کد خبر: 57879

تاریخ انتشار: 1393/08/21 - 11:08

ابراز نگر‌انی اساتید دانشگاه‌های گیلان از وضعیت وزارت علوم

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان به نگرانی بسیجیان استاد این استان اشاره کرد و گفت: فردی با عقلانیت و تدبیر درست باید سکان وزارت مهم علوم را به عهده گیرد.

به گزارش صبح شفت؛بهروز جلایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، حفظ وحدت را یکی از نمادهای نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: ابتدای وصیتنامه سیاسی ـ الهی امام (ره) پس از مقدمه در بند الف نخستین مورد وحدت حول محور انگیزه الهی اسلام است که انقلاب را به پیروزی رساند.

وی ادامه داد: اگر فردی وحدت را بشکند نمی‌تواند در صف داخلی وحدت ایجاد کند و مانند منافقین باید برود در جبهه دشمن قرار گیرد و این حرکت منافقین از ولایت‌گریزی آغاز شد و در مقابل ولایت، اسلام و ملت ایران ایستادند و در صف دشمن قرار گرفتند.

جلایی با بیان اینکه منافقین زمانی صدام را سرباز امپریالیسم می‌نامیدند، خاطرنشان کرد: منافقین در کنار سرباز امپریالیسم ایستادند و با مردم خود جنگیدند و آزاده‌های کشور را شکنجه کرده و به ملت ایران خیانت کردند.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان دوری از عقل و دین را عاقبت وحدت‌شکنی عنوان کرد و افزود: وحدت و دوستی طبق منویات مقام معظم رهبری باید در جمهوری اسلامی تجلی پیدا کند و اگر این اتفاق نیفتد، مردم دچار چالش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی شعار می‌دادند آمدیم رویه‌ای که دیگران گذاشتند و بلد نبودند وحدت‌آفرینی کنند را تغییر دهیم، تصریح کرد: وحدت بین قوا نباید به هر بهانه‌ای آسیب ببیند.

جلایی به وضعیت وزارت علوم از نداشتن وزیر اشاره کرد و گفت: بنده به عنوان عضوی از جامعه بزرگ استادان از بی‌تکلیفی وزارتخانه مذکور و نگاهی که برای معرفی یک وزیر از جریان خاص وجود دارد، از مسئولان درخواست می‌کنم مسئولانه، دلسوزانه و با وحدت در کنار همدیگر باشند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه مردم در اوج فداکاری در انتخابات حماسه‌آفرینی را به دشمن نشان دادند، اظهار کرد: اکنون افراد نباید دیگری را متهم اعمال‌نظر و لجبازی کنند.

وی به جمعیت دانشجویی هشت درصدی پویا و جوان کشور اشاره کرد و یادآور شد: دانشجویان امید آینده نظام هستند و در این بخش با توجه به خون شهدای هسته‌ای و علمی کشور نباید معطلی، تعلل و عقب‌گرد داشته باشیم.

جلایی با اشاره به اینکه دشمن تحریم‌های علمی دانشجویان و دانشگاهیان را هدف رفته است، خاطرنشان کرد: پازل دشمن نباید در داخل کشور تقویت شود.

عضو گروه سیاسی هیئت علمی دانشگاه گیلان اضافه کرد: آیا فردی به عنوان وزیر در وزارتخانه‌ای مانند وزارت علوم برای گرفتن رای اعتماد از مجلس وجود ندارد.

وی ادامه داد: نشانی غلط مبنی بر نبود وحدت در ارکان نظام توسط مسئولان به جامعه داده نشود و نباید افکار عمومی مورد بی‌توجهی باشد.

جلایی با بیان اینکه به نمایندگی از جمع بسیجیان استاد دانشگاه‌های گیلان نگرانی خود را به رئیس‌جمهور، کابینه دولت و مجلس اعلام می‌کنم، تصریح کرد: فردی با عقلانیت و تدبیر درست باید سکان وزارت مهم علوم در راستای اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی و منویات به‌حق مقام معظم رهبری جهت مرجعیت علمی منطقه، دنیای اسلام و جهان را به عهده گیرد تا فرزندان علمی این ملت بیش از این شاهد کشمکش‌های بیهوده نباشند.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان بر گماردن مدیران با سابقه، انقلابی، متعهد، عالم و دلسوز برای جامعه علمی کشور تاکید کرد و افزود: امیدواریم شاهد انتخاب وزیری با شاخص‌های مذکور با تعامل دولت و مجلس در وزارت علوم باشیم.

وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: «دانشگاه در اختیار کسانی قرار نگیرد که پیشرفت علمی را به هیچ می‌انگارند و به آن اهمیت نمی‌دهند، دانشگاه در اختیار کسانی قرار بگیرد که عاشق پیشرفت علمی کشورند و اهمیت این مسئله را برای سرنوشت این کشور درک می‌کنند».

جلایی، رهنمودهای مقام معظم رهبری را خواسته بسیج اساتید دانشگاه‌های گیلان و مردم دانست و بیان کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری باید برای تمام افراد فصل‌الخطاب باشد./فارس

ارسال دیدگاه


× هشت = 24