کد خبر: 83832

تاریخ انتشار: 1396/12/21 - 1:21

فرمانده انتظامی شفت:

فرهنگ سازی در برگزاری مرسومات چهارشنبه آخر سال ضروری است

فرمانده انتظامی شهرستان شفت گفت: فرهنگ سازی در برگزاری مرسومات چهارشنبه آخر سال ضروری است.

به گزارش صبح شفت، سرهنگ علی صداقت د ر کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت چهار شنبه آخر سال که در هنرستان دکتر حسابی شهر شفت برگزار گردید اظهار کرد: متاسفانه طی سال های اخیر این مراسم از حالت سنتی خارج و به مراسمی خطرناک تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه یکی از راه های پیشگیری ازآسیب های اجتماعی آموزش مستمر است گفت: می توان با استفاده از ظرفیت مربیان مدارس و دانش آموزان این بستر را فراهم کرد.

فرمانده انتظامی شفت در ادامه بیان کرد: هرساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال عده ای افراد سودجو به بهانه چهار شنبه آخر سال اقدام به توزیع انواع مواد محترقه در بین مردم می کنند که موجب سلب آسایش شهروندان و اخلال در نظم عمومی می گردد.

صداقت  افزود: هرساله در چهار شنبه آخر سال علیرغم هشدارهای فراوان و اطلاع رسانی جراید و رسانه ها و بر گزاری کلاس های آموزشی و مستندات ارائه شده متاسفانه بازهم شاهد صدمات و خسارات دراین روز هستیم و استفاده از وسایل آتش زا و مواد منفجره و محترقه را عامل اصلی ان حوادث و وقایع ناگوار می باشد.

وی در پایان با بیان اینکه ممکن است هشدار های انتظامی تکراری باشد ولی بازهم ضرورت دارد و نبایستی لحظه ای غافل شویم تا شاهدکاهش بروز حوادث ناگوار باشیم.

 

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای