کد خبر: 83803

تاریخ انتشار: 1396/12/16 - 19:22

نقش 70 درصدی عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران شفت در آمار تصادفات

فرمانده انتظامی شفت با اشاره به نقش 70 درصدی عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران شفت در آمار تصادفات گفت: کاهش تصادفات در شفت نیازمند فرهنگ‌سازی است.

به گزارش صبح شفت؛ علی صداقت در شورای ترافیک شهرستان در سالن میرزای شفتی فرمانداری اظهار کرد: با ورود حجم انبوهی از مسافران در تلاشیم تا با برنامه‌ریزی منسجم بتوانیم میزبان خوبی برای همه مسافران و گردشگران باشیم.

وی با تاکید بر ایجاد امنیت برای مسافران و گردشگران افزود: با توجه به واگذاری واحدهای آموزشی به مسافران لازم هست اطلاعات مدارس در اختیار پلیس قرار بگیرد و علاوه بر آن حفاظت مدارس با آموزش به متولیان مدارس تاکید شود.

فرمانده انتظامی شهرستان شفت با اشاره به آمار تصادفات در شهرستان گفت: در تصادفات فوتی و جرحی آمارهای شهرستان رضایت‌بخش نیست و در هر دو افزایش میزان را شاهد هستیم.

صداقت بابیان اینکه بالغ‌بر 35 درصد تصادفات در شهرستان مربوط به موتورسیکلت‌سواران هست تصریح کرد: 70 درصد دلیل تصادفات نقش‌آفرینی عابر پیاده و موتورسواران در آن هستند.

وی با اشاره به پرخطر بودن محور ملاسرا به فومن بیان کرد: چهار مورد تصادف در محور ملاسرا شفت طی سال جاری رخ‌داده که نشان‌دهنده پرخطر بودن محور مذکور است.

فرمانده انتظامی شهرستان شفت با تاکید بر اعتلای فرهنگ ترافیک در شفت گفت: کارشناسان اعتقاددارند که باید برای کاهش آمار تصادفات فرهنگ ترافیک را در شهرستان تقویت کرد.

صداقت با اشاره به نصب پایش تصویری در چهارراه احمدسرگوراب افزود: لازم هست همکاری شهرداری احمدسرگوراب اهتمام ویژه‌ای با پلیس داشته باشد تا بهره‌برداری از سیستم پایش تصویری تسریع پیدا کند.

وی با تاکید بر نصب علائم هشداردهنده و اخطاری در معابر برون‌شهری و درون‌شهری بیان کرد: لازم هست با توجه به گردشگر پذیر بودن شهرستان محورهای مواصلاتی و شهری مجهز به علائم هشداردهنده باشند تا آمار تصادفات و ترافیکی در شهرستان کاهش پیدا کند.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای