کد خبر: 82514

تاریخ انتشار: 1396/09/14 - 7:55

ثبت تصویر و فیلم خرس قهوه‌ای در مناطق حفاظت‌شده شفت + عکس

رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شفت از ثبت تصاویر و فیلم خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان و سیاهمزگی شهرستان شفت خبر داد.

به گزارش صبح شفت رضا زمانی در جمع خبرنگاران ؛از ثبت تصاویر و فیلم خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان و سیاهمزگی شهرستان شفت خبر داد و اظهار کرد: در پی گزارش دامداران منطقه خرم کش مبنی بر حمله وحوش به دام‌های اهلی و تلفات یک رأس گاو ، کارشناسان اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان شفت پس از حضور در منطقه و بررسی مسیرهای گذار و آثار ردپای حیات‌وحش ، نسبت به نصب دوربین تله‌ای (camera trape) در منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان و سیاهمزگی نمودند.

وی بابیان اینکه پس از 10 روز جمع‌آوری و بازبینی دوربین‌ها ، تصاویر و فیلم یک قلاده خرس قهوه‌ای ، 4 قلاده شغال و یک رأس گراز وحشی به ثبت رسیده بود، افزود: ثبت فعالیت‌های شبانه خرس قهوه‌ای بانام علمی ursus arctus  یکی از بزرگ‌ترین گوشت‌خواران ایران هست که وزن آن‌ها به حدود 500 کیلوگرم هم می‌رسد.

رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان شفت بابیان اینکه خرس‌ها از غذاهای مختلف گیاهی و حیوانی تغذیه می‌کنند، گفت: خرس قهوه‌ای به لانه‌های زنبورعسل و کندوهای آن‌ها دستبرد زده و عسل آن‌ها را می‌خورند .

زمانی با اعلام اینکه خرس قهوه‌ای یکی از گونه‌های شاخص جنگل‌های هیرکانی است، خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت تصویر و فیلم خرس قهوه‌ای برای خسارت دیدگان ناشی از حمله این‌گونه در منطقه تشکیل پرونده و به سازمان حفاظت محیط‌زیست ارسال‌شده است.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای