کد خبر: 83801

تاریخ انتشار: 1396/12/16 - 19:20

شهرستان شفت متولی گردشگری ندارد

فرماندار شفت با بیان اینکه مسئول اداره گردشگری این شهرستان بدون هماهنگی با فرماندار محل خدمت خود را ترک کرده است گفت: در این رابطه بارها با اداره کل مکاتبه و با مدیرکل تماس گرفته‌ام.

به گزارش صبح شفت؛محمدرضا محسنی در جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر که در سالن اجتماعات میرزای شفتی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: یک ماه است که این شهرستان از داشتن مسئول در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محروم است.

فرماندار شفت با بیان اینکه مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان بدون هماهنگی با فرماندار محل خدمت خود را ترک کرده است گفت: در این رابطه بارها با اداره کل مکاتبه و با مدیرکل تماس گرفته‌ام که تاکنون هیچ اقدامی از سوی مدیرکل در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مانند دیگر شهرستان‌های استان باید متوازن باشد افزود: طبق قانون این اداره کل می‌بایست تا زمان انتخاب مسئول جدید اداره برای این شهرستان یکی از معاونان اداره کل را به‌عنوان سرپرست معرفی می‌کرد که در این خصوص تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

محسنی با تاکید بر اینکه این شهرستان در زمینه گردشگری مذهبی از پتانسیل بالایی برخوردار است گفت: امسال تاکنون 4 جشنواره با همت بخشداران و دهیاران این شهرستان برگزار شده است که مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حتی یک بار نیز در این جشنواره ها حضور پیدا نکرده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شفت در آستانه سال نو به معرفی جاذبه‌های گردشگری در این شهرستان اشاره کرد و اذعان داشت: باید بنرهای تبلیغاتی حاوی پیام‌های زیست محیطی با معرفی جاذبه‌ها و گونه‌های جانوری با همکاری شهرداران و دهیاران در این شهرستان نصب کنند.

فرماندار شهرستان شفت با اشاره به اینکه 31 درصد از آمار تصادفات فوتی و 7 درصد تصادفات جرحی در این شهرستان افزایش داشته است خاطرنشان کرد: کاهش آمار تصادفات در شهرستان شفت نیازمند فرهنگ سازی و ایمن سازی معابر است.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای