کد خبر: 82442

تاریخ انتشار: 1396/09/04 - 5:36

دنیایمان را برای دینمان بفروشیم!

یکی با آگاهی و درک درست جایگاه حرفه خبرنگاری دستور میدهد هیچ کس مزاحم کار خبرنگار نشود و اما گاهی هم می بینیم که زیر مجموعه استانداری هم افرادی پیدا میشوند تمام قدرتش که” چند نفر مثل خودش هستند”را جمع می کند تا صدای را خفه کنند

به گزارش صبح شفت؛دکتر محمد علی نجفی، اهل  شهرستان استانه اشرفیه، استاندار سابق گیلان و فعلی استان البرز (کرج) شد

نجفی بعد از حکم استاندار شدنش دستور داد:هیچ مدیر دولتی در البرز حق شکایت از خبرنگار را ندارد . شکایات قبلی باطل و تا زمانی که هست،از نقد رسانه ها استقبال میکند.

حالا دم نجفی گرم و خبرنگار های البرزی ی نفس راحتی می کشن …

اما از این پیام و دستور نجفی یاد چند جمله افتادم که تقدیم می کنم:
اگه رفته باشید سربازی، می ببنید هر چقدر درجه مافوق بالاتر باشد ،ادم اروم و سر به زیرتری است و کمتر سرباز ها را اذیت می کند، خلاصه استاندار باید با فرماندار یا زیر مجموعه اش فرقی بکند. یکی با آگاهی و درک درست جایگاه حرفه خبرنگاری دستور میدهد هیچ کس مزاحم کار خبرنگار نشود و اما گاهی هم می بینیم که زیر مجموعه استانداری هم افرادی پیدا میشوند تمام قدرتش که” چند نفر مثل خودش هستند”را جمع می کند تا صدای را خفه کنند و به جای اینکه ضعف مدیریت خودش را برطرف کند دنبال این است که با شکایت و شکایت کشی که نشان دهنده پخمه بودن و کوتله بودن طرف است برای قشر فرهیخته و نخبه جامعه یعنی خبرنگاران مشکلی ایجاد کند.
نکته دیگر هم اینکه گاهی نیاز داریم برخی مدیران را که تقریبا فسیل شده اند را به یک سفر کاری به شهر دیگر بفرستند تا متوجه بشوند همه دنیا میز و صندلی فعلی اش نیست که از ترس از دست دادن ان ذلیلانه خودش و دیگران را به رنج و عذاب می اندازد.

در پایان بقول استاد عزیز مرحوم دکتر علی شریعتی : ‏خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیایشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیایشان!

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای