زمان انتشار: سه شنبه 25 فروردین 1394 - 11:00
کد خبر : 64217

ابراهیم جوادی: کشتی با این همه افتخارآفرینی نباید درگیر مسائل مالی باشد

دارنده چهار مدال طلای جهان و مدال برنز المپیک با تاکید بر آمادگی بسیار خوب آزادکار ان ایران در جام جهانی گفت: تلاش رسول خادم و کادر فنی در کسب این موفقیت بسیار با اهمیت است.

به گزارش صبح شفت ،ابراهیم جوادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی، اظهار کرد: تیم آمریکا با توجه به این که امسال میزبان مسابقات بود، با تمام قوا آمده بود تا عنوان قهرمانی را از آن خود کند و مانند سال گذشته قهرمانی از آن ایران نشود، اما با زحمات مربیان و انگیزه و تلاش بسیار خوب آزادکاران ایران خو‌شبختا‌نه تیم ملی نتیجه‌ بسیار خوبی گرفت و توانست از سد تیم‌های قدرتمندی همچون آذربایجان و آمریکا با اقتدار عبور کند.

عضو شورای فنی کشتی آزاد، افزود: سه تن از کشتی‌گیران ایران در این رقابت‌ها برای اولین بار بود که در چنین سطحی حضور پیدا می‌کردند و توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. تیم ملی مخصوصا مقابل آذربایجان مدعی که میلیاردها دلار خرج کشتی خود می‌کند، بسیار مقتدرانه ظاهر شد و در فینال نیز آمریکا را در خاک خودش مقهور قدرت خود ساخت. واقعا کشتی‌گیران با دلاوری و عشق به وطن و مردم بدون توجه به مشکلات مردانه جنگیدند و نتیجه‌ خوبی گرفتند.

وی درباره آمادگی بدنی بالای آزادکاران ایران در ادامه خاطر نشان کرد: کاملا درست است، چرا که کشتی‌گیران ما قبلا از نظر نفس در دقایق پایانی کم می‌آوردند، اما امسال وقتی از حریفان خود عقب بودند سراپا حمله می شدند و امتیاز به دست می آوردند که این آمادگی و جسارت آزادکاران تیم ملی به کار خوب کادرفنی و مخصوصا رسول خادم باز می‌گردد که با عشق و علاقه بر عملکرد شاگردانش نظارت دارد.

عضو شورای فنی کشتی آزاد با تاکید بر عملکرد بسیار خوب جوانان آزادکار ایران در این رقابت‌ها، تصریح کرد: وقتی محمد حسین محمدیان تا سه، چهار ثانیه مانده به پایان کشتی مقابل حریف آمریکایی که قهرمان المپیک است، پیروز میدان است و تنها بر اثر یک بدشانسی نتیجه‌ را واگذار می‌کند و یا احسان پور که موفق می‌شود قهرمانان نامی دنیا را از پیش‌رو بردارد، نشان می‌دهد که روی آنها کار شده و سال‌ها زحمت کشیده شده است. الان کار خوبی که در حال انجام است پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان است. خادم هم بر روی جوانان و هم بر روی بزرگسالان نظارت کامل دارد و علاوه بر کسب موفقیت، پشتوانه سازی خوبی نیز انجام شده است.

جوادی با بیان این که مهم‌ترین مشکل پیش روی کشتی ایران مشکلات مالی است، ادامه داد: همه جا ادعا می‌کنند که کشتی ورزش اول ایران است، اما در عمل جزو ورزش درجه چندم محسوب می‌شود و توجه خاصی به آن نمی‌گردد. وقتی با این قهرمانی مقام معظم رهبری ، رییس جمهور ، رییس مجلس شورای اسلامی و … پیام تبریک صادر می‌کنند و مردم نیز خوشحال هستند، چرا نباید به کشتی توجه بیشتری شود تا این موفقیت‌ها بیش از پیش ادامه یابد. واقعا حیف است که از این افتخار آفرینی‌ها به راحتی گذشت و کاری کرد که فردی مانند رسول خادم دلسرد شود.

دارنده چهار مدال طلای جهان افزود: خادم با وجود همه مشکلات سخت در حال فعالیت است و تیم خوبی را جمع و جور کرد و به جام جهانی فرستاد. او چه در امور فنی و چه در مدیریت فدراسیون از جوانان و با تجربه‌های خوبی دعوت به همکاری کرده است که همه از اهالی کشتی هستند. نباید کاری کنیم که او از کرده اش پشیمان شود و کار را رها کند تا کشتی ایران به چند سال پیش برگردد. وقتی سرود کشورمان در خاک آمریکا نواخته می‌شود، پس این کار بسیار بزرگی است که نباید تحت الشعاع مسائل پیش پا افتاده مالی قرار گیرد.

جوادی تصریح کرد: تعجب می‌کنم خادم با این همه مشکلات مالی که پیش‌رو دارد، حتی نگذاشته اعزام یک تیم نیز لغو شود. او از جمله چهره‌های افتخارآفرین کشتی است که فقط با فکر خدمت به این رشته وارد کار شده است و بر خلاف برخی افراد، ایستاده و با جان و دل کار می‌کند؛ افرادی که افتخار آفرین هم بودند، اما به سراغ کارهای دیگر رفتند و نه تنها کمکی به کشتی نمی‌کنند، بلکه چوب لای چرخ آن می‌گذارند.

وی با اشاره به ششمین قهرمانی متوالی ایران در جام جهانی، درباره رمز این موفقیت گفت: روحیه دادن و شخصیت سرمربی تیم ملی است که باعث تاثیرگذاری او بر روی شاگردانش می‌شود. وقتی خادم حرف و نصحیتی را به شاگردش گوشزد می‌کند آنها آن را می پذیرند، چرا که می دانند او خودش یکی از بهترین کشتی‌گیران ایران بود و بر همه امور به خوبی مسلط است. به نظر من همدلی نیز از جمله عوامل بسیار مهم در این موفقیت بود./ایسنا

اخبار مرتبط
 1. منظور افتخاری مازندران بود؛ اشتباه لفظی سوء تعبیر را به دنبال داشته است
 2. سطح سواد نماینده نباید اینقدر پایین باشد/ آقای نماینده به فکر پیشرفت حوزه انتخابیه خودش باشد
 3. گزارش تصویری/ مانور دوگانه سوز نمودن نانوایی های شفت
 4. کل ایران جویبار را پایتخت کشتی ایران میداند نماینده شفت و فومن قائمشهر را!!
 5. گزارش تصویری/ واژگونی پراید به داخل رودخانه در شفت
 6. مشغول بررسی رانش زمین در منطقه هستیم/ روند پیگیری را به اطلاع عموم خواهیم رساند
 7. برخورد با خودرو جوان 36 ساله را در نصیرمحله به کام مرگ کشاند
 8. برای رسیدن تیربرق باید تا ساعت 12صبر می کردیم / نکات ایمنی در استفاده از چوب توسکا لحاظ شد
 9. افتخاری فروشی نیست/ مردم شفت و فومن نیاز به قیم ندارند
 10. با برخورد فیزیکی مخالفم/ عضویت در کمیسیون عمرانی با تاکید رهبری معظم انقلاب بوده است
 11. شرکت تمامی خانوارهای «تانی محله» در سرشماری اینترنتی نفوس مسکن
 12. برای کار سیاسی به احمدسرگوراب نیامده ام/ از عمق محرومیت این بخش باخبرم
 13. خوشحالم که فردی از همین منطقه بخشدار احمدسرگوراب شد/ حرف های زیادی در دل دارم
 14. لزوم توجه به نیروهای بومی در انجام پروژه های شهرستانی
 15. گزارش تصویری/ مراسم تودیع و معارفه بخشدار احمدسرگوراب
 16. بخشدار جدید احمدسرگوراب معارفه شد
 17. آیا رییس اداره محیط زیست شفت در حوادث سال 88 نقش داشته است؟
 18. هرآمدی رفتی در پیش دارد!
 19. بخشدار جدید احمدسرگوراب فردا معارفه می شود
 20. یک خانم نصیر محله ای برنده جایزه سرشماری اینترنتی شد