کد خبر: 81460

تاریخ انتشار: 1396/06/20 - 8:15

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان مطرح کرد؛

جشن شکوفه ها با حضور ۳۲ هزار دانش آموز اول ابتدایی در گیلان برگزار می شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان بااشاره به تحصیل۱۸۶هزار دانش آموز گیلانی در مقطع ابتدایی در سال تحصیلی جدید از برگزاری جشن شکوفه با حضور ۳۲هزار دانش آموزپایه اول دراستان خبرداد.

به گزارش صبح شفت، سیروس محمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اظهار کرد: حدود ۱۸۶ هزار دانش آموز گیلانی در مقطع ابتدایی وارد مدارس می شوند.

وی با بیان اینکه این تعداد دانش آموز در قالب ستاد پروژه مهر در سال تحصیلی جدید وارد مدارس گیلان می شوند، افزود: از این تعداد  ۳۲ هزار دانش آموز در پایه اول ابتدایی مشغول به تحصیل می شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر ایجاد بستر مناسب و کسب آمادگی لازم جهت ورود به پایه اول ابتدایی، گفت: آموزش و پرورش گیلان با همکاری  نهادهای فرهنگی، اجتماعی ۲۶ هزار و ۵۰۰  کودک رده سنی چهار و پنج ساله را زیر پوشش آموزش غیر رسمی قرار می دهد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری جشن شکوفه ها ویژه دانش آموزان پایه اول ابتدایی و جشن غنچه هادر سراسر استان و به صورت نمادین در دبستان شهدای سلیمان داراب ناحیه یک رشت و  جشن غنچه ها در دبستان انقلاب اسلامی ناحیه دو رشت، تصریح کرد: این جشن ها همزمان دو هزار و ۵۰ واحد آموزش ابتدایی سراسر استان نیز برگزار می شود.

محمدی به برخی برنامه های فرهنگی همزمان با آغاز سال تحصیلی در سطح مدارس استان اشاره کرد و گفت:  جنگ شادی، رونمایی از کتاب تازه تألیف «شهروند کوچولو» ویژه دوره پیش دبستانی از جمله این برنامه ها است.

به گفته این مسئول توجه به محتوای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعمیق و گسترش سبک زندگی ایرانی _ اسلامی، رعایت حقوق کودکان، اجرای طرح تدبیر، برگزاری جشنواره جابر بن حیان، آموزش نوآموزان عشایری دو زبانه و آموزش ضمن خدمت معلمان در شروع ورود از مهم ترین این برنامه ها آموزش و پرورش استان است.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای