کد خبر: 83775

تاریخ انتشار: 1396/12/12 - 11:41

نقش صنعت توریسم و گردشگری در توسعه و عمران شهرستان شفت

باید صنعت توریسم را از کارآمدترین اصل در کارکردهای اقتصادی شهرها بدانیم، چون صنعتی کم هزینه اما دارای بازدهی بسیار مناسب در حداقل زمان ممکن خواهد بود.

به گزارش صبح شفت، دکتر خسرو عابدی در نوشته ای به برخی از ابعاد صنعت توریسم در شهرستان شفت پرداخته است که در ادامه می آید:

در دنیای معاصر گردشگری و توریسم را باید از کلیدترین راهبردهای رسیدن به یک توسعه پایدار دانست، با توجه به اهمیت ویژه این دوبخش در پویایی اقتصادی و توسعه فزاینده شهرها امروزه از این دو مقوله بعنوان صنعتی مهم نام برده می شود، زیرا صنعت توریسم از دیدگاه صاحب نظران اقتصادی میتواند در چرخش سرمایه و مهمتر اینکه اشتغالزایی در جامعه نقش اساسی را ایفا نماید.

 

بدون شک اگر در هر منطقه ای به توسعه صنعت توریسم و گردشگری نگاهی علمی و دلسوزانه ای وجود داشته باشد، این امر می تواند باعث افزایش سطح درآمدی ساکنان آن منطقه شود، همچنین شاهد شکوفایی مضاعفی در عرصه عمران و آبادانی شهرها نیز خواهیم بود. چنانچه نگاه کلان به مقوله توسعه فارغ از مسائل توریسم و گردشگری باشد، بی گمان رسیدن به یک توسعه پایدار سخت و گاها غیرممکن خواهد بود، زیرا با توجه به نقش فزاینده صنعت توریسم و گردشگری ضروریست این صنعت را از زیرساختهای اصلی رسیدن به توسعه دانست.

باید صنعت توریسم را از کارآمدترین اصل در کارکردهای اقتصادی شهرها بدانیم، چون صنعتی کم هزینه اما دارای بازدهی بسیار مناسب در حداقل زمان ممکن خواهد بود. استان گیلان و بالاخص شهر شفت دارای پتانسیلهای بسیار مناسب جهت جذب توریسم میباشد زیرا که با داشتن جاذبه های توریستی بکر و همچنین نقاط برجسته فرهنگی در این استان و مهمتر اینکه وجود امنیت پایدار، که با این وضعیت ذکرشده و ایده آل میتوان با جذب توریست وفراهم نمودن زیرساختهای مورد نیاز صنعت گردشگری گام اساسی را در زمینه رسیدن به توسعه پایدار در کردستان برداشت.

خوشبختانه امروزه شهر شفت با دارا بودن مردمانی مهربان و مهمان نواز و همچنین داشتن جاذبه های گردشگری و غنای بالای فرهنگی در سطح کشور متمایز می باشد، لذا باید با برنامه ریزی های اصولی و شناساندن این جاذبه ها و منابع خدادادی شرایط لازم برای حضور گردشگران را در این شهر فراهم نمائیم، بدون شک توسعه صنعت گردشگری و توریست میتواند زمینه حضور سرمایه گزاران را نیز فراهم کند.

باید با اطلاع رسانی علمی از جاذبه های توریستی راه را برای حضور بیشتر گردشگران مهیا سازیم، زیرا با ورود هر توریست افزایش رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت.

با این اوصاف باید خاطرنشان کرد توسعه صنعت توریسم و گردشگری با رونق اقتصادی درهر شهر گره خورده است، که باید این صنعت را از زیربنای ترین نیازهای توسعه عمرانی و آبادانی شهرها دانست.

در دنیای کنونی از شهرها بعنوان جذابترین مکان جهت جذب توریست و گردشگران نام می برند، لذا جذب توریسم و توسعه صنعت گردشگری را به عنوان یک پیوست اصلی باید در تمامی فعالیتهای مدیریت شهری در نظر گرفت، که باید تعامل ارزشمند و دلسوزی موجود در راس مدیریتی شهرستان شفت و همکاریهای شورای اسلامی شهر و سایر نهادهای مرتبط می توان شهر شفت را به عنوان نگینی درخشان در صنعت توریسم و گردشگری معرفی کنیم.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای