کد خبر: 83824

تاریخ انتشار: 1396/12/19 - 17:53

فروردین ۹۷ ؛

نخستین همایش شعر «شمیم محمدی» در شفت برگزار می شود

رئیس ارشاد اسلامی شفت از برگزاری نخستین همایش استانی شعر تحت عنوان «شمیم محمدی» خبر داد و گفت: اختتامیه ایم همایش ۲۳ فروردین ۹۷ در شفت برگزار خواهد شد.

به گزارش صبح شفت، مهنا بابایی مقدم در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش شعر خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت مبعث پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) نخستین همایش استانی شعر با عنوان «شمیم محمدی» در شهرستان شفت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید در زندگی خود از پیامبر اکرم(ص) الگو بگیرند و سیره زندگی ایشان را برگزینند، تصریح کرد: الگوگیری از سیره اهل بیت(ع) خانواده‌ها را به سبک زندگی اسلامی نزدیک می کند و موجب تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.

رییس اداره ارشاد اسلامی شفت با بیان اینکه جشنواره مذکور حول محور پیامبر(ص) و سیره اخلاقی ایشان برگزار می شود، افزود: ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص)، تبیین شان و جایگاه مقدس پیامبر(ص)، نمایش چهره رحمانی و حقیقی رسول گرامی اسلام و معرفی آن حضرت به عنوان اسوه اخلاق به همگان در قالب شعر از جمله مهمترین اهداف برگزاری همایش «شمیم محمدی» است.

 

 

بابایی مقدم، ۱۶ فروردین ۹۷ را آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره دانست و گفت: شرکت در جشنواره استانی شعر برای عموم مردم آزاد است و از هر شاعر دو اثر پذیرفته می شود لذا شاعران ارجمند می توانند آثار خود را به صورت تایپ شده و بافونت ۱۴(B zar) با درج نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تماس به نشانی شفت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پست و یا با فرمت ورد به آدرس رایانامه «shaft@farhang.gov.ir» ارسال کنند.

وی افزود: پس از داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه همایش، از ۵ نفر از شاعران شرکت کننده در آیین اختتامیه که در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۷، همزمان با مبعث پیامبر گرامی اسلام(ص) در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شفت برگزار می شود، تقدیر به عمل خواهد آمد.

رئیس ارشاد اسلامی شفت، نادر بختیاری، شاعر آیینی و صمد حبیبی، مولودی خوان آیینی کشورمان را از جمله میهمانان ویژه مراسم اختتامیه دانست و یادآور شد: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۱۳۳۴۷۸۳۹۷۷ تماس حاصل کنند.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای