کد خبر: 81357

تاریخ انتشار: 1396/06/07 - 12:42

«رقص کاغذ پاره ها» و مرثیه ایی برای تئاتر شفت!

اعضای شورای اسلامی شهر شفت تنها مسئولینی بودند که در هنگام اکران نمایش هنرمندان شهرمان حضور داشتند و جای خالی دیگر مسئولین در صندلی های سالن ارشاد بطور غم انگیزی احساس میشد.

صبح شفت: عصر روز ششم شهریورماه بود که برای دیدن تئاتر « رقص کاغذ پاره ها» از گروه هنری آرتا به سالن اداره ارشاد شهر شفت رفتیم.

موسیقی ملایم و روح نوازی که از بلندگو های سالن در حال پخش بود، باعث میشد که انتظار شروع نمایش دلچسب باشد.

نمایش با تاخیر بیست دقیقه ای آغاز شد و با بازی خوب امید فاتح که سرپرستی گروه را نیز برعهده داشت، گرمی خاصی گرفت.

تلاش چند ماهه دوستان در گروه حاصل این نمایش بود که حتی استقبال سرد مسئولین و اهالی شهر از طراوت و گرمی آن چیزی کم نکرد.

بازی فوق‌العاده کمند پورمهدی نیا و بهنام گلرنگ در امتداد این نمایش خوب بود که حیفم آمد بخاطر اجرای زیبایشان به مهدی استقامتی که کارگردانی این مجموعه رابر عهده داشت، تبریک نگویم.

اخرین روز اجرای نمایش «رقص کاغذ پاره ها» تماشاگران جوانی داشت که وجود این تماشاگران جوان و نوجوان این نوید را می داد که فرهنگ و هنر در نزد کم سن و سالان این مرز و بوم اهمیت بیشتری دارد. چرا که اگر حضور مهندس شکاری، یاسر شادفر و مجتبی لامکان از اعضای محترم شورای اسلامی شهر شفت در نمایش پایانی نبود، نوشته ام شاید رنگ و بوی دیگری داشت.

اعضای محترم شورای اسلامی شهر شفت تنها مسئولین شفت بودند که در این نمایش حضور داشت و جای خالی دیگر مسئولین در صندلی های سالن ارشاد بطور غم انگیزی احساس میشد.

از طریق دوستان خودم که در دیدن نمایش همراهم بودند، مطلع شدم که ریاست اداره ارشاد برای همه مسئولین و ادارات دعوتنامه شرکت در تئاتر را فرستاده بودند اما متاسفانه حضور این عزیزان یا نماینده هایشان برای تشویق و دلگرمی هنرمندان شهرمان، را در این نمایش مشاهده نکردم که جای تامل دارد چرا که به گمان حقیر اگر فرهنگ و هنر یک شهر یا جامعه مورد تشویق قرار نگیرد، دلسری دست اندرکاران را موجب خواهد شد و چه بسا تداوم این روند به رویش هنرمندان جدید در شهرستان نیز آسیب برساند.

پایان نمایش و صحبت های کارگردان در ذهنم حس بدی را القا کردْ درست همانجایی که تماشاگران با تشویق های مکررشان شور و شعف وصف ناشدنی را در سالن حکمفرما کردند، مهدی استقامتی، کارگردان این مجموعه با گفتن اینکه «از ارشاد حمایت دیدیم اما از مسئولین نه» آغازگر مرثیه ای برای هنر شهرستان بود که جای تامل و تفکر زیادی در این وادی داشت و امیدوارم دست اندکاران و مسئولین به این بخش از فرهنگ شهرمان توجه ویژه ای داشته باشند تا شاهد تعالی و پیشرفت هرچه بیشتر فرهنگ و هنر در شهرستان باشیم.

محمد شکوهی

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای