کد خبر: 82525

تاریخ انتشار: 1396/09/14 - 11:25

فرماندار شفت :

شفت نیازمند پوست اندازی در بخش های عمرانی و فرهنگی دارد

فرماندار شفت در آیین تقدیر از نویسندگان نیازمند پوست اندازی در بخش های عمرانی و فرهنگی است گفت: پرداختن به فرهنگ و پژوهش برای رسیدن به توسعه پایدار یک اولویت است.

به گزارش صبح شفت محمدرضا محسنی در مراسم تقدیر ار نویسندگان شهرستان شفت برگزار شده بود با بیان اینکه پژوهش،  سنگ بنای اولیه موفقیت های علمی و رسیدن به توسعه در هر کشوری است  اظهار کرد : فناوری های نوین امروز حاصل پژوهش و تحقیق گذشتگان است که جامعه بشری اکنون از آن بهره مند شده است.

محسنی با بیان اینکه در دو دهه اخیر با تلاش های صورت گرفته در حوزه پژوهش ، ایران اسلامی در فناوری‌های نانو تکنولوژی و هوافضا جزو کشورهای مطرح منطقه و جهان است افزود: سهم پژوهش از بودجه کشور در حال حاضر 1.1 درصد است که باید برای رسیدن به نقطه مطلوب ۴ درصدی برنامه ریزی های مدونی انجام پذیرد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه فرهنگ تحقیق و پژوهش باید در مدارس نهادینه گردد افزود:  آموزش و پرورش باید بستر سازی این کار را انجام دهد تا جامعه از میوه پژوهش در دانشگاه بهره مند گردد.

وی با بیان اینکه فرهنگ باید در آحاد جامعه فراگیر شود و محول کردن آن تنها به دولت صحیح نیست افزود : شهرستان شفت ظرفیتهای بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و با برنامه ریزی های مدون می تواند به بالفعل تبدیل گردد.

فرماندار شفت بر لزوم تغییر درنگرش به موضوعات برای پیشرفت تاکید کرد و افزود : توسعه فرهنگی نیازمند مشارکت همگانی است .

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت نیازمند پوست اندازی در بخش های عمرانی و فرهنگی است افزود : پرداختن به فرهنگ و پژوهش برای رسیدن به توسعه پایدار یک اولویت است.

گفتنی است در پایان این آیین با اهدای لوح و هدیه از خانم ها رقیه آزادنیا ، عذرا فصیحی ، پروین علیپورو آقایان عباس رضاپور لاسکی ، رضا فرخنده ، نادر افشاریان  ،  جواد نظری مقدم و مهران حسین زاده تقدیر به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای