کد خبر: 83592

تاریخ انتشار: 1396/11/18 - 15:13

نماینده شفت و فومن:

جلوی سوءاستفاده و اجحاف به مردم باید گرفته شود

نماینده مردم شفت و فومن با انتقاد از نبود نظارت کافی در خرید و فروش بلیت هواپیما، گفت: باید با تشدید نظارت ها از احجاف در حق مردم جلوگیری شود.

به گزارش صبح شفت، حجت الاسلام محمد افتخاری در نشست خبری با اشاره به برخی زمزمه ها در خصوص تاثیرپذیری نرخ بلیت هواپیما از افزایش قیمت نفت، اظهار کرد: کاهش یا افزایش قیمت نفت در حوزه های مختلف آن گونه که در کشورهای دیگر تاثیرگذار است در کشور ما تاثیری ندارد.

وی با انتقاد از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بدون توجه به ارتقا کیفیت خدمات رسانی به مردم، افزود: فضای فرودگاه ها و وضعیت ناوگان هوایی کشور برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما باید بهبود یابد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان سازمان هواپیمایی باید در خصوص ظرفیت ها و کمبود های ناوگان هوایی کشور شفاف سازی کنند، تصریح کرد: آزادسازی نرخ بلیت ها باید منوط به بهبود خدمات دهی و امکانات باشد در غیر این صورت این شیوه هم موثر نخواهد بود.

افتخاری با اشاره به نارضایتی های عدیده ای که از گرانی بلیت ها و عدم ارتقا کیفیت خدمات دهی به مردم ایجاد شده است، افزود: سازمان هواپیمایی برای کاهش این حجم از نارضایتی ها باید با شفاف سازی کمبودهای ناوگان هوایی رفع مشکلات این حوزه را رقم بزند.

وی با بیان اینکه در کنار همه مشکلات موجود در ناوگان هوایی کشور برخی سواستفاده ها و احجاف به مردم نیز صورت می گیرد، گفت: متاسفانه یک عده با خرید بلیت ها و فروش آن با قیمت های گزاف بر این نارضایتی ها دامن می زنند.

این نمانیده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از نبود نظارت کافی در خرید و فروش بلیت هواپیما، تصریح کرد: باید با تشدید نظارت ها از احجاف در حق مردم جلوگیری شود.

افتخاری با بیان اینکه زیرساخت های شبکه حمل و نقل هوایی کشور همسو با آزادسازی نرخ ها نیست، افزود: کمیسیون عمران مجلس به مشکلات شبکه حمل و نقل هوایی کشور ورود کرده و با نظارت مستمر بر آن پیگیر بهبود اوضاع است.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران مجلس دیگر مماشاتی با تخلفات شبکه حمل و نقل هوایی نخواهد داشت، گفت: گفتاردرمانی با مشکلات این حوزه جواب نمی دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تمام پیگیری های کمیسیون عمران مجلس در حوزه ناوگان هوایی برای احقاق حق مردم و بهبود شرایط این شبکه حمل و نقلی است.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای