کد خبر: 82230

تاریخ انتشار: 1396/08/18 - 13:48

فرماندار شفت خبرداد:

همایش بزرگ «بسیجیان» شهرستان شفت برگزار می شود

شفت- فرماندار شفت با تأکید برضرورت ترویج و تعمیق تفکر بسیجی در عمران و فرهنگ سازی در جامعه ، گفت: همایش بزرگ «بسیجیان» این شهرستان به مناسبت هفته بسیج برگزار می شود.

به گزارش صبح شفت،محمدرضا محسنی در نشست ستاد گرامیداشت هفته بسیج که در سالن میرزای شفتی فرمانداری شهرستان شفت با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: اهمیت بسیج بر هیچ یک از آحاد جامعه پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه تفکر بسیجی در آحاد ملت سبب قوام و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، افزود: در ابتدای تشکیل این نهاد مقدس کسی تصور نمی کرد که این تفکر در تمام بخش‌های مدیریتی وارد عرصه شود.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس نیروهای بسیجی در کنار نیروهای ارتش، سپاه و نیروهای نظامی بودند، تفکر بسیجی در دفاع مقدس در واقع بهره گیری از ظرفیت های مردمی بود.

وی تصریح کرد : با پایمردی همین جوانان، نوجوانان و اقشار جامعه در قالب بسیج بود که توانستیم جنگ را مدیریت کرده و به پیروزی برسیم.

محسنی در ادامه با اشاره به اینکه تفکر بسیجی پس از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه سازندگی نمایان شد، خاطرنشان کرد: امروز بعد از ۳۸ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می بینیم که تفکر بسیجی تنها در ایران ریشه نداشته و گستره آن به کشورهای عراق، لبنان، یمن و سایر ملت های مسلمان  رسیده است.

وی ادامه داد: به عبارتی دیگر  می تواند گفت که بهره گیری از نیروهای مردمی در کشورهای مذکور در واقع همان تفکر بسیجی ایران اسلامی است.

فرماندار شفت با بیان اینکه امروز اندیشه بسیجی باید از تکنولوژی و دستاوردهای نوین بهره مند شود، اظهار کرد: ترویج و تعمیق این نگرش در جامعه ضروری بوده و وجود تفکر بسیجی در عمران و فرهنگ سازی بسیاری از مشکلات کشور تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه ستاد فرعی بزرگداشت هفته بسیج در بخش مرکزی و احمدسرگوراب تشکیل خواهد شد افزود : شهرداران و دهیاران برای ساماندهی تبلیغات محیطی هفته بسیج مشارکت کنند.

محسنی برگزاری همایش بسیجیان در سطح شهرستان شفت را یکی از برنامه های هفته بسیج برشمرد و تصریح کرد : تدارک برنامه های متنوع برای نسل جدید و جوانان در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای