کد خبر: 78413

تاریخ انتشار: 1395/08/30 - 18:57

اندر حکایت حادثه تلخ شهر فومن؛

مرثیه ای تمام قد برای ادارت فرهنگی/ ما را چه شده است!

هزاران نهاد و سازمان فرهنگی اگر نمی توانند همین یک ارزش که ” فحش دادن بد است” و” کتک زدن راه اجرای قانون نیست ” را در جامعه نهادینه کنند، پس بدرد چه چیزی میخورند.

به گزارش صبح شفت، حادثه اخیر شهر فومنبقدری تامل بر انگیز است که نتوان به راحتی از کنارش گذشت ، در این میان هزاران واکنش نشان داده که چرا این رفتار در شهری صورت می گیرد که زادگاه بزرگانی چون بهجت ها و شیون ها و.. بوده است، آنچه مهمتر از همه باید بدان توجه کرد این است که چه چیزی باعث شده تا شهروندی قانون شکنی کند و یک مامور قانون برای اجرای آن از خود قانون هم پا را فراتر بگذارد!

آیا ابتدا آن بانو و مامور آدم های قانون شکن هستند یا کس و کسانی آنان را وادار به این اقدام کرده اند؟

چرا آنانی که اینگونه علم دلجویی برداشته اند و به اصطلاح پاک کنی در دست گرفته اند و در حال پاک کردن این اتفاق هستند، پیشتر با برنامه ریزهای لازمه جلوی اینگونه رفتار ها را نگرفته اند؟

باید مسئولین امر پاسخ دهند چه شده در جامعه ای که مادر مقدس ترین واژه است در روز روشن اینگونه دشنام سر می دهد و کارگر که دستانش را پیامبر بوسه می زند اینگونه دست درازی کند؟

سازمان ها و نهاد های فرهنگی ما در قبال نهادینه کردن این فرهنگ ارزشی چکار کرده اند که مادری به خود اجازه داده پدر مرحوم کسی لقب …..بدهد و پسر همان پدر مقابل فرزند، مادر را بزند ؟

ایا با دلجویی از مادر و بازداشت کردن پسر این مهم حل میشود ؟

آیا جا ندارد که مسئولین فرهنگی فکری به حال عاقبت خود بکنند؟

سازمان تبلیغات اسلامی،اداره اوقاف و امورخیریه ،آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان و هزاران نهاد و سازمان دیگر اگر نمی توانند همین یک ارزش که ” فحش دادن بد است” و” کتک زدن راه اجرای قانون نیست ” را در جامعه نهادینه کنند، پس بدرد چه چیزی میخورند.

هر چند گره کار پر واضح و مشخص است و تا زمانی که شخصی که مهندس عمران است در اداره فرهنگی تصمیم سازی کند و کسی که کارش دین و فرهنگ جامعه است دنبال تصمیم سازی در حوزه عمران است باید منتظرصحنه های دلخراش تر از این باشیم .

اما خدا رحم کند به مردمی که برای سیر کردن شکم خود به هم رحم نمی کنند و خدا نیامرزد مسئولی را که مردم را به این روز انداخته است.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه