کد خبر: 82227

تاریخ انتشار: 1396/08/18 - 13:45

رئیس بنیاد شهید شفت در نشست ترویج فرهنگ ایثار شهادت مطرح کرد

انتقاد از عدم نصب تابلوی سرداران شهید در ورودی شهر شفت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شفت با انتقاد از عدم نصب تابلوی سرداران شهید در ورودی شهر شفت گفت: همه طرح‌های بنیاد شهید باید بر مبنای دانش و شاخص سازی اجرایی شود.

به گزارش صبح شفت؛سید علی‌اکبر میرترابی در نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شفت با تقدیر از شورای ایثار و شهادت شهرستان به جهت همکاری‌ها در راستای مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای شهرستان اظهار کرد: تشکیل شورای مشورتی سپاه و بنیاد شهید برای ترمیم و بازسازی گلزارهای شهدا بسیار اثربخش بوده است.

وی با تجلیل از عملکرد امام‌جمعه شهرستان به جهت قرائت اسامی شهدای هفته در نماز عبادی سیاسی جمعه افزود: همیشه امام‌جمعه شفت راهنمای بنیاد شهید بوده و علاوه بر حضور در منازل خانواده‌های شهدا به‌عنوان سخنران و خطیب همراه بنیاد شهید بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شفت با تأکید بر اینکه همه طرح‌های بنیاد شهید باید مبتنی بر دانش، سیاست‌گذاری و شاخص سازی اجرایی شود، گفت: باید ابتدا از طرح‌های بنیاد شهید آگاهی کافی داشت و سپس با سیاست‌گذاری و شاخص سنجی برنامه‌های اجرایی برای آن‌ها تعریف کرد.

میرترابی بابیان اینکه در طراحی برنامه‌های بنیاد شهید شهرستان در مرحله تبیین هستیم خاطرنشان کرد: باید مسائل فرهنگی را شناخت و برای آن‌ها برنامه‌های جامع تبیین و طراحی کرد.

وی با تأکید بر اینکه در شورای مشورتی ایثار شهادت ابتدا باید مبانی مشخص و سپس برنامه‌ها تدوین شود، افزود: فلسفه وجودی بنیاد شهید ارائه خدمات مطلوب بر اساس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

رئیس بنیاد شهید شفت با تأکید بر اینکه هر جا یاد از شهدا می‌شود هر انسانی احساس عظمت می‌کند، انتقاد کرد: در زمان شهردار اسبق شفت مقرر بود تابلوی یادمان شهدای شاخص و سرداران شهید شهرستان نصب شود اما این اتفاق به هر دلیلی رقم نخورده است.

میرترابی با اشاره به نصب تابلو یادمان سردار شهید محمد عزیز ریاضی در ورودی شفت، گفت: نصب یکی از سرداران شهید و عدم نصب سه سردار دیگر موجب نارضایتی مردم شهرستان ازجمله خانواده‌های معظم شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با انتقاد از عدم کتاب جامعه معرفی شهدای شهرستان بیان کرد: بسیاری از افراد اصلاً تعریفی از واژه شهید ندارند و با ایجاد یک وبلاگ به‌جای استفاده از 200 شهید شهرستان از 300 شهید نام می‌برند که نیازمند اخطار و یا ابلاغ قانونی به صاحبان وبلاگ‌های شهدا هستیم.

میرترابی با اشاره به نداشتن تابلو یادمان شهدا در برخی از روستاهای دارای شهید گفت: بسیاری از تابلوهای یادمان‌های شهدا در روستاها فرسوده شده‌اند و نیازمند بازطراحی و تعویض هستند اما هیچ اقدامی در این راستا صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: بااینکه بسیاری از ادارات شهرستان همکار شهید دارند اما هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر نصب یادمان شهدای همکار در ادارات وجود ندارد و این مسئله جای نگرانی دارد.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای