کد خبر: 83861

تاریخ انتشار: 1397/01/15 - 17:35

شهردار شفت:

اجرای طرح نوسازی و بازسازی بافت فرسوده در شفت

شهردار شفت با اشاره به مزیت‌های اجرای طرح نوسازی و بازسازی بافت فرسوده شفت گفت: ایجاد مشوق‌ها برای بازسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده موجب می‌شود معابر و خیابان‌ها برای آمد و شد شهروندان، روان‌تر شود.

به گزارش خبرنگار صبح شفت ‏یاسر شادفر، شهردار شفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح نوسازی بافت‌های فرسوده در کلان‌شهرهای کشور به اجرا درآمده است، اظهار کرد: این طرح در شهر شفت نیز از سال ۹۵ شروع شده و در دوره جدید هم به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به مزیت‌های اجرای طرح نوسازی و بازسازی بافت فرسوده شفت گفت: ایجاد مشوق‌ها برای بازسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده موجب می‌شود معابر و خیابان‌ها برای آمد و شد شهروندان، روان‌تر شود.

شادفر گفت: شهروندان شفتی که در محدوده بافت قدیمی شهر، از میدان انقلاب تا پمپ‌بنزین سابق دارای بنا و یا زمین هستند می‌توانند طرح بازسازی، نوسازی و بازآفرینی شهری را از سر بگیرند.

شهردار شفت با اشاره به اینکه مالکان همه بناهایی که در حال ساخت‌وساز در محدوده یادشده هستند، مشمول تسهیلات بافت فرسوده خواهند شد، افزود: همه افراد به‌جز صاحبان بناهای تجاری که در بافت فرسوده بنا و یا زمین دارند، می‌توانند از تخفیف و بخشش استفاده کنند و از ۷۰درصدی تشویقی عوارض شهرداری، برخوردار شوند.

وی ادامه داد: ۵۰درصد از بخشودگی‌ها قانونی است و ۲۰درصد بسته تشویقی نیز به دلیل کاهش ساخت‌وسازها در شفت با مصوبه شورا به آن افزوده‌شده است تا شروع ساخت‌وسازها در شفت سرعت بگیرد.

شادفر خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند از این طرح حداقل ۵‌ساله استفاده کنند و پس از دریافت پروانه ساختمانی به بانک مسکن معرفی و از تسهیلات ۳۰میلیون تومانی با سود ۱۸درصد برخوردار شوند و چنانچه یارانه این تسهیلات پرداخت شود، مابه‌التفاوت آن به‌حساب گیرندگان تسهیلات نوسازی منظور خواهد شد.‏

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای