کد خبر: 81451

تاریخ انتشار: 1396/06/20 - 7:44

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت:

ورود نخستین گروه از پرندگان مهاجر به شفت/ دستگیری یکی از متخلفان شکار پرنده

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت، گفت: با کاهش تدریجی دمای هوا در مناطق شمالی زمین و آغاز فصل مهاجرت پرندگان به عرضهای جنوبی خوتکای پر سفید که از اولین گروه پرندگان مهاجر محسوب می شود از مسیر سیبری در قطب شمال به سوی تالاب های استان گیلان مهاجرت می کنند و سپس به مهاجرت خود به سرزمین های دیگر ادامه می دهند.

به گزارش صبح شفت، رضا زمانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود نخستین گروه از پرندگان مهاجر به این شهرستان، اظهار کرد: با کاهش تدریجی دمای هوا در مناطق شمالی زمین و آغاز فصل مهاجرت پرندگان به عرضهای جنوبی خوتکای پر سفید که از اولین گروه پرندگان مهاجر محسوب می شود از مسیر سیبری در قطب شمال به سوی تالاب های استان گیلان مهاجرت می کنند و سپس به مهاجرت خود به سرزمین های دیگر ادامه می دهند.

وی افزود: خوتکای پر سفید از خانواده مرغابی سانان و اردک های روی آبچر است و حدود ۳۷ سانتی متر طول دارد و از خوتکا معمولی کمی بزرگتر و گردنی باریکتر دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: در همین راستا مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت طی گشت و کنترل در مناطق یک نفر متخلف شکار پرنده که مبادرت به احداث غیرمجاز کومه نما و نصب تور هکش نما و شکار یک قطعه خوتکا نموده بود دستگیر و جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر گونه شکار و زنده گیری هر گونه پرنده با هر روش صید از قبیل کومه نما، تور هوائی و سایر روشهای شکار و صید ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

زمانی خاطرنشان کرد: از عموم شکارچیان تقاضا می شود قبل از صدور مجوز قانونی پروانه شکار و صید از هر گونه اقدام به شکار در مناطق خودداری نمایند.

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای