کد خبر: 82510

تاریخ انتشار: 1396/09/11 - 21:07

شفتی نو!

باید تلاش کرد تا “شفتی نو” ساخت. شفتی که مردم بر اساس فرهنگ کار و تلاش در زمینه ی اشتغال خود و دیگران کوشا باشند.شفتی که عِرق و عشق به آن بجای تبلور در کلمات و واژه ها، در تلاش و همت عملی نمایان شود.

به گزارش صبح شفت مردان وزنان این مرز و بوم ، ایام را با کار و کوشش پشت سر گذاشته اند تا آینده ای روشن و پُر اُمید برای فرزندان به ارمغان بگذارند. سعی شان این است که جوانان شفتی برای آینده ای بهتر، حرکت به سوی قُله ی ترقی را آغاز کنند، تا شاید مدیرانی توانمند برای شفت وایران اسلامی باشند.
علیرغم همه ی این آرزوها با توجه به صلاحیت و شایستگی هایی راکه برخوردارند، متاسفانه آنچه دیده می شود در جازدن شفت و عقب افتادن از مسیر توسعه و فرار سرمایه های اجتماعی و تخلیه شهرستان از جمعیت در آینده ای نه چندان دور است.
چه عاملی سبب شده تا شفت با دارا بودن مردان و زنان اندیشمند و سخت کوش، زمین مناسب، طبیعت زیبا و چشم نواز، بقاع متبرکه و … از قافله عقب بماند؟
آیا مسئولین عامل اصلی این عقب افتادگی هستند یا مردم خود در جا زده اند؟ یا هر دو مورد؟
آیا مسئولین شهرستان دارای طرح و برنامه برای پیشرفت و توسعه ی شفت هستند یا ایام را به روزمرگی سپری می کنند؟
در صورت مثبت بودن پاسخ قسمت اول سوال چرا تغییرات در شفت چشمگیر نیست؟
مردم و مسئولان باید تمام همت خود را بکار گرفته و علت یا علل عقب ماندگی شفت را بررسی کنند.
چرا در هر سرشماری شاهد کاهش جمعیت و فرار سرمایه های اجتماعی از شهرستان هستیم؟ چه اقدامی بابت جذب مردم برای سکونت در شفت و یا ازدوج جوانان و افزایش زاد و ولد صورت گرفته است؟
در زمینه ی ارتقای آموزشی چه برنامه هایی ارائه شده است؟ چرا تعدادی ازبهترین دانش آموزان برای تحصیل به شهرستان های همجوار می روند و در نهایت در آزمون های گوناگون جزء افتخارات آنان به حساب می آیند؟
چرا با گذشت بیش از ۲۲ سال هنوز باید برای بعضی از کارها به شهرستان همجوار مراجعه کنیم؟
در زمینه اشتغال جوانان و نیز نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش در جوانان شفتی چه اقدام عملی صورت گرفته است؟
باید تلاش کرد تا “شفتی نو” ساخت. شفتی که مردم بر اساس فرهنگ کار و تلاش در زمینه ی اشتغال خود و دیگران کوشا باشند.شفتی که عِرق و عشق به آن بجای تبلور در کلمات و واژه ها، در تلاش و همت عملی نمایان شود.
شفتی که مسئولین، نقاط ضعف و مشکلات را رصد کرده و با بهره گیری از امکانات موجود و اعتماد مردم در برطرف کردن آنها منتظر دستور و بخشنامه نباشند و دلسوزانه در رفع مشکلات گام بردارندو به این اندازه قانع نباشند.
باید تلاش شود تا فاصله بین مردم و مسئولان از بین رفته و دیوار بی اعتمادی بین آنان فرو ریزد. این مّیسّر نمی شود مگر آن که مسئولان کلام شهید مظلوم بهشتی را الگو و معیار قرار داده و “شیفته ی خدمت باشند”.
هرزمان به مردم ابزاری و وسیله ای برای دست یابی به خواسته های خود نگریستیم مطمئن باشیم فاصله ها زیاد و دیوار بی اعتمادی بلند و مانع توفیق خواهد شد.
آیا با “شفت نو” می توان شاهد “شفتی نو” شد؟/محمد رضا گارگر بصیر

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای