کد خبر: 83815

تاریخ انتشار: 1396/12/19 - 17:27

دستگیری صیادان غیرمجاز لاک پشت در شفت + تصاویر

یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان شفت، در پی گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه های شهرستان، موفق به شناسائی یک گروه از صیادان غیرمجاز که مبادرت به صید و زنده گیری لاک پشت و قاچاق آن جهت فروش در بازارهای شب عید می کردند را در حین صید دستگیر کردند.

به گزارش صبح شفت، یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان شفت، در پی گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه های شهرستان، موفق به شناسائی یک گروه از صیادان غیرمجاز که مبادرت به صید و زنده گیری لاک پشت و قاچاق آن جهت فروش در بازارهای شب عید میکردند را در حین صید دستگیر کردند.

از این افراد تعداد 9 قطعه لاپشت کشف و ضبط شده است.

هر گونه صید جانوران وحشی و خصوصأ خزندگان و دوزیستان از قبیل مار، لاک پشت، قورباغه، سمندر و غیره بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست جرم محسوب می گردد که با توجه به نقش خزندگان و خصوصأ لاک پشت ها در چرخه اکولوژیک طبیعی خصوصا کنترل افات و بیماری ها، از عموم مردم تقاضا دارد تا از هر گونه صید، خرید و فروش آن خودداری کنند.

لازم بذکر است جریمه هر قطعه لاک پشت در سال 96 و طبق مصوبه شماره 380 شورایعالی حفاظت محیط زیست مبلغ 3،000،000 ريال (سه میلیون ريال) می باشد.

یگان حفاظت محیط زیست شفت در ایام منتهی به پایان سال و تعطیلات نوروزی با برقراری گشتهای ویژه شبانه روزی با هر گونه تخلفات زیست محیطی با قاطعیت برخورد خواهد کرد.


 

 

 

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای