کد خبر: 83125

تاریخ انتشار: 1396/10/07 - 10:44

اندر حکایت جاده های غیر استاندارد شفت؛

جاده های مواصلاتی یاقاتل مردم/ اداره محیط زیست کمک کند!!

غازی در استخری بمیرد همه نگران میشوند که چرا غاز مرده است و جوجه هایش یتیم شدند! و در کل نسل آن غاز در خطر می افتد اما شرعا ، عرفا ، قانونا انسان ها از حیوانات ارجعیت دارند.

به گزارش صبح شفت ، شب گذشته متاسفانه در برخورد دو دستکاه سواری پراید در جاده جیرده به رشت  سه نفر دیگر هم زخمی شدند،اول مطلب پیشاپیش عذرخواهی می کنم و به ناچار باید چندجمله صریح عرض کنم و به نظر نیاز است بار دیگر تاکید کنم به هیچ وجه قصد توهین ندارم و این عرایض از باب روشن شدن اوضاع است و گرنه جایگاه همگان مشخص و قابل درک برای اینجانب می باشد.

راه های مواصلاتی شفت استاندار نیست یا به استناد فرمایش نماینده عالی دولت یعنی  جناب فرماندار ” شفت یک راه استاندارد ندارد!!“طبق آمار تعداد کشته های و زخمی های این جاده ها در سال های جاری بالای 20 نفر است و از حجم خسارت مالی مردم هم که دیگر حرفی نزنیم بهتر است اما جالب است با وجود این مهم و علی رغم تاکید، هیچکس کار ی صورت نمی دهد یا قرار نیست کار ی صورت دهد.

جسارتا در ادامه عرایض قبلی ام بایدعرض کنم تصور کنید و بلاتشبیه در جنگل های دور شفت اگر یک نفری اشتباها تیری رها کند و ان تیر به پای خرسی یا حیوانی دیگر بخورد و از قضا زحمتکشان محیط زیست بفهمند، همگان می دانیم که حساب ان بنده خدا با خود خداست.! از جریمه تا …. در انتظار ان فرد است.!

یا غازی در استخری بمیرد همه نگران میشوند که غاز مرده است و جوجه هایش یتیم شدند! و در کل نسل آن غاز در خطر می افتد و البته اعتراف می کنم گفتن این حرفهای بنده دلیل بی ارزش بودن کار محیط بانان عزیز نیست بلکه قابل ستایش است، اما شرعا ، عرفا ، قانونا انسان ها از حیوانات ارجعیت دارند.هرگز یک خرس با یک انسان هر چند هر دو حق زندگی و حیات دارند، ولی در موقع لزوم برابر نیستند. و اما جالب است عرض کنم اگر حیوانی بمیرد این همه حساسیت ایجاد میشود ولی اگر یک پدر یا مادر یا فرزند و… در این جاده های غیر استاندار تلف شود متاسفانه  انگار برای کسی مهم نیست!!

من نمی گویم آمار سرطان و …. در شهرستان چقدر است و باید جلویش را بگیریم اما با یقین دارم  با درایت و احساس مسئولیت بیشتر  جلوی مرگ و میر مردم را در جاده ها  را میشود گرفت!
حال که از مسئولین محترم شهرستان از حکومتی تا دولتی درخواست کمک کردیم کسی به داد ما مردم نرسید از اداره محیط زیست محترم درخواست کمک می کنیم
جناب محیط زیست عزیز سلام، مردم بی گناه در جاده های شفت در حال قتل و عام هستند شما که روی حیات وحش انقدر حساس هستید کاری کنید حساسیت روی انسان ها هم بالا برود و شاید شما باعث شدید کسی کاری کرد تا  شاهد اینگونه حوادث در جاده های شهرستان شفت نباشیم .

جسارتا ما از همه کمک خواستیم انگار برخی ها نه گوشی برای شنیدن دارن و نه اصلا تمایلی برای شنیدن این گونه صحبت ها دارند پس از شما در خواست می کنیم که کمک کنید شمایی که برای یک اردک ،غاز ، جغد و حتی سگ و …. انقدر اهمیت قائل هستید حتما به اهمیت حضورپدر، مادر، همسر و فررند در خانواده آگاهی کامل دارید شما لطفا کار کنید تا دیگر شاهد کشته نشدن مردم نباشیم .

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای