کد خبر: 83796

تاریخ انتشار: 1396/12/15 - 0:26

اقامه دعوی محیط زیست علیه حیوان آزاری در شفت

در پی انتشار تصاویر از شخصی که بوسیله خودوری خود اقدام به بستن یک قلاده سگ و کشیدن آن در جاده، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت اقدام به تشکیل پرونده علیه وی کرد.

به گزارش خبرنگار صبح شفت، در پی انتشار تصاویر از شخصی که بوسیله خودوری خود اقدام به بستن یک قلاده سگ و کشیدن آن در جاده، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت اقدام به تشکیل پرونده علیه وی کرد.

زمانی رئیس اداره محیط زیست شفت در این خصوص گفت: از چند روز گذشته تصاویری از شخصی که اقدام به حیوان آزاری در سطح شهرستان نموده بود در برخی از شبکه های مجازی منتشر شد که باعث تشویق اذهان عمومی و جریحه دار شدن احساسات حامیان محیط زیست گردید که با بررسی میدانی و تحقیقات محلی نسبت به شناسائی نامبرده و اقدام به دعوی حقوقی توسط این اداره علیه وی انجام گردید.

وی افزود: حیوان آزاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی به هر شکل مذموم است و در آموزه های دینی ما به رفتار مناسب با همه حیوانات توصیه شده است و این اداره با هر گونه خشونت علیه حیوانات و حیوان آزاری برخورد نماید.

وی از عموم مردم بویژه علاقمندان به محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه حیوان ازاری مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهد.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای