کد خبر: 10539

تاریخ انتشار: 1392/02/07 - 1:50

پای درد و دل شهردار: شهرداری رابا4میلیارد ریال بدهی تحویل گرفتم!

وخامت اوضاع تا آنجا بود که به شهرداری شفت اعتماد نمی کردند که یک پاکت سیمان نسیه بدهند/برای شهرداری زیر بنایی کار کردم/شفت باید 4 برابر احمدسرگوراب اعتبار دریافت نماید اما امسال فقط 100 میلیون تومان به شفت تخصیص داده اند

صبح شفت : همانطور که می دانید باوجود تلاش شبانه روزی شهرداری علی الخصوص در زمینه عمرانی، شهروندان انتقاداتی دراین حوزه دارند. وبسایت خبری صبح شفت، نیز در مقاطعی این انتقادات را منعکس نموده است.اما رسم انصاف این است که شهرداری نیز تریبونی برای پاسخگویی داشته باشد.آیا شما به عنوان شهردار شفت انتقادات صورت گرفته را وارد می دانید؟

شهردار شفت: انتقاد منصفانه کار خوبی است. نظر من این است که با توجه به وجدان شرعی خود، باید از مسئولین منصفانه انتقاد شود.این چیز بدی نیست که از من یا هر مسئولی دیگری انتقاد نشود ، و همه به به و چه چه گویان باشند. اما انتقاد باید منصفانه باشد.متاسفانه بعضی از کاندیداهای شورای شهر شفت که در بدنه شهرداری نیستند ، شروع به  انتقاد از شهرداری نموده اند. شورای شهر باید مطالبات شهرداری را در مجموع پیگیری نماید. مطالبات شهرداری فقط تغییر شهردار نیست.من به عنوان شهردار در این مدت 4 سال و اندی که در شهرداری هستم، استعفایم همیشه در جیبم است.

صبح شفت :آیا شما شهروند شفت  هستید؟

 من کارمند رسمی این دستگاه هستم. من فقط سه سال در شهر شفت نبودم . چون از اواخر 82 تا اوایل 85 شهردار ماسال و شاندرمن بوده ام. من هر روز حتی روزهای جمعه ، غیر از ساعت اداری در شفت بوده ام. در اکثر روزها  تا ساعت 8 عصر در شفت هستم.این در حالی است که حتی ساختمان ما استیجاری است.

سوال این است که چه کسی شهرداری را به این روز انداخته است ؟باید واقعیت ها را گفت.  از سال 82 تا سال 83 چه بر این شهر گذشت؟ باید با وجدان بیدار حرف بزنیم.از منِ مسئول، باید انتقاد بشود. اما خرابی شفت به حدی  است که انبوه  کارهای صورت گرفته توسط  ما به چشم نمی آید.

من زمانی شهرداری را در اردیبهشت ماه 87 به عنوان سرپرست  تحویل گرفتم که  کارمندان شهرداری سه ماه حقوق نگرفته بودند. همه هم شاهدند. شهرداری به عناوین مختلف بیش از400 میلیون تومان بدهکار بود. فقط کارمندان شهرداری از این اداره بیش از 80 میلیون تومان طلب داشتند.

هیچ اعتمادی به شهرداری وجود نداشت. وخامت اوضاع  به آنجا رسیده بود که حتی به شهرداری شفت اعتماد نمی کردند که یک پاکت سیمان نسیه بدهند. بودجه های عمرانی را – از ترس اینکه برای مصارف دیگری هزینه شود – به ما نمی دادند!

زمانی که شهرداری را به ما تحویل دادند قرار بر این بود که سرپرست شهرداری شوم. من نه پارتی داشتم و نه بستگانی که بگویم به واسطه آنها شهردار شدم.

صبح شفت :شما زمانی که شهرداری را تحویل گرفتید ، آیا از قبل در جریان این مشکلات بودید؟

بله  می دانستم.

صبح شفت :پس چرا تحویل گرفتید؟

زمانی که از شاندرمن به عنوان کارمند به شفت آمدم، چندین بار از شورای اسلامی شفت دنبال من آمدند؛ آقای علیزاده که قبلا عضو شورا بود، آقای جعفرزاده و آقای عفتی هم همینطور. من زمانی که شرایط شهر داری را در آن زمان دیدم گفتم به هیچ وجه این پست را قبول نمی کنم. همین آقای عزیزی که رئیس شوراست، خیلی تلاش کرد که در آن مقطع قبل از آقای باهنر، من شهردار شوم. ولی وقتی که جو حاکم را دیدم، از قبول آن امتناع نمودم. من شهردار شوم که چه بشود؟ شهردار پست دهان پر کنی است اما کسی که پستی را قبول می کند باید واقعا مسئولیت آن را بپذیرد و بازدهی داشته باشد.

صبح شفت :آیا شما این بازدهی را داشتید؟

بله من در زمان خودم بازدهی بالایی داشتم و از عملکرد خود کاملا راضیم. خدمتان عرض کردم که زمانی که من شهرداری را تحویل گرفتم سه ماه بود که کارمندان شهرداری حقوق نگرفته بودند و شهرداری بیش از 400 میلیون تومان به عناوین بدهکاری داشت. شهرداری به یک ساختمان استیجاری منتقل شد.

اولین گامی که برداشتم ، اعتماد سازی بود. با اطمینان تمام می گویم که  در طول حدود 56 سالی که شهرداری شفت تأسیس شده است، پروژه های عمرانی که در زمان من انجام گرفته بیش از همه دوره ها بوده است. هیچ زمانی این حجم از کار و عمران صورت نگرفته است .

بنده به عنوان شهردار، بیش از 200 هزار متر مربع شن ریزی انجام داده ام. بیش از 120 هزار متر آسفالت ، شامل 7 خیابان و  50 رشته کوچه، صورت داده ام. همه این موارد هم با اسم و سند موجود است.

شروع به احداث ساختمان شهرداری با بیش از 1850 متر مربع نمودیم که تا این زمان70 درصد کار انجام شده است و در آینده نزدیک هم قابل بهره برداری است. یکی از ویژگی های قابل توجه این ساختمان اداری  این است که  شامل سه واحد تجاری هم می شود. علاوه بر این  یک بخش از ساختمان را به بانک اختصاص داده ایم. این بدین معنی است که این ساختمان یک سرمایه یک میلیارد تومانی برای شهرداری شفت به حساب می آید.این کار، یکی از پروژه های بزرگ شهرداری در دوران تصدی من است.

مورد دیگر مربوط به پارک شفت است. شفت شهری بود که پارک نداشت. ما اقدام به ساخت پارک سیاحتی و گردشگری در این شهر نمودیم. ما حدود دو و نیم هکتار زمین، گرفتیم و شروع به احداث پارک نمودیم که تا کنون 8000 متر مربع آن آماده و قابل بهره برداری است. با هماهنگی با سازمان ایرانگردی و جهانگردی،  نزدیک 100 متر مربع ساختمان، شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی و …در حال ساخت داریم.

در واقع ما در فاز اول این پروژه ،احداث یک واحد تجاری، نصب وسایل بازی و صندلی ، سنگپوش، کاشت درخت، نصب چراغ برج نور، نرده گذاری و.. را به انجام رسانیدم. یعنی توانستم در زمان انتصاب خودم، یک مکان سرگرمی و تفریحی برای مردم این شهر فراهم نمایم.

علاوه بر آن ما بیش از 6 هزار درخت در سطح شهر کاشتیم. درختهایی چون سرو زرین، سرو نقره ای، سرو خمره ای ، ون ، افراو … در خیابان شهید مطهری ، خیابان شهید دستغیب، خیابان آیت الله طالقانی،  خیابان 17 شهریور و …  کاشته شد. این درخت ها را که عرض کردم بالغ بر 6000 هزار اصله می باشد را ما کاشتیم و وظیفه دیگران است که خوب از آنها نگهداری کنند. من این اقدام شهرداری را از هر چیز دیگر بهتر می دانم. اگر این درخت ها خوب نگهداری شوند، برای من از احداث ساختمان شهرداری هم با ارزش تر است.

در اقدام دیگر، ساختمان سابق کتابخانه را از مالکیت ارشاد در آوردم و در اختیار شهرداری قرار دادم.  حداقل 500 میلیون تومان ، قیمت این ساختمان است. من برای شهرداری زیر بنایی کار کردم.

هدایت آبهای سطحی ـ پشت فرمانداری ـ را انجام دادیم. ما برای اینکار در سال گذشته بیش از 925  متر لوله گذاری انجام دادیم که هنوز هم ادامه دارد. لازم به ذکر است که همه این کارها با حداقل امکانات انجام پذیرفت.

14500 متر مربع کف پوش در خیابان های ولیعصر و 17  شهریور و امام خمینی زدیم. چراغهای رنگی در شهر ـ هم به طرف پارک و هم داخل شهر ـ در زمان من انجام پذیرفت. برای اولین بار تمام انهار داخل شهر را لایروبی کردیم.

تمام نهرهای داخل شهر را یکبار لایروبی کردم، یعنی بیش از 1000 كاميون لجن از این انهار جمع آوری شده است.

دور میدان را تعریض نمودم که مشکل ترین کاری بود که صورت گرفت.

6 دستگاه ماشین برای شهرداری گرفتم.

صبح شفت :مگر تا قبل از این  ماشین نداشتید؟

ماشین ها را فروخته بودند.

صبح شفت :چه کسی ماشین ها را فروخته بود؟

شورا و شهردار قبلی. البته من نمی خواهم به مسائل گذشته وارد شوم. شما خبرنگارهستید و باید بدانید. شهرداری ماشین سواری نداشت. من برای شهرداری ، نیسان گرفتم، همچنین خاور، کامیون حمل گوشت. من یک دستگاه ماشین آتش نشانی برای شهرداری گرفتم که بیش از 120 میلیون تومان قیمت دارد و الان مورد استفاده قرار می گیرد. میدان  شهید زبانبر را پس از تخریب کارخانه برنجکوبی واقع در آن، تعریض نمودیم .

صبح شفت :پس شما معتقدید که حجم کار بالایی را در دوران تصدی خود انجام داده اید؟

شما زمانبندی را در نظر بگیرید. همه این کارها یکی یکی انجام شده است. بیش از 40 قطعه زمین برای شهرداری گرفتیم که همه اینها اکنون جزء سرمایه شهرداری محسوب می شود. کارها را زیربنایی انجام دادیم. تعریض کمربندی شهید مطهری، آسفالت بخشی از میرمحله ـ که مردم ناچار بودند تنها با  دوچرخه در آن مکان تردد نمایند. اینها تنها بخش کوچکی از پرژوه های صورت گرفته است که من نمی توانم همه را در اینجا ذکر کنم. ساماندهي قبور شهداي مسجد اباصالح(عج) و مسجد جامع و همچنين توسعه حرم شهدای گمنام، زمان من انجام پذیرفت. تنها حدود 40 میلیون برای توسعه حرم شهدای گمنام هزینه کردم.  

دوباره می گویم انتقاد خوب است، من همین حالا آمادگی دارم که بروم. چون مشکلات شهرداری زیاد است. من فقط ماهی 80 میلیون تومان باید به کارمندان حقوق بدهم. افتخار من این است که از سال 87 که آمده ام، یک برج حقوق کارکنان شهرداری به تعویق نیفتاده است. همه اینها برنامه ریزی می خواهد . در گذشته شهرداری مطالبات زیادی به ادارات از جمله بیمه تامین اجتماعی داشت.

زمانی شهرداری می تواند موفق عمل کند که مردم هم با این اداره همکاری لازم را داشته باشند. من واقعا از مردم راضی ام. برای آنکه مردم خوب عوارض می دهند، چون من راه را به روی هزینه های زاید شهرداری بستم.

صبح شفت :چه هزینه هایی مد نظر شماست که می فرمایید زاید بوده است؟

خودتان خوب می دانید! مثلا شهرداری دوره قبل تنها بیش از 6 میلیون ، پول غذا، بدهکار بود. حالا هزینه زاید ما در مواردی از این دست صفر شده است. در عوض این  پول ها را در جای بهتر و مناسب تر هزینه کردیم. به عنوان مثال به راهیان نور کمک نمودیم.از جمله کارهایی که بری من، انجام آن  بسیار مهم بود،  طرح هادی است که مشکلات ساخت و ساز را رفع و حل می کند.

 خیلی از کارها هم دیده نمی شود اما وقت زیادی برای انجام آن صرف شده است. تهیه طرح  جامع با هدف رفع مشکلات ساخت و ساز، از این دست اقدامات بود که بیشترین وقت برای آن صرف شد.کاربری 90 درصد از بافت شهر را اصلاح و معین نمودیم.

بیشترین میزان صدور پروانه ساخت در زمان من صورت گرفته است. متاسفانه شهروند خیلی از این موارد را نمی داند.

شورا به من اعتماد کرد و من با همکاری همکاران و شورای اسلامی شهر، و همه مسئولین توانستم این اقدامات را انجام دهم.

صبح شفت :نظرتان درباره میزان عوارضی که شهرداری می گیرد چیست؟

وقتی مردم ببینند که پولی که به امانت، در اختیار شهرداری است،در راه ناصحیح هزینه نمی شود، مردم هم عوارض خود را می دهند.

متاسفانه بعضی از دوستان هستند که غیر منصفانه می گویند شهردار عوارض زیادی می گیرد و یا هم عوارض می گیرند و هم زمین. حال سوال من این است: آیا اگر ما به مردم خدمات خوبی ندهیم مردم اینجا ساکن می شوند؟ شما تصور کنید اگر یک روز زباله شهر، جمع آوری نشود چه اتفاقی می افتد.

67679

من زمانی این سمت را قبول کردم که شرکت کمپوست حاضر نمی شد زباله شفت را تحویل بگیرد! تمام زباله شهر در داخل شهر دپو می شد.  باور کنید تا پایان اسفند 91 بود که من بالاخره توانستم بدهکاری های گذشته شهرداری را پرداخت کنم.

متاسفانه برخی از مسئولین به خاطر بی اطلاعی و عده ای دیگر به خاطر حب منصب، برخوردهای غیر منصفانه ای دارند. تمام کارهای عمرانی که ذکر کردم، این حجم بالای آسفالت ، شن ریزی، کف پوش و… آیا نیاز به بودجه ندارد؟ باید برنامه ریزی کرد تا بتوان هزینه این همه ساخت و ساز را پرداخت نمود. اگر مساعدت شهرداری نبود حتی همین بیمارستان شفت را باید خارج از شهر می ساختند.

وقتی 120 هزار متر را آسفالت کرده ایم، هزینه آن از کجا تامین شد؟ مگر با این درآمد کم می تواند این همه کار انجام داد؟ من به تنهایی چندین بار با تهران رایزنی کردم تا بتوانم اعتبار بگیرم. شورایی که قرار است روی کار بیاید. باید شهرداری قوی تر از من انتخاب کند.

چون من زمانی شهرداری را تحویل گرفتم که زباله را در داخل شهر تلنبار می کردند. یکی از استانداران می گفت اگر یک شهردار یک پروژه بزرگ انجا م دهد، حسن کار خود را نشان داده است.اما من 5-6 پروژه بزرگ انجام داده ام، انجام پروژه پارک با آن وسعت کار، احداث ساختمان چهارطبقه تجاری اداری شهرداری، اینهمه زیرسازی و …

صبح شفت :شما به عنوان یک کارشناس شهرداری، نقش شورای اسلامی شهر شفت را چگونه ارزیابی می کنید؟

اعتقاد راسخ من این است که کار را باید برای خدا انجام داد، حالا به اسم هرکه می خواهد تمام شود. شورای جدید هم که می خواهد بیابد باید مطالبات به حق مردم را پیگیری نماید. از سال 82 تا پیش از آمدن من، هر چند  ماه یک بار شهردار را تغییر می دادند. من در جلسات متعددی که با شورا داشتم، خواسته های خود را ذکر کرده بودم. اهل تبلیغ هم نیستم. برای من بودن در پست شهرداری یا پست عمران هیچ اهمیتی ندارد. من موظفم که وظیفه خود را به انجام برسانم.

صبح شفت :بی شک حجم کاری صورت گرفته در زمان شما،  بسیار زیاد بوده است . اما هنوز خیلی از کارها نیمه تمام مانده است.

توجه داشته باید که من در سه جبهه باید می جنگیدم!

از طرفی باید بدهکاری هایی که برای شهرداری باقی گذاشته بودند پرداخت می کردم.

 در جبهه دیگر باید کارهای عمرانی شهر را انجام میدام تا نظر مردم را به عملکرد شهرداری جلب کنم.

 و در جبهه دیگر باید حق و حقوق کارمندانم را پرداخت می کردم. من در دوران خودم،  5-6 نیروی تخصصی و آتش نشانی را وارد بدنه شهرداری کردم .

شما خودتان خوب می دانید که قبلا در محافل خصوصی ، چه چیزهایی درباره ی شهرداری گفته می  شد ، چه ها بردند، چه ها کردند و نکردند. اما حالا کسی یا سازمانی نمی  تواند بگوید که من از شهرداری طلبی دارم.

من وقت زیادی صرف کارهای زیربنایی نمودم .حالا بیش از همه شهر ما، به زیبا سازی نیاز دارد.

صبح شفت :مسئله  دیگری که در اینجا مطرح می شود این است که شهرداری باید مسلما لیست اموال خود ـ خریداری شده و فروخته شده ـ و تغییر اموال را داشته باشد. مثلا بتواند بگوید چه ماشین هایی را فروختند یا معاوضه کردند و … و یا اینکه مبالغ حاصل از آن کجا هزینه  شد؟

بله. مثلا ما ماشین های بزرگی داشتیم که فروختند. اما چون در زمان من نبوده است، من نمی خواهم و نمی توانم وارد آن مبحث بشوم. ما کامیون هایی داشتیم که فروخته شد و حالا من مجبورم برای شن ریزی و .. ماشین اجاره کنم. آنها می توانند بگویند که مبالغ،  مثلا در فلان مورد هزینه شد.

صبح شفت :پس اینهمه بدهکاری ، یعنی حدود 4 میلیلارد ریال ، چرا به وجود آمد؟

این سوال را باید از اعضای شورای گذشته و شورای فعلی شفت بپرسید که چرا این اموال فروخته شد. من به همه شهرداران گذشته احترام می گذارم. هرکس به اندازه وسع خودش کار کرده است.حتی ممکن است شورای بعدی شهرداری کارآمدتر از من انتخاب کند. مثلا به من انتقاد می کنند که چرا خیابان های شفت چاله زیاد دارد!

صبح شفت : خوب ممکن است انتقاد به حقی هم باشد؟

بله ، راست گفته اند اما باید منصفانه و به جا انتقاد کنند. متاسفانه اعتبار تخصیص یافته به شفت  به علت برخی مشکلات و تحریم ها، بسیار اندک است. شهرداری رشت کلانشهر است. امتیازاتی دارد که من ندارم. البته من امروز 20 تن آسفالت  از آنجا دریافت کرده ام تا ان شاءالله تا آخر هفته چاله ها را پر نمایم.

صبح شفت :انتقادهایی هم روی خرابی سریع کف پوش ها صورت گرفته …

انتقادی شد که چرا کف پوش ها بعد از چند ماه جدا می شود. علت این است که ما از ماسه بادی استفاده می کنیم. اما عده ای از مغازه دارها، قبل از اینکه ماسه بادی لای موزاییک ها محکم شود، اقدام به آبپاشی کفپوش ها نمودند. چرا این اتفاق برای پیاده روهایی که روبروی مغازه ها نیست، نیفتاده است. هرچقدر ما به مغازه دار ها گفتیم که برای مدت کوتاهی ، از آبپاشی کفپوش های جدید خودداری کنید تا چسبندگی لازم ایجاد شود، گوش کسی بدهکار نبود.ما کار را درست انجام می دهیم اما علاوه بر انجام کار، نگهداری از آن هم ضروری  است.

صبح شفت :اما برخی از خیابان های شفت، حتی پیاده رو هم ندارند، مثلا انتهای خیابان ولیعصر یا مسیر رشت و…

من هم برای همین می گویم،  خرابی های شهر بسیار زیاد است. با این وجود من حداقل اعتبار را دریافات می کنم. چون می گویند فقط 10 تا 15 درصد مردم شهرستان شفت، در داخل شهر شفت سکونت دارند.

صبح شفت :اعتباری که شهرداری احمدسرگوراب دارد بیشتر است یا شهرداری شفت؟

باید در نظر داشته باشیم که در مقابل تعداد زیاد خیابان ها و کوچه های شفت ، احمدسرگوراب یک خیابان اصلی دارد و روی همان هم کار می کند. من نمی خواهم انتقاد کنم که کاری صورت نگرفته، بلکه کار انجام شده و من هم بابت این همه تلاش از آنها تشکر می کنم.

اما در نظر بگیرید که شهر شفت با جمعیت بالغ بر 8هزار نفر، باید طبیعتا 4 برابر جمعیت 2 هزار نفری احمدسرگوراب اعتبار دریافت نماید. اما متاسفانه اعتبار دریافتی ما دوبرابر احمدسرگوراب هم نیست. امسال برای ما  256 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است اما شاید باور ش برایتان سخت باشد که بگویم  تخصیص این مبلغ، فقط چیزی کمتر از 100 میلیون تومان است.

صبح شفت :یعنی کلا 100 میلیون تومان؟ این مبلغ  بسیار کم نیست؟!

بله. این درحالی است که شهرداری احمدسرگوراب حدود 70 -80 میلیون تومان دریافت نموده است.

با وجود این و  با همه این مشکلاتی که ذکر شد، ما در این 4 سال با تلاش و پیگیری مستمر توانستیم پروژه های بسیار زیادی را به انجام برسانیم.  علاوه بر موارد مطروحه، پروژه های نیمه تمامی هم داریم که باید کامل شود.  زیباسازی هم باید صورت بگیرد. اعتبار ما محدود است و با این حال با وجود اینکه پیاده روها زیاد است، ما بیش از 14 هزار متر مربع را کفپوش  زده ایم ، تمام پیاده رو و کوچه ها را شن ریزی نموده ایم .

صبح شفت :آقای شهردار، طبق عملکردی که ما از شما دیده ایم و با توجه به حجم بالای کار ، بدهی های کلان گذشته و اندک اعتبار تخصیصی یافته به شهرستان، ما از عملکرد شهرداری راضی هستیم. اما نقش شورای شهر در این میان چیست؟

متاسفانه تبیین صحیح وظایف به شوراها آنطور که باید، صورت نگرفته است.یکی از وظایف شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است. وظیفه دیگر، پیگیری مطالبات شهروندان در چهار چوب قانون است ـ نه غیر قانونی ـ. در گذشته ـ نه در دوران من ـ موارد بسیاری بود که مثلا تقاضا کنند عوارض فلان شهروند ـ با پارتی ـ  بخشوده شود . این ناحقی است.

یکی از وظایف دیگر شورا نظارت بر هزینه کرد شهرداری است. انصافا شورا وظیفه خود را در این زمینه ها خوب انجام داده است.

مثلا شورای شهر،  در زمینه تهیه نقشه جامع شهرستان، کمک بسیاری به شهرداری نمودند.

صبح شفت :آیا شما جلسات عمومی نیز با مردم داشته اید؟

من مسئولی هستم که درِ دفترم همیشه به روی مردم باز بوده است. اما من اهل تبلیغ و سخنرانی نیستم. اهل این نیستم که قول دهم و انجام ندهم.

صبح شفت :شما چندبار اقدامات و فعالیت های شهرداری را رسانه ای نموده اید؟ و چقدر تأثیر گذار بوده است؟

من دنبال مطرح کردن خود و سیاسی بازی نبودم. البته این ایراد بر من وارد است که در بسیاری از موارد عملکرد شهرداری را در رسانه ها منعکس ننموده ام.  من معتقدم که همه – از کارمندان شهرداری تا اهل قلم ـ باید دست به  کار شوند و کاری که وظیفه شان است انجام دهند. من این انتقاد شما را وارد می دانم. همانطور که حضرت امام(ره) هم خطاب به شهرداری ها فرموده اند: کارهایی که انجام شده را بگویید تا شیاطین نگویند کار نشده است. با این حال من چندبار مصاحبه کرده ام. اما  تعداد آن کم بوده است.

البته من هم حرفهای زیادی برای گفتن دارم که  ان شاء الله پس از انتخابات شوراها حتما در گفتگو و مصاحبه ای با شما آنها را بازگو خواهم کرد. زیرا مشکلات زیاد است و کسانی هم هستند که اهل فن نیستند و درباره چیزی که به آن علم ندارند، سخن می گویند. حتی بسیاری از مسئولین، چه به عمد ، چه غیر عمد، حرفهای زیادی درباره شهرداری زده اند که متاسفانه هیچ آگاهی از در آن زمینه نداشته اند.

درحالی که هرکسی جای من بود و این حجم از آسفالت ، شن ریزی، پیاده رو سازی و پروژه های عمرانی را به انجام می رساند، حداقل روزی چندباربا رسانه های مختلف مصاحبه می نمود. 

خدا را سپاس می گویم که تا این لحظه در سمت شهردار شفت، زیر دین کسی نیستم و هیچ بدهکاری هم به کسی ندارم. اما خودم هنوز مطالباتم را نگرفته ام. حتی  پاداش هایی را هم که شورا برای من  مصوب کرده، دریافت ننموده ام.

دلم می خواهد این حجم بالای کاری که توسط من صورت پذیرفته با شهرداری های دوره قبل مقایسه نمایید. کدام شهردار 50 کوچه و 7 رشته خیابان آسفالت کرده است؟

اعتبار من محدود است و من از نماینده محترم شهرستان و فرماندار میخواهم که به مرکز شهرستان اولویت بدهند. با 100 میلیون تومان که نمی شود شهر را آباد کرد.

صبح شفت : و به عنوان سوال آخر، چه توصیه ای به کاندیداهای شورای اسلامی شهر دارید؟

 به کاندیداها توصیه دارم که اخلاق اسلامی را رعایت کنند.پشت میز ریاست نشستن آسان است اما پاسخگوی به مطالبات مردم به آن آسانی نیست. وقتی می بینم خانوادها آسفالت ندارند، فاضلاب ندارند، من هم رنج می برم.

مطمئنا من هم برنامه هایی در دست اجرا دارم و پروژه های نیمه تمامی نیز باقی مانده که وظیفه خود می دانم آنها را به پایان برسانم. اما شورای جدید هم در صورت انتخاب شهردار جدید، باید شخصی قوی تر از من بیاورند. من معتقدم مردم ما درک بالایی دارند.  درست است که من تبلیغ و مصاحبه نکرده ام و این حجم بالای اقدامات صورت پذیرفته را رسانه ای نکرده ام اما شما در شهر بودید و دیدید در طی این چند سال، با وجود مشکلات فراوان پیش روی شهرداری، چقدر آبادانی در شهر انجام گرفته است .

اما هنوز می  بینید که شهرزیبا نیست. چون من در یک مرحله همه این کارها را نمی توانم انجام دهم. از این رو است می گویم  در آینده نیز چه در سمت شهردار و چه کارمند، برنامه های خود را ارائه خواهم داد تا کارها به سرانجام برسد.

اقای شهردار حرف آخر :

ضمن تشکر از صبح شفت به جهت عنایتی که به ما داشتند و در این برهه از زمان پای صحبتهای ما نشستند خدمت همه شما بزرگواران عرض کنم که بنده عضو هیچ گروه و جناحی نیستم و فقط  پیرو ولایت و رهبری هستم و ان شالله در این مسیر باقی بمانم اما از اینجا  به نوبه خود از همکارانم در مجموعه شهرداری شفت و شورای شهر  و فرماندار شهرستان و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر می کنم و ضمن آن شایسته است از مردم خوب و فهیم شهر شفت که با همه مشکلات ملموس با شهرداری نهایت همکاری را داشتند ، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

 

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 9

کل نظرات :25

 • سعید

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  با این تفاسیر، شهردار هنر کرده شهر رو تا اینجا رسونده
  اینقدر خرابی تو شفت زیاده که هرچی هم این بندگان خدا زحمت بکشن بازم مشکلات تمامی نداره. هنوز یه مشکل برطرف نشده یه مشکل جدید از ناکجا آباد بیرون میزنه


  پاسخ

 • نامدار

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  خدا قوت شهردار جان. كتله (چاله وچوله فراوان)خيابان ميرزاي شفتي وهمچنين ورودي به مزار شهداي گمنام از خيابان شهيد زگاب هم داخل شهر است.!! كوچه ها بماند وقت ديگر.!!!!!
  آوردن سوپر ماركت در داخل پياده رو و خيابان وقرار دادن تابلو هاي تبليغاتي وگذاشتن مانع جهت جلوگيري از پارك خودرو جزء وظايف كيست.؟لطفاً راهنمايي بفرمائيد


  پاسخ

 • خانم مشايخ

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  من ساکن تهران وکارشناس ارشد يکي ازوزارتخانه ها هستم. چندسال پيش آقاي مهدي پور شهردارمحترم شفت را در جريان خريد زمين در شهرستان شفت شناختم .ايشان با برخورد بسيار خوب شان
  من وهمسرم را در جريان وضعيت اراضي شهرستان شفت قرار داده و راهنمايي هاي ارزنده اي نمودند.
  با وجود آنکه چندسال است ايشان را از نزديک نديده ام ولي مطمئنم همان انسان مومن و متعهد به کار بوده وبرايشان آرزوي توفيق بيشتر دارم.


  پاسخ

 • خودم

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  یکی از دوستان که ساکن ماسال شاندرمنه، می گفت آقای مهدی پور از نظر رعایت حلال و حرام خیلی حساسه. به قول خودش خدا پیغمبر سرش میشه!
  حالا… ما هم شنیدیم داریم میگیم!


  پاسخ

 • بردیا

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  بزرگترین عامل مهاجرت از شفت در طول این سالها اقای مهدی پور بوده است خودش میداند.مطمئن باشید بعد از رفتن این اقا این شهر گسترش پیدا میکند.این شهر به ادمهای دلسوز نیاز دارد نه چاپلوس


  پاسخ

 • arash_najafi

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  سلام خسته نباشید بنده ازشون تشکر میکنم اما میدونید که یه دست صدا نداره و بافت شهر ما دراین سالها قابل حل نیست و نیاز به همیاری بیشتر داره


  پاسخ

 • محمدرضا

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  خدا پدرت را بیامرزد که با این مشکلات تا کنون شهرداری را سرپا نگه داشته اید من خودم شاهدم که چه عذابهایی کشیدید . مهندس جان حتما بدانید مردم شفت قدرشناس زحمات شما هستند من باتمام وجود ازشما تشکرمیکنم.


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 7 - اردیبهشت - 1392

  خسته نباشی جنین خدمات ارزنده ای برازنده شماست خدا قوت به حرف دیکران کوش نده بیشتر ازخیلی ادمهای مدعی دلت برای شفت میسوزه


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 8 - اردیبهشت - 1392

  شهردار محترم به نظر من شما باید برید از اقا ی نیکویی شهردار احمدسرگوراب یاد بگیرید چطوری باید کارکرد .چون شما اصلا نه در کار عمرانی نه در کار فرهنگی موفق نبودی . بدهکاری در دوران مدریت شما هم کم نبوده وشما به تعهد که میدهی پایبند نیستی .شما خودتان در خیلی از کارهای فرهنگی تعهد مالی داده اید بعد موقعه انجام زیر حرفتان را زده اید. شفت اگه میخواد موفق بشه باید مهندس نیکویی رو بیاره چون واقعا متخصص هستش


  پاسخ

 • کتابخوان

  تاریخ : 8 - اردیبهشت - 1392

  اقا مهندس یک ذره بدهی نیم درصد کتابخانه ها توجه کن . چون لیست بدهی شهرداری شفت به کتابخانه هارو دیدم خدای از شرم سرم رو پایین گرفتم .اقا شهردار ما از احمدسر گوراب کمتریم چرا ما اینقدر به مکان فرهنگی کم لطفیم .


  پاسخ

 • حسين

  تاریخ : 8 - اردیبهشت - 1392

  آقايان مدعي وباشعار آنچناني تشريف بياورند ببينيم آياميتوانند حقوق پرسنل راپرداخت كنند يااصلا اطاع ازبوجه شهرداريدارند يا فقط چاكنم چاكنم / وفريب


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 8 - اردیبهشت - 1392

  وقتی شهروندی شهردار احمدسرکوراب الکوش هست واقعا ادم متاسف میشه ما مردم احمدسرکوراب که خیری ندیده ایم


  پاسخ

 • ناشناس3

  تاریخ : 9 - اردیبهشت - 1392

  شهردار محترم،زحمات شما و مجموعه شهرداري را نمي توان ناديده گرفت،اما طي اين چهار سالي كه در مسوليت بوديد و هم اكنون هستيد چرا داخل شهر همه مغازه هاكالاهاي خود را وسط پياده رو پهن كرده اند ،چرا قانون را اجرا نميكنيد؟چرا برخورد نميكنيد، آيا واقعاً نمي بينيد؟و صدها مشكل ديگر كه گفتنش فايده اي ندارد.


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 9 - اردیبهشت - 1392

  به نظرم کمی درباره شهرداری و سایر ادارات شفت بی انصافی شده.
  ما داریم درباره یک “آرامنشهر” بی عیب و نقص صحبت نمی کنیم، داریم از “شهر کوچک شفت” حرف می زنیم.
  حتی در کلان شهر رشت هم اگه پای صحبت شهروندانش بشینیم، کلی از مشکلات شهرشون میگن. چون مشکلات تمامی نداره.
  از شهرداری سپاسگذارم بابت زحماتشون، اما به نیابت از همه شهروندان شفتی، درخواست دارم که بازهم نسبت به آبادانی این شهر، بیش از پیش کوشش کنند.


  پاسخ

 • شهروند(بي نام)

  تاریخ : 12 - اردیبهشت - 1392

  آقا تو كجا بودي ديدم مشكلات شهر حل شد از بين شهرهاي كشور نمونه شديم خيلي زحمت كشيدي(نكنه همين زحمتها رو كشيدي از شهر خودت ……………. بيرونت كردند


  پاسخ

 • يك شفتي

  تاریخ : 12 - اردیبهشت - 1392

  آقاي سر دبير لطفا IMIL مرا بزاريد تا مردم ببينند


  پاسخ

 • حسین

  تاریخ : 15 - اردیبهشت - 1392

  از اینکه با عنایات خاصه ی حق ، کار و تلاش مداوم را در عرصه ی پروژه های عمرانی ، معنوی و اسلامی و خدمت رسانی به شهروندان عزیز را وظیفه خود می دانید و در کارتان صداقت، در نگاهتان محبت، در اندیشه اتان خیرخواهی، در رفتارتان شادابی، در سکوتتان دقت و در تلاشتان اخلاق و جدیت را ره توشه می سازید، و علیرغم همه مشکلات با استفاده بهینه از عناصر و عومل موجود و همچنین همکاران پر تلاش شما در صدد برطرف نمودن نیازهای حال و آینده شهر و شهروندان میباشید، به سهم خود (بعنوان یک شهروند) مراتب تقدیر خویش را پیشکش حضور سازنده و ثمر بخش شما می نمایم .
  تو را هست پاداش بی منتی / که بسیار شایسته ی عزّتی


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : 15 - اردیبهشت - 1392

  شهردار به یاد ماندنی شفت بی شک شما اسطوره ای در ابادانی شهر شفت می باشیدزحمات بی منت شما بر هیچ شهروند شفتی پوشیده نیست .اسفالت وشن ریزی معابر وکوچه های شهر .هدایت ابهای سطحی شهر …تعریض طرفین میدان انقلاب احداث پارک سیاحتی .جدول گذاری پیاده رو.ها..لایروبی انهار…تعریض پل شیخ محله احداث ساختمان اداری ..بهسازی فضای سبز وخصوصاً ورودی شهر با درختچه های زیبا …که همگی از ارزوهای دیرینه مردم شفت بودند همه با دست توانای شما میسر گردید.از طرف خودم ومردم شهر مراتب سپاسم را اعلام می دارم


  پاسخ

 • ناشناس 2

  تاریخ : 15 - اردیبهشت - 1392

  شهردار به یاد ماندنی شفت بی شک شما اسطوره ای در ابادانی شهر شفت می باشید زحمات بی منت شما بر هیچ کس پوشیده نیست.اسفالت وشن ریزی کوچه ها ومعابر شهر،لایروبی انهارهدایت ابهای سطحی ..احداث پارک سیاحتی .احداث ساختمان اداری..احداث پل شیخ محله تعریض طرفین میدان انقلاب ..سنگفرش پیاده روها.وغیره …که همگی از ارزوهای دیرینه مردم شفت بودند با دست توانای شما میسر گردید.از طرف خود واهالی شهرم مراتب سپاس خود را اعلام می دارم.


  پاسخ

 • محمد حامدی

  تاریخ : 21 - اردیبهشت - 1392

  نظری ندارم اقای شهردار فقط اگه واقعا کار کردی و رفتار درست با مردم شریف و زحمت کش شفتی داشتی خدا قوت و خسته نباشی و اگر هم نه دگر با خداست ………


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : 27 - اردیبهشت - 1392

  از حق که بگذریم و حواشی را کنار بگذاریم آقای مهندس مهدی پور کارهای خوبی هم داشتند.
  1.پارک شفت که آرزوی دیرینه مردم شفت بود.
  2.وسایل ورزشی پارک که در شفت نداشتیم
  3.سنگفرش جدید پیاده رو و پل شیخ محله و ترمیم تعدای خیابانها
  4.بازگشایی خیابان شهید شفیقی و تعریض میدان اصلی شهر
  5.جمع آوری زباله به صورت مکانیزه و …
  ولی در خصوص رفع سد معبر و احداث ساختمان در شهرعملکرد شهرداری بسیار ضعیف بوده است.


  پاسخ

 • شیخ ا حمد

  تاریخ : 31 - اردیبهشت - 1392

  سلام اقای مهندس مخلستیم


  پاسخ

 • شیخ احمد

  تاریخ : 31 - اردیبهشت - 1392

  مهندس سلام تورا خدا ما را دیگر قرارداد شهرداری بکن تا عمرداری دعا یت می کنم


  پاسخ

 • سعید

  تاریخ : 17 - مهر - 1392

  یه مدته آقای مهدی پور نیست شهرداری بلبشو شده. می ریزن و می پاشن. دیر میان ، زود میرن. باور کنین فقط همین آقای مهدی پور می تونست حریف خیلی ها بشه.
  هرکس دیگه هم بیاد بدتر از ایشون نباشه بهتر هم نیس.


  پاسخ

 • شهروند لولمانی

  تاریخ : 16 - فروردین - 1394

  سلام
  ایکاش شهردار شهر لولمان هم میشدند
  ایشان واقعا مردی با صفا- با معنویت و بی ریا و البته متخصص و مدیر هستند.
  خداوند به ایشان عمر با عزت و سلامتی و دلخوشی عنایت بفرمایند
  همیشه در قلب مایی مهندس
  تا ابد فراموش نشدنی هستی مهندس


  پاسخ

ارسال دیدگاه

چندرسانه ای