کد خبر: 66880

تاریخ انتشار: 1394/04/07 - 16:34

وعده های دیروز شورای شهر که امروز در بدهی به رستورانها کباب می شوند

شورای شهر و شهرداری شفت به یک رستوران بابت هزینه های صرف غذایی همایش ها، جلسات و پذیرایی از مهمان ها بدهی میلیونی دارد.

به گزارش صبح شفت، در سالهایی که قرار است کشور به مدد توصیه های مقام معظم رهبری و مدل اقتصاد مقاومتی از انواع بحرانهای مالی رها گردد، شنیدن اخباری مانندبدهی دهها میلیونی شهرداری شهر شفت، آنهم فقط برای هزینه غذای همایش ها،و پذیرایی های داخلی، خبر امیدوار کننده ای برای مردم نیست. زمانی که صاحب رستوران طرف قرارداد پس از گذشت سه ماه برای دریافت مطالبات خود به شهرداری مراجعه می نماید اما به بدترین شکل ممکن در برخورد با یک ارباب رجوع مواجه می شود و می شنود که هر کاری دلش میخواهد بکند و اینجا خبری از پول نیست.
اعتراض شهروند گرفتار و طلب کار به جایی نمی رسد و این همان شورای شهری است که وعده داده بود چنانچه مردم به آنها رای دهند کاری خواهند نمود که خروسهایشان هم تخم بگذارند اما اکنون چوب لای چرخ مردمی می گذارند که دل به آبادانی و توسعه پایدار شهر شان بسته اند.
در همین میان عنوان می گرددمجموعه شهرداری توان پرداخت هزینه هایی مانند حقوق پرسنل را ندارد و یاآنکه برگ چک برای مطالبات مردم در دست آنان نیست و مواردی از این دست که همگی طعم قرص سرگردانی برای مردم دارد و کسی نمی داند داد به کجا ببرد تادرمان بگیرد.
اما این تنها یک سوی بی برنامه بودن این مجموعه را می رساند. مجموعه ای که در ابتدایی ترین هزینه های خود مانده باشد آنگاه از جیب ضعیف مردم دهها میلیون تومان برای همایش هایی خرج می کند که در این شهر کوچک برگزارمی گردد.
همایشهایی که به تائید بسیاری از بزرگان کشور مشکلی را از مردم حل نمی کند و خروجی آن چیست به سمع و نظر مردم رسانده نمی شود. هزینه هایی که با توجه به شرایط موجود اقتصادی مردم و کشور، به جای حل مشکلات وباز کردن گره های کور زندگی آنها، گره ای محکمتر براموراتشان میزند.افرادی که سوگند یادکرده اند تا بهترین شرایط عمران و آبادانی، رفاه اجتماعی و توسعه پایدار را برای همشهریان خود به ارمغان آورند اما درکنار عوارض سنگینی که از مردم دریافت می کنند حتی در حل ابتدایی ترین معضل شهر که همان مشکل سد معبرها است ناتوان مانده اند.
حال سوال این است که از سوی مردم و مسئولین چه گزینش و تصوری از عملکردهای اینچنینی برخی افراد صورت گرفته است؟ افرادی که به خود اجازه میدهند دریافتی های عوارض مردم را بی رحمانه هزینه غذای همایش ها کنند.
کسانی که به گفته خودشان از پشتوانه مالی اداری خوبی برخوردار نیستند،خزانه آنها خالی است و حتی نمی توانند حقوق کارکنان را پرداخت نمایند.
کسانی که حتی توان خرید یک دست لباس معمولی برای رفتگران زحمتکش رانداشتند و این زحمت کشان بی ادعا با لباس های شخصی خود، بدون رعایت هیچگونه از استانداردهای بهداشتی و ایمنی لازم به پاکیزگی معابر و خیابان های شهر مشغولند.
شهری که سالهاست از وجود یک ناوگان حمل و نقل عمومی و داخلی بی بهره مانده و مردم برای طی کردن مسافت های کوتاه ، رساندن بیماران با استفاده از موتور سیکلت به بیمارستان شهر،هزینه زیاد و خطرات فراوانی را به جان می خرند، شاهد آنند که شورای شهرشان که مورد اطمینان و وثوق آنان بوده به خود اجازه برگزاری همایش هایی را می دهد که اکنون طلبکار آن ناچار است برای دریافت مطالبات خود به خواهش و التماس بیافتد.
سوال دیگر آن است که آیا در احکام صادره از سوی وزارت محترم کشور برای آنها چنین مجوزهایی در نظر گرفته شده است که بیت المال مردم صرف هزینه های بیهوده گردد. آیا شعار سال گذشته مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی این بوده است که بجای حل مشکلات مردم به فکر برگزاری برنامه های بی نتیجه باشند و به جای رسیدگی به امورات شهر و شهروندان از جیب آنان برای موارد غیر ضرور استفاده شود.
دولتی که خود سعی می کند با صرفه جویی در هزینه هایی مانند حذف یارانه بگیران پردرآمد، بخشی از معضلات اقتصادی جامعه و مردم را حل کند آیا چنین رفتاری را در بدنه مالی محاسباتی خود می پذیرد، مردمی که با پرداخت عوارض گزاف به شهرداری، انتظار داشتند این مبالغ جهت عمران و آبادانی ،تهیه لوازم و امکانات تفریحی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری،اشتغال،
ازدواج آسان جوانان و امثالهم خرج گردد اکنون شاهد ولخرجی های اینچنینی مسئولان شهرداری خود باشند؟ آیا شایسته است تاوان انتخاب این مردم فهیم،نجیب، شهیدپرور و همیشه در صحنه این گونه رفتارها باشد که میزبان همایش ها و جلسات بی ثمری شوند که پول آن نیز به بدنه اقتصاد شهر برنگردد؟آیا پاسخ اعتماد مردم تحمل این همه رنج و عذاب و عقب افتادگی نسبت به شهرهای مجاور است .
اما بحث اصلی، رفتارهای اجتماعی متولیان شهر است که جای سوالات فراوانی را در ذهنمان باز می نماید. رفتارهای اجتماعی مانند اصول اولیه تکریم ازارباب رجوع توسط این عزیزان که شهرداری به عنوان یک مجموعه مردم نهاد باید در راس عمل به این رفتارهای ایرانی و اسلامی باشد. در همین خصوص و مورد رخ داد فوق در پی آنیم که:
1.بحث شرایط سخت مالی کشور و انواع صرفه جویی های مجموع کارگزاران شهر،در جایی مانند شهرداری چه معنایی دارد؟
2.فرهنگ صیانت از دارایی های مردم در گروه شهرداری این شهر در کدامبرنامه ها لحاظ گردیده است؟
3.مبحث اعتماد مردم به تصمیمات مالی برگزیدگان خود به چه میزان در مجموعه هایی مانند شهرداری لحاظ می گردد؟
4.مجموعه ای که توان مدیریت مالی بر همایش های خود را ندارد چطور میتواند ادعای مدیریت مالی بر یک شهر را داشته باشد؟
5.نهادهای نظارتی شهر در این خصوص به چه میزان یار و یاور مردم در احقاق مطالبات اجتماعی خود هستند؟
6.همدلی و همزبانی مردم و مسئولین و سفارشات موکد رهبر فرزانه نظام به چه میزان نصب العین مواردی اینچنینی است؟
7. بازخورد منفی چنین رفتارهای نادرست مدنی در شهر چیست و تبعات آن برای اقتصاد مدنی شهرستان چه خواهد بود؟
8.با وجود چنین اخباری بحث جذب سرمایه گذار بومی و غیر بومی جهت عمران وآبادانی شهر چگونه است؟
9.بی انظباطی مالی رخ داده را به چه میزان می توان به سایر عملکردهای آن مجموعه تعمیم داد؟
در پایان امیدواریم مجموعه محترم شورای شهر شفت و شهردار محترم ترتیبی اتخاذ نمایند که معضل ایجاد شده طوری مرتفع گردد که تبعات آن برای شهر و مردم بیشتر نگردد. در این بین گروه شورای شهر حتما در میان خود از وجود انسانهای شریف و بزرگواری سود می جویند که در چنین مواردی مشکلات روی داده را آنچنان مدیریت می نمایند که از ایجاد خسارات های بیشترجلوگیری به عمل آید و امیدواریم با تلاش همه عزیزان، مشکلات ریز و درشت اینچنینی یکی پس از دیگری مرتفع گردد تا مردم از انتخابهای اصلح خود لذت کافی و وافی برده باشند و شرمسار خود نگردند.
انتهای پیام/

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 9

کل نظرات :22

 • ناشناس

  تاریخ : 7 - تیر - 1394

  به قول جناب خان:همااااااااااايش!! چه همايشي آخه؟ خروجي اين همايش چي بوده كه هيچكس خبر نداره؟ چند نفري با پول بيت المال از خودشون پذيرايي ميكنن و ميذارن به حساب همايش!
  صبح شفت لطفا حرف و كامنت مردم رو بذارين شايد شورا متوجه بشه مردم باهوش تر از اين حرفان! خواهش ميكنم اينقدر محافظه كاري نكنيد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 7 - تیر - 1394

  سلام به مدیر موفق خبرگزاری صبح شفت
  اسم رستوران چیست ؟ مبلغش را اعلام کنید ؟
  بابت این مطالب از شورا و شهردار سوال شود بابت غذا خوردن پول است ولی برای رفتگران که 3 ماه است حقوق نگرفته اند پول نیست .


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 7 - تیر - 1394

  رستوران ترنج(پیمان علیزاده)
  حدود 15 میلیون تومان
  اینم در نظر داشته باشید که چند ماه بیشتر از افتتاح این رستوران نمیگذره


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  صبح شفت عزیز:
  برگزاری همایشها توسط دستگاههای بالاتر مصوب و شهرداریها موظف به انجام آنها هستند و غالبا اهداف فرهنگی ،اجتماعی ، اسلامی ، ملی و …. را دنبال میکند.
  بکاربردن عبارت (پرداخت هزینه گزاف به شهرداری ) نوعی دهن کجی به قوانین جاری کشور است و شهرداری هرگز نمی تواند خودسرانه از مردم عوارض دریافت نماید و حتی چنانچه کمتر از حد تعیین شده از شهروندان عوارض دریافت نماید تخلف بوده و باید پاسخگو باشد.
  در پایان مراتب تاسف خود را بابت فرافکنی و تشویش اذهان عمومی از جانب صبح شفت ابراز داشته و معتقدم رسالت رسانه ای شما بیان تمام جوانب و حقایق است و نه تفسیر یکسویه و هدفمند آن.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  به به به
  هردم ازاین باغ دزدی می روید!
  همایش چیه؟ بابا اینها دروغ میگویند راستش اینه؟؟

  رستوران ترنج مبلغ 13700000هزار تومان بابت خوردن غذای شهردار و 3نفر اعضای شورای شهر است!! بله تعجب نکنید به عنوان مثال هروعده غذا ایشان عبارت بود از یک پرس کباب همراه با ماهی و هر غذای محلی موجود !! ……………………………………..
  موقع خروج از رستوران از آقای (صفر) کارگر روزمزدی که با جان دادن دنبال یک لقمه نان هست و همیشه جلوی چهار راه با پیراهن پاره و جوراب سوراخ منتظر آمدن ماشین سیمان است تا لقمه ای نان برای بچه هایش ببره خجالت نکشیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  واقعأ …… برای شما واجب است


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  عزیز ناشناسی که می فرمایید برگزاریه همایش ها از بالا مصوب میشه یعنی استانداری مصوب میکنه به شهرداری که در طی چند ماهی که این رستوران دایر شده و این شهردار اوده حدود 15میلیون تومان غذا بابت همایش بده؟


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  دوست عزیز میشه اسم اعضای شورای شهر(یعنی اون 3تا)رو نام ببرید تا شفاف سازی شه؟


  پاسخ

 • شفت

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  سلام شفتی های عزیز وقتی درانتخابات شورای شهر دوستی ورفاقت را جایگزین شایستگی ولیاقت میکنیم معلوم است که یک شهردار غیربومی که هیچ وابستگی به شهرستان ما ندارد می آورند تا بتوانند به اهداف خود برسند من خودم شاهد هستم که ………..ماشین شهرداری را جلوی فروشگاه ……………. پارک نمود وکارگر رستوران چند پرس غذا داخل ماشین او گذاشت . آقایان شورا برای شهردار غیر بومی فرقی نمیکند که رفتگران زحمتکش ما حقوق گرفته اند یا نه .پرسنل بی ادعای آتش نشانی که با جان خود بازی میکنند لباس مناسب برای این کار دارند یاخیر چون او یکی دو سال در این شهر خواهد ماند وبعد برای همیشه این شهر را بدرود خواهد گفت مانند شهرداران غیر بومی گذشته . من از مدریت رستوران ترنج تشکر میکنم که بدون هیچگونه ملاحظه ای واقعیت راعنوان نمود تا مردم ما بدانند پولهایی را که بابت عوارض وهزینه های ساخت دیگر به نام عمران وآبادانی شهر از مردم میگیرند صرف خوشگذرانی خودشان میکنند .در پایان از شورا این سوال را دارم که یعنی ما در حد این آقا صفر کسی را در شهرمان نداشتیم که شهردارمان شود .اگرنداشتیم که دیگر خیلی عقبیم.


  پاسخ

 • شفت

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  سلام شفتی های عزیز وقتی ما در انتخابات شورای شهر دوستی ورفاقت را جایگزین شایستگی ولیاقت میکنیم باید انتظار داشته باشیم که آقایان شورا یک چنین شهردار غیر بومی را که تا بحال به شفت نیامده بود وهیچگونه وابستگی ودلبستگی به شهرمان ندارد وهرگز فکر نمیکرد که شهردار شود به شهرمان می آورند تا به اهداف خود برسند آقایان شورا مردم ما دارای حافظه قوی هستند ومیدانند که قول شهردار بومی داده بودید وبرای حرف خودتان ارزش قائل نشدید .یا آقای بهشتی را با سلام وصلوات آوردید بعد اورا در دفتر شورا مجبور به استعفا کردید.این را بدانید اگر مردم ما حرف نمیزنند بخاطر این است که میخواهند حریمها حفظ شوندوحرمتها شکسته نشود.من ازکسبه های اطراف رستوران هستم خودم شاهدم که آقای شهردار ماشین شهرداری را جلوی فروشگاه بسیجیان پارک کرد و کارگر رستوران چند پرس غذا برای او داخل ماشینش گذاشت وبا خود برد.ودرهفته چند روز برای صرف نهار به رستوران می رفت.من از مدیریت رستوران ترنج کمال تشکر رادارم که در نهایت صداقت واقعیت را عنوان نمود تا مردم ما بدانند پولهایی را که بابت عوارض شهرداری ودیگر هزینه های ساخت وغیره از مردم کم درآمد ما با عنوان عمران وآبادانی گرفته میشود صرف خوش گذرانی آقایان میشود تازه منت هم سر ما میگذارند چون به من رای داده بودی برایت تخفیف گرفتم .در پایان از شورای محترم یک سوال دارم یعنی ما در شهرمان یک شهردار در حد این آقا که هرگز در آرزوهایش به شهردار شدن فکر نمیکرد نداشتیم که شهردارمان شود وشهرداری یک سکوی پرتابی برای او باشد شاید روزی به درجات بالاتر برسدوبه عنوان یک بچه محل به او افتخار کنیم .قضاوت با شما مردم خوب و بی ادعای شفت همیشه مظلوم


  پاسخ

 • شهروند شفتی

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  دوست عزیز عضو شورای شهر که به نام ناشناس پاسخ داده اید همایش ها مصوبه استان و یا کشور است آیا شورای محترم معنا و مفهوم برگزاری همایش با محوریت توسعه شفت را می فهمد ؟ کدام همایش ؟ کدام جلسه با مصوبات قابل قبول برای شهروندان شفتی ؟ از خدای خود و از چهره ی این مردم نجیب که به شما به واسطه حرفهایتان اعتماد کردند خجالت بکشید . به جهت اینکه آخرت خود را بیش از این خراب نکنید بگذارید و بروید .این شهردار فقط مجری حرفهای غیر عقلایی چند نفر عضو شورا است نه شهردار شهرشفت عالم پرور.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 8 - تیر - 1394

  فقط یک بار تصاویر اعضای شورا رو کنار هم درذهن نقش ببندید.
  بستید؟
  آره؟
  چه انتخاب کردیم!!!!!!
  نوش جانشان.


  پاسخ

 • شهروند شفت

  تاریخ : 9 - تیر - 1394

  با سلام به همه شهروندان عزیز و فهیم شفت ضمن قبولی عبادات همه روزه داران ، موضوعات بسیار زیبا و با زیرکی بسیار قشنگی عنوان گردید ، خوب بقول دوست ناشناس بالای ما چشمهای خود را ببندم و بدون احساس اما با عقل فکر کنیم که هدف این مطالب گفته شده البته داخل پرانتز مطالبه رستوران جای خود محفوظ دیگرانیکه از آب گل آلود ماهی میگیرند همین دوستان دست در دست هم داده بودند و مردم نیز با رای خود به آنها انتظار و امید بر این داشتند که بقول دوستان دیگر در عمران و آبادانی شهر بکوشند و کار کنند که نشد ، چرا نشد ؟ در سال اول موتور حرکت این عزیزان خوب کار می کرد و چرا بعد بنا به کدام دلایل مسیر حرکتشان را به حاشیه بردند ؟ خوب می توانید فکر کنید که چرا اینجور شد، مردم عزیز شما می توانید ببینید که کدام یک از عزیزان شورا منافع داشته وبعد از بکار آمدن دوستان جدید منافع آنها محدود و یا به خطر افتاد و یا محو شد ، بستگان کدام عزیزان شورا در شهرداری بکار گرفته شدند و بصورت زنجیری نگاه کنیم چند نفر هستند ، عزیزان شورا بغیر از نمایندگی مردم و خادمی مردم به چه شغلی مشغول هستند (و همان طورکه استحضار دارید زندگی روزمره عادی دارای هزینه بسیار زیادی است ) از کجا وچگونه تامین شده و داراییهای عزیزان در چه سطحی است من قضاوت را به وجدان مردم می سپارم و مردم عزیز خواهش که با چشمی باز و با وجدان آگاه قضاوت کنند و با هر حرفی از عده ای ابلیس واز گروه دیگر قدیس نسازند .


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 9 - تیر - 1394

  باسلام
  به عنوان یک شهروندخوبیت نداردکه کلیه مسائل مالی شهرداری درابطه باپذیرایی رسانه ای شودبایدباکمی سعه صدروخویشتن داری ازهردوطرف مسائل حل گردد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 9 - تیر - 1394

  آقایان شورا با پول مردم ………………… خود وتمام اعضای خانوادشون رو عمل زیبایی کردن جدیدا شنیدم می خواد …….. رو هم عمل زیبایی کنه وبقیه فامیل رو ……


  پاسخ

 • ناشناس 12

  تاریخ : 9 - تیر - 1394

  باد آورده را باد میبرد.میدونین که منظورم چیه بچه های شفت یه روزی بشه که دوباره برن آژانس با هم کار کنن


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 10 - تیر - 1394

  با سلام خسته نباشید به همه مردم فهیم و همیشه حاضر در صحنه ، بعضی از دوستان با صحبت های به ظاهر دلسوزانه ولی در پس پرده چیزهای بسیار نهفته که نشان از ناکامی و شکست از ناحیه بعضی از یاران خود بظاهر خورده است میدهد ، که ابتدای ورود دراین عرصه قول هایی به خانواده و نزدیکان خود داده بودند که با اعتراض دیگران دوستان خود مواجعه شدند و همین امر باعث گردید که کمر اعتراض و ناسازگاری این عزیز در اداره و کوچه وبازار شد که با حیله توانست برادر خود را در شهرداری وارد کند ولی فامیل دیگر خود را نتوانست و همان شخص (برادر) را برده بوده ان هم تدبیر دیگران که ما نیامده ایم برای خود و بستگان کار نماییم وهمین ها کارهای اشتباه شورا ی ما هستند که این همه حاشیه می آفرینند مردم فهیم هوشیار وآگاه باشید و با عقل بیانشید که چطور و چگونه راه هست این راه بی سرو سامان


  پاسخ

 • کاندیدا

  تاریخ : 11 - تیر - 1394

  با سلام و احترام و قبولی طاعات و عبادات شهروندان محترم یک جمله می گویم و بس :
  از ماست که بر ماست منی که هویت خودم رو با پنج هزار تومن روز انتخابات می‌فروشم به اونی که پول قرض کرده تا رای بیاره باید بدتر از اینا رو ببینم خوب که ازما درخواست دستی نمی کنن یا نمیگن پنج تومان مون رو بدید! ! ! ؟ والا….


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 11 - تیر - 1394

  جناب آقای شهردار به فکر شهر شفت باش مدیر و شهردار باید برنامه داشته باشد میدان و خیابان اصلی شهر وضع بسیار افتضاح پیدا کرده مگر شما نمی بینید و یا هیچ احساس مسئولیتی راجع به آن ندارید خیابان اصلی شهر مغازه رو خراب میکنند وهمانظور میسازند بدون رعایت قانون پس کار شما در این شهر چیست فقط …..


  پاسخ

 • محمد علی -ق -م

  تاریخ : 11 - تیر - 1394

  سلام
  تا انجایی که من خبر دار شدم این که به خاطر دعوا های مکرر شورای شفت کلیه بوجه های در نظر گرفته جهت عمران و ابادانی این شهر کنسل شده ست ، حال سوال این که آیا این همه ضرر ارزش داره تا ما موقع انتخاب شورا ما اصلا به فکر انتخاب شایسته نباشیم و انتخاب را بر مبنای چیزهای دیگر بگذاریم.
  من از همین جا از همه همشهری های عزیز درخواست دارم تا به فکر ابادی باشن تا ویرانی.


  پاسخ

 • شفتی

  تاریخ : 14 - تیر - 1394

  اخرین کار عمرانی شما کدوم بوده از وقتی این شهردار امده چیکار کرده فقط خمردین یعنی اقا نصف بخورین نصف کار کنین باز ما رازی هستیم شما همرو میخواین بخورین


  پاسخ

 • شیما حسن زاده

  تاریخ : 17 - تیر - 1394

  مگه غذا خوردن چقدره گران شده است که این همه بودجه برای هزینه می گردد. بجای اینجور هزینه های الکی و بخودی بهتر است شهرمان را بسازیم تا شاهد یک شهر خوب و توریستی باشیم. نباید که همش در رستوران برویم و غذا بخوریم با عوارضی که مردم میدهند بابت شهرداری. امیدوارم شهرداری ازین ببعد کمتر پولها را صرف غذا خوردن کند و بیشتر برای شهر عزیزمان شفت خرج کند.


  پاسخ

 • قاسم یوسفی زاد

  تاریخ : 17 - تیر - 1394

  حضرت امام فرمودند انقلاب از آن پابرهنگان است. عوارضی را که مردم انقلابی به شهرداری می پردازند نباید صرف غذا خوردن در رستورانها شود بلکه باید در خود شهر بازتاب داده شود با خدماتی که به شهروندان شریف شهرستان شفت ارایه میگردد.


  پاسخ

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای