایران 50 هزار موشک که بسیاری از آنها با برد بلند هستند در اختیار حزب‌الله به‌عنوان نماینده اصلی خود قرار داده است و در آفریقا و آمریکای ‌جنوبی فعال است.

این کارشناس که به ادعای جویش ویک در مذاکرات محرمانه با ایران حضور داشته است، می‌گوید: از مذاکرات باید به عنوان ابزاری برای به چالش کشیدن مقامات ایرانی استفاده شود. در غیر این صورت صرف کلمات در هر توافقنامه‌ای تغییری در ایدئولوژی و اهداف حکومت ایران ایجاد نخواهد کرد.

وی در تشریح چنین اهدافی افزود: نفوذ تشیع در جهان هدف اصلی ایران را تشکیل می‌دهد. سوفار می‌افزاید: فرماندهان سپاه تاکنون آشکارا اعلام کرده‌اند که اجازه نخواهند داد توافقنامه هسته‌ای یا تحریم‌ها تغییری در اهداف اساسی آنها ایجاد کند.

وی مدعی شد: اگر اقدامی جدی برای جلوگیری از نفوذ سپاه به کار نگیریم، میانه‌روها در دولت در نهایت تضعیف خواهند شد و سیاست منعطفانه‌تر آنها شکست خواهد خورد!

این تحلیلگر آمریکایی اظهار داشت غرب تاکنون هیچ‌گاه به هیچ یک از اعضای سپاه آسیبی نرسانده و مجازات نکرده است.

سوفار گفت: حتی اگر از روش دیپلماسی در مقابل روحانی استفاده کنیم باید در مقابل سپاه سختگیری به خرج داد. همکاران او واقعاً افراد متفاوتی هستند./خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط
 1. تصادف شدید پژو و پیکان وانت در شفت+تصاویر
 2. مصدومین تصادف امروز به رشت منتقل شدند
 3. مردم نگران نباشند/ سوخت کافی بدست مردم منطقه خواهد رسید
 4. ورزشکار شفتی قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ جمهوری آذربایجان شد
 5. شاخ به شاخ شدن با پژو، خودروی پراید را نصف کرد+تصاویر
 6. نبود نفت سفید مشکل حاد اهالی شهرک امامزاده ابراهیم/ مسوولین این مشکل را برطرف نمایند
 7. گزارش تصویری/ برگزاراری انتخابات دانش آموزی در شفت
 8. برای رویش راهی است حتی در سخت ترین شرایط/ هر قدر مسئولان کم گذاشتند، خداوند برای شفت سنگ تمام گذاشته است
 9. پاک سازی نقاط آلوده و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر شفت
 10. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 11. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 12. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 13. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 14. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 15. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 16. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 17. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 18. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 19. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 20. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن