کد خبر: 83625

تاریخ انتشار: 1396/11/21 - 16:14

افتتاح طرح آبرسانی در روستای نهزم شفت

طرح تامین آب آشامیدنی امروز در روستای نهزم شفت به بهره برداری رسید.

به گزارش صبح شفت محبعلی رنج ور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان صبح امروز در آیین بهره برداری از این طرح با اشاره به اینکه همزمان با ایام الله دهه فجر به بیش از ۳۵ هزار نفر در ۶۶ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۳۸۰ میلیارد ریال آبرسانی شد، گفت: برای تامین آب شرب این جمعیت روستایی گیلان ۵۸۰ کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، ۷ واحد ایستگاه پمپاژ و هزار و ۶۸۰ مترمکعب مخزن احداث، ۳ حلقه چاه حفر و ۲ دهنه چشمه بهسازی شد.

وی با بیان اینکه با آبرسانی به این روستا‌ها شاخص بهره مندی گیلان از آب شربروستایی ۱.۶۹ درصد افزایش و به عدد ۷۶.۳۷ درصد رسید افزود: با افتتاح طرح تامین آب آشامیدنی روستای نهزم که در مدت ۶ ماه اجرایی شد، به بیش از ۵۵۰ نفر از ساکنان این روستا آبرسانی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را افزون بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: برای این کار یک ایستگاه پمپاژ، یک چاه و ۱۶ کیلومتر لوله گذاری اجرا شد.

محبعلی رنج ور خاطر نشان کرد: هم اینک شاخص بهره مندی روستا‌های شهرستان شفت از نعمت آب شرب سالم ۶۹.۰۶ درصد است.

وی از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به ۵۲ روستای شهرستان شفت با پیش بینی اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ خبر داد و گفت: برای آبرسانی به این روستا‌ها ۵ حلقه چاه، ۲ هزار مترمکعب مخزن و ۲۰۰ کیلومتر لوله گذاری اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان ایجاد منابع پایدار و تامین کیفیت مناسب آب آشامیدنی این روستا‌ها را مهم و حساس دانست و گفت: با بهره برداری از طرح آبرسانی به این ۵۲ روستا، ۲۰ درصد به شاخص بهره مندی روستا‌های این شهرستان از نعمت آب شرب افزوده می‌شود.

محبعلی رنج ور تصریح کرد: در حال حاضر از ۲ هزار و ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار گیلان، هزار و ۷۸۱ روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای