کد خبر: 82577

تاریخ انتشار: 1396/09/15 - 15:24

شهردار شفت:

پیمانکار قبلی با هماهنگی فرماندار ایرادات میدان شفت را برطرف کند/ نگهداری آب نما 25 میلیون هزینه می برد

شهردار شفت با بیان اینکه مبلغ قرارداد میدان انقلاب 198 میلیون تومان است و نگهداری آن سالیانه 25 میلیون تومان هزینه دارد، گفت: صورت وضعیت این پروژه هنوز از ناحیه واحد عمران شهرداری نهایی نشده و حدود نصف مبلغ فوق هنوز به پیمانکار پرداخت نشده است.

به گزارش صبح شفت، میدان انقلاب شهرستان شفت که برای ساختش 198میلیون تومان هزینه شده و توسط فرماندار و افتخاری نماینده مجلس در دهه فجر سال گذشته افتتاح شد، اما اکنون با معضلاتی روبرو شده است.

یاسر شادفر شهردار شفت در گفت و گو با خبرنگار صبح شفت ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد پیامبر رحمت (ص) و همچنین ولادت امام ششم شیعیان در خصوص وضعیت میدان اصلی شهر، اظهار کرد: مبلغ قرارداد میدان انقلاب یک میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون ریال بوده است و لازم بذکر است صورت وضعیت این پروژه هنوز از ناحیه واحد عمران شهرداری نهایی نگردیده و حدود نصف مبلغ فوق هنوز به پیمانکار پرداخت نشده و در دِین شهرداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه در خصوص میدان شهر چند نکته و چالش وجود دارد، گفت: شاهد هستیم که در مواقع روشن شدن میدان به علت نقص در تنظیم فواره ها در قسمت هایی شاهد پرتاب آب به بیرون از میدان هستیم که مورد اعتراض شهروندان بوده است و منتظریم که پیمانکار ضمن تنظیم صحیح و تحویل کامل دستگاه تنظیم و کنترل آبنما، میدان شروع بکار کند.

**میدان سالیانه 250 میلیون ریال هزینه نگهداری دارد

وی افزود: نکته دوم اینکه پروژه های آبنما مستلزم پرداخت هزینه های سرویس و نگهداری به صورت ماهیانه می باشد که این مهم باید توسط پیمانکاران متخصص انجام پذیرد و به نقل از پیمانکار میدان سالیانه حدود دویست و پنجاه میلیون ریال هزینه آن برآورد گردیده که با توجه به مشکلات شهرداری و اولویت داشتن خیلی از مشکلات و پروژه های عمرانی انصافا در این وضعیت و در این برهه از زمان دغدغه ای مضاعف می باشد.

شهردار شفت با بیان اینکه اعتقاد دارم نباید مسایل گذشته نبش قبر شود و باید به آینده بنگریم، گفت: با هماهنگی فرماندار بر این برآمدیم که همان پیمانکار اقدام به تغییر اِلمان موجود میدان نماید که هر چند به اعتقاد کارشناسان فنی هرگونه تغییر در ستون اِلمان میدان منجر به بر هم خوردن توازن فواره های آن گردیده و آسیب های جبران ناپذیری نیز خواهد زد.

شادفر با تأکید بر اینکه معتقدم باید تغییری هرچند جزیی در دستور کار قرار گیرد تا به زیبایی میدان بیافزاید و میدان با همه چالش هایی که ممکن است در اینده داشته باشد راه اندازی گردد، خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر شاهد پاکسازی میدان توسط پرسنل شهرداری هستیم و پس از رفع مشکل توسط پیمانکار انشاالله راه اندازی خواهد گردید.

 

 

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای