کد خبر: 82152

تاریخ انتشار: 1396/08/09 - 12:36

هیچ کس نمی تواند مانع انتقاد شود/ضعف مدیریت عامل اصلی قطعی برق در شهرستان

سال پیش با مدیریتی که در سطح شهرستان انجام شد علی رغم بارش زیاد برف برق شهرستان در اکثریت جاها برقرار بود و این از نقاط قوت اداره برق محسوب می شد.

به گزارش صبح شفت؛ مصطفی رجبی وکیل جوان شفتی در واکنش به خاموشی های برق در شهرستان شفت نوشت:

با سلام و احترام
قبل از هرچیزی بیان این نکته خالی از فایده نخواهد بود که همگی ما در بیان انتقادات باید کمی صبور و متین باشیم و در بیان الفاظ و عبارات رعایت احترام را به مخاطبین بنماییم چراکه عدم کاربرد عبارات مناسب علاوه بر اینکه سبب ناراحتی مخاطب می شود نتیجه ای هم نخواهد داشت.
ِِ این را هم بدانیم که هیچکس نمی تواند مانع از انتقاد سازنده و البته مستند و قانونی باشد.
چرا که اگر به نحوه حکومت کشور ما توجه شود کشور ما دارای حکومت جمهوری اسلامی است.
دین مبین اسلام و توصیه های معصومین همیشه به حمایت از مردم و مظلومین جامعه میباشد
حکومت جمهوری هم یعنی دموکراسی کامل و حرف مردم و توصیه های بزرگان کشور همگی بر رعایت حال مردم بوده و هست.
مردم اختیارات و تصمیمات خود را از طریق نماینده و در چهارچوب قانون تصویب و به طور غیر مستقیم در وضع قانون هم نقش دارند.نهایتا انچه که اتفاق می افتد باید به نفع مردم و حامی منافع انها باشد.
مدت هاست که در سایت صبح شفت در خصوص برخی قطعی های مستمر برق حرف زده می شود و البته پاسخی از جانب رییس محترم اداره برق یا مسولین در این سایت درج نمی شود.!!!!
قبل از هر چیزی از نظر بنده و در موشکافی مساله باید گفته شود علت اصلی این انتقادات وابستگی ای است که مردم به این نعمت دارند.
توضیح اینکه در بسیاری مناطق اب شرب از طریق پمپ اب تامین می شود که به نیروی برق نیاز دارد.
بسیاری از دکل های انتن دهی مخابرات بلافاصله پس از قطعی برق قطع می شوند .
اکثریت شغل ها به برق وابستگی صد درصدی دارند و از طرفی اکثریت لوازم خانگی از برق تغذیه می شوند.
خلاصه به جرات میتوانیم بگوییم که برق در یک نگاه همه چیز زندگی مردم است.
این مطلب بیانگر دو نتیجه است اول اهمیت و نقش پرسنل اداره برق در این خدمت بزرگ و دوم تکالیفی که میتواند در صورت عدم تامین نتیجه بر دوش انها باشد.

در تابستان امسال برق در ساعاتی از روز (بین ساعت سیزده تا پانزده ) قطع می شد.همزمان بدلیل استفاده از پمپ در اکثریت روستاهای شفت اب هم قطع می شد و مردمی که در بخش شالیزاری کار میکردند بشدت دچار مشکل می شدند چون این ساعت ها ساعت استراحت مردم بود.
علاوه بر این در فصول پاییز و زمستان بارها قطعی برق در اثر باد و بارش برف و باران وجود دارد.

در حالی که این #امورات قابل پیش بینی هستند .
مردم قطعا در هنگامی که برق قطع می شود تلاش پرسنل را در برقرراری مجدد مشاهده میکنند اما با توجه به وسعت شهرستان طبعا با هر امکاناتی هم که باشد نمی شود تمام مشکلات را حل نمود
سال پیش با مدیریتی که در سطح شهرستان انجام شد علی رغم بارش زیاد برف برق شهرستان در اکثریت جاها برقرار بود و این از نقاط قوت اداره برق محسوب می شد.
البته مردم شهرستان طبعا باید در شاخه زنی درختان همکاری لازم را انجام دهند (که البته بنده شخصا همکاری دهیاران و اهالی را در این خصوص دیده ام.)علاوه بر این اداره برق نیز باید در این امور و بر نامه ریزی قبلی اهتمام داشته باشد.
چراکه در روند عادی که امکانات قطع نمی شود .پس انتظار مردم در جایی است که حوادث غیر مترقبه اتفاق می افتد و وجود این شرایط هیچگاه توجیهی برای قطع برق یا سایر امکانات نخواهد بود.

با توجه به خصوصی بودن شرکت برق و البته نظارت دولت انتظار می رود که با توجه به شرایط فعلی جامعه دیگر شاهد قطعی این چنینی برق نباشیم.
توجه نماییم که مردم هیچگاه زحمات پرسنل اداره برق را نادیده نمیگیرند و زحمات این عزیزان همیشه مورد توجه خواهد بود.اما قطعی برق ان هم در این مواقع قطعا به صلاح شهرستان و روستاها نخواهد بود.انتظار داریم هم ریاست محترم اداره برق و هم مسولین دیگر این موضوع را مورد عنایت قرار دهند.
هدف تمام مردم پیشرفت شهرستان و استفاده از امکانات اولیه برای مردم است امید است که روزی محقق گردد.
پیروز و سربلند باشید.

مصطفی رجبی وکیل دادگستری

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای